atarionline.pl SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgrzeniu
    • CommentTime22 Apr 2012
     
    Właśnie wykluł się interfejs SIUP, czyli SIO2PC na USB wraz z przełącznikiem wyboru lini COMMAND sygnałami DSR lub RI.

    Szczegóły techniczne i zamówienia tutaj:

    ->link<-

    Dziękuję i pozdrawiam.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2012
     
    Fajne. He he, jakie kolorki:

    • 3: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime22 Apr 2012
     
    A ja mam pytanie z innej beczki: skąd wziąć dziś wtyczkę lub kabel SIO w rozsądnej cenie? Chciałbym bratu zrobić kabel sio2pc. Konwerter rs232-usb mam, ale popsutych magnetofonów i innych peryferiów coby pozyskać kabel więcej nie posiadam.
    • 4: CommentAuthorgrzeniu
    • CommentTime25 Apr 2012
     
    W rozsądnej cenie chyba tylko z USA w ilościach kontenerowych :/
    • 5: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Apr 2012
     
    Po co niszczyć magnetofony - niedługo będą na wymarciu - lepiej zrobić wtyczkę samemu - już o tym pisałem - problemem jest plastykowa obudowa - gdyby ktoś miał dostęp do drukarki 3D mógłby coś takiego wydrukować. Ale można obejść się bez tego - wystarczy kawałek płytki drukowanej, komplet styków, izolacja termokurczliwa i przewód. Styki - w tym przypadku "żeńskie" montujemy w nawierconych otworach w rozstawie odpowiadającym rozstawowi bolców SIO w Atari, lutujemy przewody i zewnętrzne wystające części "bolców" zakrywamy koszulkami izolacyjnymi. Do tego można spróbować dopasować jakąś obudowę dostępną w sprzedaży. A gdyby ktoś wydrukował obudowę to można użyć styków jak w oryginale - bo są dostępne w większości sklepów z elementami elektronicznymi.
    • 6: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime26 Apr 2012
     
    @QTZ.

    Wszystko zależy od przypadku. Ja akurat nie czuje sentymentu do mocno zdemolowanych magnetofonów, a taki akurat przyszedł z zamówionym Atari. XC12 nawet nowe nie było zbyt udane, a co dopiero po 30-stu latach ;). Mówiąc krótko: nie było mi go żal.

    Atari ma u mnie ładnie wyglądać, ładnie grać i wyświetlać obraz jak kiedyś. Mam mieć świadomość, że GTIA jest sprawne (choć tak na prawdę nie wiem czy wadliwe by mi przeszkadzało), wszystkie klawisze i porty mają być sprawne. I w zasadzie tyle potrzeba, żeby odtworzyć te wspomnienia i zapamiętane obrazy sprzed wielu lat. Nawet to samo mocne postanowienie "poprogramowania w assemblerze" wróciło. I tak samo jak wtedy na postanowieniu się póki co skończyło. Świadomość tego faktu też ma swój urok - dowodzi, że aż tak bardzo z biegiem lat się nie zmieniamy :P.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2012
     

    grelbus:

    że GTIA jest sprawne (choć tak na prawdę nie wiem czy wadliwe by mi przeszkadzało),


    Ogolnie mowiac, w grach nie przeszkadza, w demosach tak.
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Apr 2012
     
    Mi przeszkadza w programie graficznym "Kleks".