atarionline.pl Edytory znaków na PC - gdzie i skąd? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Dec 2011 zmieniony
     
    Siemanko,

    Niedawno dostałem pytanie od "powracającego" atarowca, o prosty i wygodny edytor do fontów na Atari, dla Windows. Czy oprócz "kombajnów" Graph2Font i Envision ReBorn istnieją jeszcze jakieś inne?
    Np. ileś lat temu był taki na sąsiednim sajcie, ale obecenie dostęp/ściągnięcie jego jest uniemożliwione.

    A co z ATARI TOOLS? :o
    Program niby rozwijany od dłuższego czasu, a linku do downloadu wciąż brak... :|
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Dec 2011
     
    ten jest dobry.

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Dec 2011
     
    Dzienx! :)
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Dec 2011
     
    Zamiast peceta polecam back to roots;)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Dec 2011
     
    ci co uzywaja natywnych programow na atari czerpia przyjemnosc z ich uzywania a nie skupiaja sie na efekcie "pracy". zreszta jasno bylo napisane WYGODNY :-)
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Dec 2011
     
    @tdc - zamiast "chwytliwych" ogólnikow zapodałbyś takie atarkowe edytory.
    Wg mnie rządzi "Atari Font Maker" Jaskiera, potem jeszcze "Point" Rzóga i "Chaos Font Editor".
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 Dec 2011
     
    @Dracon - a ze tak spytam przewrotnie: a po co Ci "jakies inne"? Prosty i wygodny to Atari Font Maker. Nieprosty ale mający prawie wszystko co przyszlo do glowy uzytkownikom to Envision Reborn. A G2F wiadomo jaki jest i do czego sluzy.
    Swego czasu sam szukalem i zaloze sie, ze do edycji fontow nie znajdziesz nic lepszego niz ta trojka.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 Dec 2011
     
    Autor AtariTools przysłał mi rok temu duży edytor - bardzo dobry. Jeszcze sporo fukncji nie działało / nie działało w pełni, ale użyłem i byłem b. zadowolony.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Dec 2011 zmieniony
     
    @Nosty
    To nie mi potrzebne teraz, ale zostalem o to zapytany wiec pewnie takie przypomnienie przyda sie tez moze innym. :) Glownie chodzi o aplikacje na Windowz, dygresja byla programy na samo A8. BTW. "AFM" znam, ale nie jest az tak prosty, ma tysiace skrotow klawiszowych itp. jednak jest to potezne narzedzie, nie przecze. :)

    @Pirx
    Acha, wiec wychodzi na to, ze autor AtariTools potajemnie :P wysyla ten zestaw paru osobom i tyle, bo na oficjalnej stronie linka do sciagniecia wciaz brak. :( Opisywano to cudo w CHARTARI #1 z tym, ze tez tam mozna bylo sie dowiedziec, iz to byl recenzja dzieki egzemplarzowi "spod lady". :|
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 Dec 2011
     
    Prawdopodobnie wystarczy napisać e-maila :)))))
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2011
     

    Dracon:

    Acha, wiec wychodzi na to, ze autor AtariTools potajemnie :P wysyla ten zestaw paru osobom i tyle, bo na oficjalnej stronie linka do sciagniecia wciaz brak. :(


    Trudno wyslac maila nie-potajemnie :), a wysyla mailem, bo ma jakis problem techniczny z umieszczaniem plikow do sciagniecia. Autor DearHorse bywa czasem na forum:
    ->link<-
    wiec mozesz go poprosic tak jak wszyscy inni :)
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Nov 2014
     
    Atari Tools właśnie miał update...