atarionline.pl Turniej gier Atari dla mas? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime6 Jun 2009 zmieniony
     
    Co myślicie o pomyśle aby organizować co roku przy okazji jakiejś dużej imprezy związanej z grami komputerowymi w naszym kraju, turnieju gier oldschool-8bit-atari, dla mas które na imprezę główna przychodzą dla nowości??? byłaby szansa części przypomnieć młode lata, młodzieży uczyć szacunku dla historii, a w ogóle chodzi o to aby było fajnie? ;))
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jun 2009
     
    A jakie sa duze imprezy tego typu w Polsce?
    • 3: CommentAuthormac
    • CommentTime7 Jun 2009
     
    "duże" w wypadku naszego kraju to oczywiście kwestia proporcji wielkości naszego rynku do wielkości imprezy. ale myślałem o imprezie typu 'poznan game area'
    • 4: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime7 Jun 2009 zmieniony
     
    Pomysł świetny, wielu młodych pewnie myśli, że historia gier komputerowych zaczęła się od amigi :P
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jun 2009
     
    Mac_Z - nie kwestionuje wielkosci imprez w Polsce, po prostu pytam, bo naprawde nie mam pojecia. Mnie interesuja tylko gry Atari, wiec nie bardzo sie orientuje co sie organizuje dla pecetowcow, konsolowcow. Pewnie zdarza sie to tez przy okazji jakis wystaw branzowych?
    • 6: CommentAuthormac
    • CommentTime7 Jun 2009
     
    tak mnie zastanawia jak do tego podejśc od strony gier, czy powinna być jakaś specjalna zgoda producenta gry sprzed lat aby ja wyjkorzystać na takiej imprezie, wydaje mi się, że tytuły gier na jakich odbędzie się turniej powinny być znane wcześniej, a na stronie powinny się znaleźć info gdzie znajeźć emulator +pliki tych gier, tylko na ile to będzie legalne w stosunku do producenta tych gier, no i kwestia dobrania grywalnych tytułów na których można rywalizować i które maja szanse swoją grywalnością "zauroczyć" młodych graczy, którzy atari w życiu na oczy nie widzieli. Technicznie turniej lepiej przeprowadzić wydaje mi się na PC z uruchomionymi emulatorami, aby nie ryzykować sprzętowo nie mówiąc już o trudności znalezienia wystarczającej ilości odpowiedniego sprzętu. Co o tym wszystkim sądzicie?
    • 7:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime8 Jun 2009
     
    Na emulatorze to nie to, jak dla mnie byłaby to największa porażka i pośmiewisko. Jak już - to tylko real sprzęt...
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jun 2009
     
    Powinny to byc to cartridge ze wzgledu na latwosc obslugi. A zgoda producenta? Kupilem legalnie gre i korzystam, co tu producent ma do gadania?
    • 9: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Jun 2009
     
    no nie wiem, publiczne "odtwarzanie" itp. ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime8 Jun 2009
     
    Zasadniczo - jeśli masz oryginał lub wersję uwolnioną - zazwyczaj nie ma zapisu o "zakazie publicznego odtwarzania". Jeśli nie masz oryginału - to co innego. Trzeba jeszcze dodać, że z marketingowego punktu widzenia - to jest reklama produktu.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jun 2009
     
    Mac_z - mnie sie zdaje, ze mylisz muzyke z oprogramowaniem.
    • 12: CommentAuthormac
    • CommentTime9 Jun 2009
     
    jakby co, czy można liczyć, że ktoś się dołączy do pomocy w czasie samej imprezy w przeprowadzeniu turnieju, jeśli uda się załatwić udział i stoisko na przyzwoitych warunkach?
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jun 2009
     
    Na takie pytanie trudno odpowiedziec, bo jest zbyt ogolnikowe. Zalezy kiedy, gdzie i jak mialaby ta pomoc wygladac. Nikt nie zobowiaze sie "w ciemno" na ogolna pomoc, bo potem moze nie bedzie mial mozliwosci wywiazania sie.

    Zobacz, ze poproszono nas o zaprezentowanie Atari w klubie w Warszawie i az pieciu atarowcow tam przybylo z bardzo konkretna pomoca. Ale wiadomo bylo wczesniej, gdzie, kiedy i co (a i tak organizator nawalil i bylo nieco inne "co").

    Wiec pewnie, gdyby udzial w jakiejs imprezie mial miec miejsce tam, gdzie sa tacy ludzie - nie byloby problemu. Nie tylko w Warszawie znajda sie wolontariusze.

    Moze sie zdarzyc takze, ze nikt by sie nie zglosil z prozaicznego powodu - braku czasu w danym dniu albo duzej odleglosci od miejsca wydarzenia.

    Dlatego najlepszym rozwiazaniem byloby chyba wczesniejsze poinformowanie przez Ciebie, o jakiej imprezie myslisz - mozna by wstepnie popytac pare osob, czy chcialyby (i mogly!) tam byc. Wtedy uzyskalbys konkretna odpowiedz na Twoje pytanie.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2009
     
    Wiesci ze swiata, nasi gora:

    ->link<-
    • 15: CommentAuthorurborg
    • CommentTime17 Nov 2009
     
    Mac ja myślę że organizacja takich turnieji to świetny pomysł. Miały być takie zorganizowane na PGA, ale chyba nie byliśmy do tego jeszcze przygotowani. Ja w miarę możliwości mógłbym pomóc sprzętowo przy takim turnieju, tylko oczywiście musiałbym wiedzieć o tym wcześniej, bo mam pracę i rodzinę.

    Jeśli chodzi o sprzęt to nie wyobrażam sobie turnieju na emulatorach. Musi być prawdziwy hardware. w tym wypadku największy chyba problem to zapewnienie odpowiedniej ilości monitorów/telewizorów oraz sprawnych joysticków.
    • 16: CommentAuthormac
    • CommentTime17 Nov 2009
     
    Kaz, ale wykopałeś stary wątek ;-)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2009 zmieniony
     
    Jeszcze tutaj z filmikiem:

    ->link<-

    PS. Filmik trwa godzine i czterdziesci piec minut.