atarionline.pl .stx - jak to uruchomić? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormgj30
    • CommentTime9 Jan 2012
     
    Witam.
    Podczas porządków na dysku znalazłem dość sporo plików .stx Z tego co sugeruje nazwa katalogu są to gry do odpalania na jakimś emulatorze Atari ST. Poprałem steem, hatari i nie wiem jak mam uruchomić te gry.
    Pomożecie? :D
  1.  
    To są chyba obrazy dyskietek z zabezpieczeniami. Też miałem ten problem, bo Steem nie obsługuje tego formatu. W googlach znalazłem jakieś pokrętne opisy jak wypakować programy z tego typu obrazów dyskietek, ale było to na tyle skomplikowane, że szybciej mi było poszukać interesujących mnie programów na obrazach .st. :-)

    Swoją drogą też chętnie posłucham jak to obejść.

    I przy okazji jak już jesteśmy przy nośnikach danych na Atari ST. Zanabyłem drogą kupna Atari 1040STF (czekam na kuriera). Jaki polecacie optymalny patent na przechowywanie danych, liczony jako (wygoda * jakość) / cena). Do małego Atari mam SIO2PC w wersji USB i jestem bardzo zadowolony. Czy istnieje podobny wynalazek do Atari ST? Póki co planuję przeprosić się z blaszakiem i poprzenosić obrazy plików st na dyskietki, ale na dłuższą metę to może być dość męczący sposób. Jestem ciekaw czego używacie u siebie.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Jan 2012 zmieniony
     
    Są rozwiązania sprzętowo emulujące stację dysków (np. Lotharek ma coś takiego), jednak problem w tym, że stosowane zabezpieczenia uniemożliwiają uruchamianie wszystkich gier i demek. Jeśli gra lub program ma zwykły system plików (np. uruchamia się pod emulatorem) to ok, będzie działał, ale inne już nie. Dzieje się tak dlatego, że podczas kopiowania informacji z dyskietki do pliku, część z nich nie jest kopiowana po zastosowaniu jakiegoś zabezpieczenia, dlatego spotkać było można połamane programy, które mały w siebie wbudowany kopier (!), który wiedział siebie skopiować.

    Tu jest stronka ludzi, którzy patchują gry, zgrywają na dyski twarde itp. Dzięki temu takie programy się dadzą skopiować itp.
  2.  
    Dzięki. Przyjrzałem się temu co ma Lotharek na swojej stronie. Czy ktoś ma i używa tego wynalazku na USB? Trochę martwi mnie niemożliwość zapisywania do tak podmapowanych obrazów.

    Czy w Atari STF można mieć równocześnie zamontowane dwa napędy floppy, np. na jednej taśmie równocześnie floppy wbudowane i taki emulator? Pewnie wszyscy o tym wiedzą, ale za dawnych czasów w PCtach kiedy jeszcze wszyscy mieli po dwa napędy (3.5 i 5.25 cala) stosowało się właśnie takie podwójne taśmy, z częścią przewodów zamienionych miejscami dla drugiej stacji. Ktoś ma może takie rozwiązanie u siebie?
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime9 Jan 2012
     
    Jak uruchomić .stx?

    Ściągamy Steema: ->link<-

    I wrzucamy do jego katalogu plik pasti.dll, który można pobrać np. na tej stronie: ->link<-

    Chyba od razu powinno działać, jeżeli nie, pogrzebać w ustawieniach Steema.
    • 6: CommentAuthorconrad
    • CommentTime11 Jan 2012
     
    Mam od Lotharka HxC (bez obudowy) w wersji na kartę SD ale podpięte do Amigi 500. Działa OK - znakomita większość dem i gier działa (a jeśli nie to najczęściej pomaga ADF z innego źródła). Planowałem wsadzić go do środka Amigi okazało się jednak że bez wycinania w obudowie obsługa byłaby bardzo niewygodna (konieczność klikania na przyciski) stąd wyrzuciłem HxC na zewnątrz. i jak na razie leży gołe na obudowie.
    • 7: CommentAuthorjury
    • CommentTime19 Jan 2012
     
    A tu jest wersja pasti.dll która nie ma gupiego komunikatu powitalnego :)

    ->link<-
    • 8: CommentAuthorSti0pa
    • CommentTime9 Apr 2021
     
    Odkopię ten temat.

    Jak to jest dzisiaj z obsługą .stx/pasti?

    Czy jakikolwiek z emulator flopów to obsługuje?
    Niby tu widzę stx jest supportowane:
    ->link<-

    Ale szukajka zwraca mi zupełnie inne doświadczenia ludzi z różnych forów? Jak choćby to:
    ->link<-