atarionline.pl Naprawa klawiszy (800 XL) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam serdecznie.
    To już mój czwarty post na forum. Pierwsze trzy z sukcesem udało się zamieścić w wątku testowym :)

    Do tej pory byłem wiernym, anonimowym czytelnikiem strony, ale ponieważ ostatnio mam więcej czasu, postanowiłem trochę się tu u Was poudzielać.

    Powracam po parunastu latach do pasji z dzieciństwa i odkurzam starą Atarynkę nabytą gdzieś na aukcji. Wszystko działa świetnie (nawet CSAVE i CLOAD), ale niestety kilka przycisków nie chce reagować. Rozkręciłem komputa i większość z nich "naprawiłem" częstując porcją WD40, niestety jeden oparł się temu zabiegowi i dalej nie działa.

    W związku z tym mam pytanie: co zrobić, aby dobrać się do bebechów klawisza? Obecnie doszedłem do stanu takiego jak na zdjęciu, ale nie wiem, co dalej odkręcić, odsunąć lub wyłamać :) Próbowałem zdjąć "to czarne" osadzone na "tym białym", ale bez powodzenia...

    PS. Aby nie było, że wchodzę na forum "na krzywy ryj", wkrótce zaprezentuję nową gierkę napisaną w Atari Basicu :) Niestety lata pracy w C++ i .NET zamazały mi wiedzę na temat zawiłości Basica :) Pół dnia musiałem sobie przypominać, jakim pokiem wyłączyć ekran :)

    Oto zdjęcie:
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Feb 2012 zmieniony
     
    Witaj na forum.

    Co do klawiszy teoretyzując to to białe to plastik elastyczny, ma ząbki, którymi trzyma to czarne.

    Można spróbować zdejmować, ale ja jeszcze polecam kontakt-S.
    WD-40 nie ma właściwości zdejmujących tlenki.

    Sprawdź jeszcze luty pod spodem (ale wtedy by czasem działał, a czasem nie).

    A gierkę dawaj! :)
  2.  
    Hmm... Właśnie też mi to tak wyglądało, że to białe ma trzy elastyczne ząbki. Niestety po odgięciu dwóch i odłamaniu :( trzeciego, dalej nie mogłem ruszyć czarnej części. Może skleiło się wieloletnim brudem :)

    Dziś wieczorem skoczę jeszcze po kontakt-S i czteropak piwa, może coś się uda zdziałać :)

    PS. Gierka niech jeszcze trochę pofermentuje, aby miała lepszy smak.
    • 4: CommentAuthorluki8009
    • CommentTime17 Feb 2012
     
    To chociaż pokaż jakiegoś screna z fermentacji, żebyśmy mogli przygotować się na nawiększe wydarzenie w świecie Atari, od premiery wielce slawnego E.T :D A tak na poważnie chętnie zagramy i czekamy z b\niecierpliwością.
  3.  
    OK, wieczorem albo jutro - zależy jak pójdzie z klawiszami - wrzucę screena. Ale uwaga, gra jest w GR.0 :)
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Feb 2012
     
    Piwa to nie lej na klawiaturę, chyba, że zębów.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    Witaj Rafale na forum.

    Problemu z klawiszami nie rozwiaze, ale wpadlem napisac, ze trzymam kciuki za gre w Atari Basic. Jezeli podeslesz do mnie przed publikacja na forum, to gra znajdzie sie na stronie glownej AOL :)
  4.  
    Udało się przed północą :)
    Opis gierki jest tu:

    ->link<-

    PS. Klawisze dalej nie działają. Nie udało mi się kupić Kontakt-S w lokalnym warzywniaku :) Jutro szukam dalej...
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Feb 2012
     
    Z tymi kontaktami t są dokładnie 2 do spółki - jeden rozpuszcza tlenki, a drugi je spukuje.

    Poza tym sprawdź miernikiem, gdzie jest przerwa, może nie w klawiszu, a gdzieś indziej.
  5.  
    OK, zamówiłem już spreja, jutro powinien być. Jakoś nie mogłem go namierzyć w sklepach. Nie jestem elektronikiem, to nie wiem, gdzie szukać :)

    Miernikiem już po płytce jeździłem i wyszło, że przerwa jest w klawiszu.
  6.  
    Hehe, działa :) Dzięki jhusak za wskazówkę.
  7.  
    Starego joya też przywróciło do życia :)