atarionline.pl Przydatne procedury - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Mar 2012
     

    QTZ:

    Myślę, że miał na myśli Kaza, który taki katalog może założyć i całą naszą społeczność, która takie podprogramy może tworzyć i kolekcjonować. Ja przyłączyłem się do prośby.


    Padla propozycja, zeby gromadzic uzyteczne procedury. Jestem za, do rozwazenia pozostaje jak to technicznie zorganizowac. Uwazam, ze tworzenie katalogu na serwerze jest zlym pomyslem. Po pierwsze nie mozemy dac wszystkim dostepu do serwera, zeby sobie wrzucali pliki - to po pierwsze niebezpieczne, a po drugie - generuje balagan. Po drugie - Gdzies i tak musialaby byc prezentacja linkow do tych materialow.

    Proponuje wiec trzymac takie procedury na forum w jednym watku. Forum ma ta zalete, ze umozliwia prezentacje zarowno pliku procedury jak i procedury w postaci tekstu. Sa tez odpowiednie znaczniki na forum, ulatwiajace prezentacje kodu:

    ->link<-


    [ code ] [ /code ] pozwala wstawić listing dowolnego programu. Program wyświetlony w ramce, z użyciem odpowiedniej czcionki jest oczywiście czytelniejszy niż gdyby był wstawiony jako zwykły tekst. Nie ma podkolorowania słów kluczowych.

    [ code basic ] [ /code ] również przeznaczone do wstawiania listingów, ale tym razem dla programów w Atari Basic i Turbo Basic XL. Wszystkie słowa kluczowe obu tych języków oraz użyte cyfry są wyróżniane kolorem, co ogromnie zwiększa czytelność listingu.

    [ code php ] [ /code ] podobnie jak powyższe pary znaczników, do wstawiania listingów, ale w językach „pecetowskich“. Kolorami wyróżnione są poszczególne elementy listingu.
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime17 Mar 2012
     
    a gdyby tak atarowskie listingi umieszczać tu: ->link<- ?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Mar 2012
     
    Jedno drugiemu nie przeszkadza. Poza tym na forum mozna dodac szerszy opis, przedyskutowac cos, etc. A mysle, ze warto nie tylko umieszczac procki w asemblerze, ale i Basicu.

    Tu przyklad opisu Sikora jak odtwarzac pliki muzyczne RMT w Basicu:

    ->link<-
    • 4: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime17 Mar 2012
     
    dział turbo basic xl jest na dole strony. podejrzewam, że nikt się nie obrazi, jak pojawią się inne języki.
    • 5: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime18 Mar 2012
     
    Oczywiście możemy dodawać tego typu procedury w tym wątku tak będzie wygodniej w przypadku wprowadzania zmian, ale docelowo mogłyby lądować w archiwum np. w katalogu "procedury maszynowe dla Basic-a" lub jakoś krócej/podobnie.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Mar 2012
     
    Tak, tutaj jest tez taki myk na forum, ze wszystkie programy oznakowane znacznikami code mozna zapisac jako ATASCII. Jest wiec latwo przedyskutowac program czy procedure, przetestowac oraz publikowac poprawione wersje.

    Tak, docelowo moglyby ladowac w archiwum. Ale z praktyki wiem, ze ludzie szukaja przede wszystkim informacji na forum, w drugiej kolejnosci na stronie glownej, a dopiero na szarym koncu w archiwum. Dlatego, jezeli dbamy o odbior tych programow czy procedur, to najlepiej tam publikowac, gdzie strona zyje.

    Bardzo dobry przyklad dal tutaj Bluki. Zalozyl watek "warsztatowy" i caly czas dokleja nowe tematy.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Mar 2012
     
    Można wimportować do G2F i zapisać już dowolnie.