atarionline.pl Karin maxi drive, final - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Jan 2012 zmieniony
     
    Tak daje znac ze po zmotywowaniu mnie przez Strykera w koncu skonczylem prace nad Karin maxi drive.Prototypy u Strykera dzialaja ok. Finalowa wersja w DIP wyglada tak:





    ->link<-

    Mam tez duzo mniejsza wersje w "prawie" SMD i pewnie bedzie jeszcze mniejsza:

    ->link<-

    Pasuje do seri xe z portem ECI, do 800 XL tez mozna podlaczyc ale potrzebny jest dodatkowy adaptor do portu PBI.(w planach).Oczywiscie przelotowa, mozna podpiac 2 stacje 3.5 albo 5.25 cala.
    No to sie pochwalilem. ;)
    • 2: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime16 Jan 2012
     
    Zaxon jakiej aplikacji używasz do projektowania PCB i potem do jej modelowania 3D ?
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Jan 2012
     
    Diptrace, fajerwerkow nie ma ale spelnia swoje zadanie, no i jest tani.
    • 4: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime16 Jan 2012
     
    a jak działa autorouter ? dużo lepiej jak eagle czy bez rewelacji ? pytam bo próbowałem już wielu darmówek ale każda ma jakieś braki i nie mówie tu o footprintach :)
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Jan 2012 zmieniony
     
    Coz, pozostaje sie samemu przekonac ;)
    Szczerze to nie wiem, Eagle mnie odrzucal zawsze, w DIptrace lubie intuicyjna obsluge, do tego 2 autoroutery plus manualny ,ktore tez mozna skonfigurowac po swojemu, do tego latwosc zrobienia wlasnych elementow,(zlacze do carta Atari +ECI narysowalem w 10 minut, wlacznie z padami i pinoutem)
    Do tego spora baza gotowych elementow, import plikow z eagle (nie testowalem) , wizualizacja 3D znacznie ulatwiajaca robote.
    Mnie pasuje. Wlasnie zbieram drobne na komercyjna wersje.

    Qurde, gadam jak przedstawiciel handlowy ;)
    • 6: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime17 Jan 2012
     
    spróbuje trial'a. rzeczywiście licencja non-profit nie zabija. dziękuje za wskazówkę :)
    • 7: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime17 Jan 2012
     
    a tak przy okazji bezczelnie zapytam :)

    masz może sprawdzony footprint ECI + CART ??
    • 8: CommentAuthorstryker
    • CommentTime17 Jan 2012
     
    Kilka filmików z działania Karinki:





    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Jan 2012
     
    Mam, mam tez rozrysowane troche innych rzeczy, odezwij sie na prv to podesle.