atarionline.pl Polskie diskmagi Atari ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrekk
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    Czy są w necie jakieś rodzime diskmagi na Atari ST? Szukam i szukam, i nic nie znajduję. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że ziny to była domena Amig, na które jest ich pełno.
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Jan 2012 zmieniony
     
    - magi na ST/E na pouet.net: ->link<- (na pewno jest tam Filler, Player Mag i Echo, nie sprawdzałem czy download biega)

    - kategoria Ziny ST w Atariki (do zassania 8 numerów QuaST Maga - uwaga, chodzą, jak chcą, w zipie jest docek jak mi to spod STEEMa biegało): ->link<-
    • 3: CommentAuthorrekk
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    Dzięki miker. Nigdy nie miałem ST więc kompletnie nie znałem nazw zinów. Szukałem jako polskie ziny lub diskmagi Atari ST i zero wyników :) A zadam jeszcze jedno pytanie. Czy zachowały się tylko cztery tytuły zinów czy w ogóle na ST mało ich wychodziło?
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    Podejrzewam, że najlepszym wyjściem byłoby zadanie tego pytania na atari.area, choć przyznam, nie ręczę, że to przyniesie jakiś przełomowy skutek.
    A właśnie, Kaz - nie masz gdzieś w swoich przepastnych archiwach jakichś rzeczy na ST/E, może by się coś znalazło.
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Jan 2012
     
    @rekk: na ST było kilka polskich magazynów, w tym: The Voice, STek (wydawany przez Paskuda i Tomka Liebicha), Filler, Echo, QuaST... miałem gdzieś to wszystko na dyskietkach, ale ich los jest mi nieznany (pewnie w pudłach w piwnicy).

    Na Falcon'a ukaże się w tym roku kolejny numer magazynu "Chosneck". Będzie o czym poczytać - będzie m.in. artykuł o trollach na forum, którzy pod innymi nickami plują na kolegów a później na parties podają sobie ręce :)

    Jak uda mi się odszukać coś w zbiorach magów na ST to dam znać. Pozdrawiam :)
    • 6: CommentAuthorrekk
    • CommentTime23 Jan 2012 zmieniony
     
    Dzięki greymsb, znając tytuły spróbuję coś jeszcze znaleźć. Z linków podanych przez mikera pobrałem ziny i w wolnych chwilach walczę, by je uruchomić pod Steem 3.2. Daj znać greymsb jak coś znajdziesz :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Feb 2012
     

    miker:

    A właśnie, Kaz - nie masz gdzieś w swoich przepastnych archiwach jakichś rzeczy na ST/E, może by się coś znalazło.


    Mam mnostwo rzeczy, ale wymagaja przegrania z dyskietek STE. Sprawa niewykonalna przez najblizsza piec lat ;)
    • 8: CommentAuthorexolon
    • CommentTime15 Oct 2013
     
    Odgrzewając temat, znalazłem trochę magów na pigwie w kolekcji Paskuda "0:/stuff/collections/paskud/" dla przykładu dyskietki nr.0163,235,2164,2290,2355,2356. Wszystkie w formacie DIM, ale niestety emulatory pokazują że obrazy dyskietek są uszkodzone. Ktoś miał styczność z tą kolekcją i wie o co chodzi.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Oct 2013
     
    Player Mag 3

    Echo Mag 4

    Echo Mag 6