atarionline.pl Muj wydafca był złodziejem ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortbxx
    • CommentTime8 Feb 2012
     
    Materiał źródłowo-zdjęciowy:
    ->link<-

    Kolekcja niestety troche ucierpiała na kilkunastoletniej przerwie od atarowania, tak że wiekszość gier jest niekompletna, ale nie o tym miałem pisać.

    Myszkując na stryszku u rodziców zawsze można wygrzebać jakieś fajne stare znalezisko. Tym razem w lapki wpadła na pierszy rzut oka pusta biała koperta od dyskietki 5'25". Po ogledzinach zlokalizowałem w prawym dolnym rogu frontowej czesci koperty tajemniczy napis "Pusty drugi port stacji! Ładować bez OPTION!" oraz "34000" po drugiej stronie będące ceną jaką zapłaciłem za kopertę razem z zawartością.W środku znalazłem wydrukowaną na żółtym papierze instrukcję gry "BERTYX" - znalazła się zguba pomyślalem z uśmiechem. Przymiało mi się jak to L.K. Avalon (bo u nich w 90% listownie zamawiałem gry) "olewało" klienta wyprzedając resztki magazynowe gier na Atari. Jak można zauważyć w początkowym okresie gry wydawane na dyskietkach przez L.K. Avalon miały ładne książeczkowe okładki (Skany ADAX, CAVERNIA,SMUŚ, ViCKY), gry od Mirage z kolei były w foliowych "etui" z graficzną wkładką (HELIX). W późniejszym okresie firma/firmy postawiły na bylejakość (czego ostatecznym stadium jest przytoczony na początku BERTYX). Zaczeło się od klejenia kasetowych okładek na kopety dyskietek i/lub kserowania naklejek na dyskietki (INNY ŚWIAT). Pamiętam też, jak zamówiliśmy kiedyś z kumplem zestaw "LASERMANIA/ROBBO KONSTRUKTOR" (ten jeszcze u mnie się nie odnalazł), kumpel dostał normalną "książeczkową" edycję ja trafiłem na wersje z naklejoną okładką od kasety, co gorsza sam "program (Robbo Konstruktor)" też był trochę inny, tzn. z tego co pamiętam zachowywał się jak wersja kasetowa z podmienionym C: na D:
    Najbardziej niemiła niespodzianka przydażyła mi się przy zamówieniu "Mieczy Valdgira II" (zresztą po tym zdarzeniu i przy braku wyjaśnien ze strony Avalonu przestałem kupować u nich gry). Grę oczywiście dostałem w ładnym dużym kartonowym pudle, w środku dyskietka oraz uwaga! "Komiks oraz tablica kodów z gry Artefakt Przodków" pal licho komiks, ale jak się domyslacie kody od AP za nic nie chciały pasować do Mieczy Valdgira...
    • 2: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime8 Feb 2012
     
    tbxx zmiejszala sie skala sprzedazy wiec automatycznie sposob drukowania/itp. zamowienia w drukarni nie zlozysz na sladowe ilosci (lub bedzie to kompletnie nieoplacalne)
    • 3: CommentAuthortbxx
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    Płacąc tyle samo co kolega (Robbo Konstruktor) chciałbym otrzymać to samo co on - pal licho okładkę, ale dlaczego dostałem okrojony program? A w Mieczach Valdgira II bez tablicy kodów zabawa kończyła się po 5min. Z drugiej strony kusi mnie zebranie na retroage.net skanów wszystkich rodzajów okładek z polskich gier na Atari. Szkoda ze moja prośba o podsyłanie skanów pozostała bez odpowiedzi:/
    • 4: CommentAuthormac
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    L.K.Avalon był tylko dystrybutorem Mieczy więc szczególnie w ostatnim okresie specjalnie się tym nie przejmowali, pytanie nawet gdzie nastąpił błąd, w czasie pakowania u nich, czy w Gdańsku u ASF (Artefakt Przodków też był ASF). Swoją drogą pamiętam w którymś numerze Top Secret list do redakcji, w której czytelnicy skarżyli się, że zamawiają gry bezpośrednio w ASF, a dostają inne niż zamówione, na co redaktor odpowiedział, że ASF jest w likwidacji, wiec i tak miło z ich strony, że cokolwiek wysyłają ;-)
    • 5: CommentAuthorstryker
    • CommentTime9 Feb 2012 zmieniony
     
    tu masz troche okladek: ->link<-
    • 6: CommentAuthortbxx
    • CommentTime9 Feb 2012 zmieniony
     
    "na co redaktor odpowiedział, że ASF jest w likwidacji, wiec i tak miło z ich strony, że cokolwiek wysyłają". Gry przychodziły "za pobraniem" pocztowym i oczywiście listonosz nie pozwalał na sprawdzenie zawartości przesyłki a tu k..a "i tak miło z ich strony, że cokolwiek wysyłają" fajny sposób na pozbycie się resztek magazynowych i naciągnięcie dzieciaka na kasę. A wystarczyła informacja "Z przykrością informujemy iż nakład został wyczerpany".
    ---------------------------------------
    Stryker - czy okładki mogę umieścić na retroage? jeśli tak to kogo wpisac jako autora skanów?

    ps. szkoda ze nie ma skanów "instrukcji" i nośników.;)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    A troche okladek, w tym skanow instrukcji i nosnikow masz tez tutaj:

    ->link<-
    • 8: CommentAuthortbxx
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    1. Szkoda ze format djvu - nie ma ktoś tego w ładnym jpg lub tif jak u strykera? Widzę równiez ze ja mógłbym podesłać swoje skany na atrionline uzupełniając waszą galerię.
    --------------------------------
    2. Zaciekawił mnie skan Misja/Fred - czy to pierwotne wydanie, czy też jakieś późniejsze wynalazki? W podobnej kopercie mam Quick Assembler. Naklejka również inna niż w większości gier Avalonu (tego typu mam jeszcze na Saperze).
    • 9: CommentAuthormac
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    Fred/Misja - był już o tym na forum oddzielny wątek, były co najmniej 3 okładki w różnych okresach, wszystkie oryginalne ;-)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    ad.1
    Kopie w formatach zrodlowych (jezeli takowe mamy) laduja na pigwie, trabie o tym od lat przy kazdej mozliwej okazji :). Kazdy z zrodlowek moze sobie zrobic dowolny inny format.

    ad.2 - autorem skanu jest Simi, do niego pytanie albo tak jak pisal Mac - watek na forum.
    • 11:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    @Kaz - a "kopie w formatach źródłowych" skanów czasopism są może gdzieś dostępne?
    • 12: CommentAuthortbxx
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    Może się powtarzam (pewnie na 100% się powtarzam), ale chciałbym mieć pewność. Zalinkowane skany mogę wykorzystać w galerii serwisu retroage.net podając ich autora?
    • 13: CommentAuthorstryker
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    tbxx - skanowalem wszystko co było...
    Nie wszystkie kasety mialy cos na "nosniku" i jakies dodatkowe instrukcje....
    Jeszcze tu coś jest : ftp://ftp.pigwa.net/upload/strykercas/covers/ ;p pare lat tam siediz nie miałem czasu dodać do stronki ;D
    • 14: CommentAuthorstryker
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    tbxx - mzesz wykorzysta ...ale dodaj tez strone cas-archive.atari.pl ....
    • 15: CommentAuthormac
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    @tbxx - a możesz wstawić gdzieś skan tego komiksu z Artefakt Przodków?
    • 16: CommentAuthortbxx
    • CommentTime9 Feb 2012 zmieniony
     
    @mac - nie byłoby problemu, ale komiks puki co ma status "zagubiony w akcji" :/ Może się odnajdzie podczas kolejnego myszkowania na stryszku.
    ------------------------

    @stryker - gdzie mam dodać stronę cas-archive.atari.pl? (tzn. chodzi mi o konkretną lokalizację linka na naszej stronie)

    ----------------------
    wujek google zawsze pomoze - komiks udostępniony kiedyś przez larka: ->link<-
    • 17: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    Robbo na samym początku te miało inną okładkę. IMHO ładniejszą. Było to czarno-białe zdjęcie z ekranem z gry, napisem ROBBO oraz informacjami o wydawcy - wszystko oczywiście ładnie skomponowane. Późniejsze okładki Avalonu były już brzydkie :/
    • 18: CommentAuthormac
    • CommentTime9 Feb 2012 zmieniony
     
    Robbo też miał oficjalnie przynajmniej 3 okładki





    • 19: CommentAuthorstryker
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    tbxx - gdzie ci sie podoba :-)
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2012
     
    galu - w tym samym miejscu, na pigwie. Jak tylko mielismy skany (a nie pdf czy djvu przyslane przez czytelnika) to wrzucalismy tam. Azbest dal nam tam miejsce.