atarionline.pl alternatywne firmware do SIDE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Feb 2012 zmieniony
     
    Witam, pojawilo sie alternatywne firmware do SIDE, poki co w wersji testowej.
    ->link<- post 225

    Z wad, skomplikowana konfiguracja,
    Z zalet, mozna sobie:
    Mydosa uruchomic i uzywac go z HDD
    side loader uruchomic bez przelacznia przelacznikiem w carcie
    zaczyna obslugiwac tez niektore ATR

    • 2: CommentAuthorkade
    • CommentTime28 Feb 2012
     
    Zaxon można jeszcze od Ciebie zamówić Side ?
    • 3: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime29 Feb 2012
     
    Dodałbym jeszcze kilka wad (do wersji z 21 lutego):

    1. Przycisk reset z carta nie działa a menu reset Ctrl + Shift + tab IIRC z poziomu gierc się nie ładuje.

    2. Gry LK Avalon na których mi zależało działają tylko z MyBIOS w ROM.

    3. MyBIOS-menu startuje (chyba że w tej wersji Sijmen to zmienił) z Shift. Bez shift uruchamia się SDX. Fajnie jakby firmware obsługiwał pipsztyk do zmiany trybu pracy carta, np. w jednej pozycji SDX, w drugiej MyIDE. Niestety póki co autor nie wykazuje zainteresowania, może kiedyś ulegnie pod naporem maili.

    4. No i jeszcze gdyby dało się dodać swoje własne gry do menu, ale autor w tej kwestii jest również niewzruszony. Póki co, poza pacmanem nic mi tam nie pasuje, a flashowanie trwa dłużej.

    W.
    • 4: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime1 Mar 2012
     
    Fajnie z tym MyDOS'em, to wielka zaleta.
    Daje to "zgodność w dół" ze wczesniejszymi rozwiązaniami,
    a to - mimo zdaniem - wielka zaleta dla systemu, który miałby ambicje stać się - wiodącym.

    Pozostałe problemy chyba da się rozwiązać co Zaxon?

    Myślę, że wiele z różnych rozwiązań poległo, ponieważ realizowało ideę "moje najważniejsze, najlepsze". Tymczaem na jednak tak małym rynku potrzeba rozwiązania, akceptowalnego przez jak najszerszą grupę, a później jego rowijania. Myślę, że cena tutaj gra drugorzędną zdecydowanie rolę, a bardziej ważna jest jego powszechność przy różnych rozwiązaniach tak, aby różne korzytanie z A8 (głównie formaty plików, danych) prowadziło do używania podobnego standardu.

    Np. Współdziałanie z TTP'320kB na równi z VBXE'1Mb, ale też po prostu z gołym130XE+FDD z MyDOS; ze wszelkimi SIO2PC, bez SIO2SD oczywiście. Współpraca z RAMDisk+FDD obowiązkowa, bo to korzenie systemu XE.

    Taki system - mógłby stać się nowym 8-bit Atari SXE.

    PS. VBXE+Covox nie może nazywać się systemem 8-bit, niestety. Za to POKEY*2 może. To jest ta drobna - ale bardzo wielka - różnica.
    • 5: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime1 Mar 2012
     
    Powinno akceptować FDD-Turbo(Toms,Tygrys).