atarionline.pl SIO2SD 3.1RC2 wyszedł w Walentynki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2012
     
    3.1rc1 -> 3.1rc2
    Fixed bug in file handle (mainly XEX files)
    Fixed warmstart issue in xex-loader

    Od siebie dodam, że bug dotyczył xexów bardzo długich, których obsługa wprowadzoa została w wersji 3.1rc1
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Feb 2012
     
    Fajnie, ale nasuwa sie pytanie: kiedy wyjdzie (bezbledna) wersja finalna? ;o
    Pytam bo nie wiem czy i kiedy zakutalizowac moje sio2sd, a to troche czasochlonna sprawa (wysylka do elektronika, czekanie, itp.).
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Feb 2012
     
    eeee, a to aktualizacji nie dokonuje sie wgrywajac update na karte sd i wystartowanie aktualizacji z sio2sd ?
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2012 zmieniony
     
    Rzeczywiście, trochę to może zakamuflowane jest, ale za ->link<-
    Aby zrobić upgrade firmware'u należy do głównego katalogu karty wgrać plik SIO2SD.BIN (wariant 28k). Uwaga: katalog ATARI musi też być na tej karcie - inaczej urzadzenie nie zobaczy tej karty i co za tym idzie nie pozwoli na upgrade firmware'u.


    A następnie:

    W wersji 3.X:
    W tej wersji SETUP został podzielony na cztery tryby pracy. Pierwszy to tryb nadpisania konfiguratora (program konfiguracyjny o ile jest na karcie SD jest w tym trybie zmapowany na stację D1), drugi to tryb zmiany parametrów urządzenia (dawny SETUP), trzeci to tryb upgrade'u oprogramowania i czwarty to tryb odłączenia urządzenia. Pomiędzy trybami chodzimy klawiszami K1-K4 wraz z SHIFT i wychodzimy zupełnie poprzez podwójne wciśnięcie SHIFT.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2012
     
    Fajnie, ale nasuwa sie pytanie: kiedy wyjdzie (bezbledna) wersja finalna? ;o
    Pytam bo nie wiem czy i kiedy zakutalizowac moje sio2sd, a to troche czasochlonna sprawa (wysylka do elektronika, czekanie, itp.).


    Bezbłędna nie wyjdzie nigdy. Nie ma programów bezbłędnych.
    Ale wydaje mi się, że ta wersja ma już zaniedbywalną ilość błędów, czyli prawie wcale.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Feb 2012 zmieniony
     

    xxl:

    eeee, a to aktualizacji nie dokonuje sie wgrywajac update na karte sd i wystartowanie aktualizacji z sio2sd ?


    Ja mam ten interfejs stąd:
    ->link<-
    ... a z tego co mi mówił Stryker, "apdejt" tego wymaga użycia specjalnego programatora... więc nie jest to takie "hop,siup". :|
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Feb 2012
     
    Kuba - a co to ma za znaczenie, ze w Walentynki? Czyzbys sugerowal, ze nalezy wreczyc update SIO2SD ukochanej? :P
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2012
     
    Dracon, szczesze wątpię, żeby sposób montażu i pochodzenie interfejsu SIO2SD miał wpyw na to, czy się ukłąd zaprogramiuje, czy nie.

    Ma natomiast wersja firmware, którą masz. Jeśli masz 2.5 w górę, to spoks. Próbuj. Najwyżej się nie uda ...

    A jakby coś padło to mi wyślesz, i ja Ci to doprowadzę do porządku :) Gratis :) (w cenie poleconego tu i z powrotem)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2012 zmieniony
     
    @Kaz, jeszcze pytasz?

    Przecież to najukochańszy interfejs!

    I nie ukochanej, tylko ukochanemu :P
    • 10: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime14 Feb 2012
     
    jhusak, i ukochanemu i ukochanej :)
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2012
     
    Czyli ukochanym.
    • 12: CommentAuthorpajero
    • CommentTime16 Feb 2012
     

    Dracon:

    Fajnie, ale nasuwa sie pytanie: kiedy wyjdzie (bezbledna) wersja finalna? ;o[


    Jak można - me 3 grosze...

    Choć to wciąż wersja RC i przeznaczona do testów, to mogę śmiało powiedzieć, że ten firmware jest już stabilny.
    I znajdźcie mi FDD do Atarki, który potrafi tyle odczytać....
    • 13: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime17 Feb 2012
     
    @Pajero
    Czy możesz mi zrobić FDD 3.5"?

    Proszę na priv: bartcom@o2.pl

    Zależy mi na tym.