atarionline.pl Kompatybliność konsoli Atari 7800 a Atari xl/xe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime13 Jun 2009
     
    Z opisów wynika ze konsola Atari 5200 to niemal Atari xl/xe, a konsola Atari 7800 to nic innego jak Atari 5200 kompatybilne z 2600 i w nowszej lepszej obudowie.
    Mam wiec pytanie czy możliwe jest przeniesienie gier z Atari 7800 na malucha. Pytam bo na 7800 powstały fajne tytuły m.in double dragon czy ikari worrior
    • 2: CommentAuthorpavros
    • CommentTime13 Jun 2009
     
    Atari 7800 jest zgodne w dół z Atari 2600 natomiast nie jest zgodne z Atari 5200 ani Atari XL/XE. Atari 7800 ma układ graficzny Maria, który jest zupełnie inną konstrukcją niż Antic/GTIA. Maria pozwala uzyskać większą liczbę kolorów w rozdzielczości 320 pikseli w poziomie. Odmiennie też rozwiązany jest mechanizm obiektów ruchomych (duszków). Generalnie przeniesienie gry z 7800 na XL/XE byłoby bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Jun 2009
     
    ->link<-

    w konsoli A7800 zmieścili płytę od A2600, przeciętny użytkownik A7800 ma więcej kartów do konsoli A2600 niż A7800 i pewnie nie zdaje sobie sprawy że ta konsola ma możliwości graficzne lepsze od XE/XL, dźwiękowe już nie bo zamiast POKEY-a dali tam układ TIA z A2600, układ POKEY spotykany jest na niektórych kartach z grami do A7800
    • 4: CommentAuthorfder
    • CommentTime14 Jun 2009
     
    Szkoda, ze Double Dragon nie wyszedl na male Atari. Zreszta jak cala masa fajnych tytulow. Koledzy zagrywali sie w ta gre na Spectrusiu... Czy ktos slyszal moze o probach konwersji DD na male Atari?
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime15 Jun 2009
     
    nie słyszałem by ktoś podjął temat takiej konwersji
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jun 2009
     
    Ja rowniez nie.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2010
     
    Podlacze sie tu z innym zagadnieniem o konsoli 7800.

    Otoz dyskutowalismy z Urborgiem na temat latwosci zrobienia sobie carta do 7800. I pytanie brzmi - czy u nas ktos sie tym zajmuje? 7800 nie jest zbyt popularna konsola, ale moze ktos probowal/ma doswiadczenia?

    Na 7800 pokazalo sie demko, ktore nie dziala dobrze na emulatorach, a chcialbym kiedys je zobaczyc na zywo:

    ->link<-





    • 8:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime7 Jun 2012 zmieniony
     
    Witam
    Odkopię temat. Też byłbym zainteresowany takim uniwersalnym cartem do Atari 7800. Czy istnieje taki cartrige z kartą SD żeby wgrywać gry? W Internecie znalazłem wzmiankę na temat takiej samoróbki, ale odniosłem wrażenie, że tam nie ma karty pamięci na wzór SIO2SD.