atarionline.pl Altirra - wiersz poleceń - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrozyk
    • CommentTime22 Apr 2012 zmieniony
     
    Cześć

    Nie wiecie koledzy czemu nie działa mi wiersz poleceń (console) w Altirra 2.0? Reszta śmiga, gra działa, debuggowanie też.
    Tylko w command line nie reaguje na komendy. Dałem ? i enter coby listę rozkazów otrzymać i nic....
    • 2: CommentAuthormarok
    • CommentTime22 Apr 2012
     
    Miałem przez czas jakiś to samo odczucie, ale ostatecznie zauważyłem że chodzi o dwie rzeczy: trzeba wcześniej zatrzymać wykonywanie programu (F8) i wpisać .help zamiast ? (ale o tym console już informuje samo).

    Długo też trwało zanim spostrzegłem (a co jest wyświetlane) że można po .help wpisywać poszczególne komendy dla uzyskania szczegółowych informacji o ich zastosowaniu i funkcji. Dlatego też przy okazji o tym wspominam. No i czasem trzeba używać L przed określeniem długości argumentu (np. s 1000 L100, co też wynika z wyświetlanych podpowiedzi zastosowania danej funkcji ale można to zignorać - sam tak miałem).
    • 3: CommentAuthorrozyk
    • CommentTime22 Apr 2012
     
    Dzięki! To było to F8!
    PS. Co do .help to ciekawe, bo w helpie podpiętym do emu jest błednie napisane:
    "The ? command gives a list of available commands. You can also specify a command name, i.e. ? s, in order to get help on a specific command"

    Pozdrawiam :-)
    • 4: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Feb 2014 zmieniony
     
    zrobiłem sobie dumpa z f15 (Altirra-2.50-test23, wymaga przynajmniej 128kB pamięci) i ciekawe czy ten atr da się uruchomić na prawdziwym sprzęcie czy tylko na emulatorze, hmm...
  1.  
    Wchodzi na prawdziwym sprzęcie, ale po załadowaniu tak jakby nic się nie rusza, a z głośnika słychać pisk. Ale możliwe, że nie wiem, jak się obsługuje F15 :)
    • 6: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Feb 2014
     
    mgr_inz_rafal - szkoda... znaczy, że się wiesza, ale dobrze, że się chociaż wczytuje i potencjał jest :)
    hmm... wyjścia są trzy:
    - poczekać na nową wersję altirry :(
    - zrobić tysiąc wersji, i mieć nadzieję, że może któraś wejdzie :(
    - jest jakiś hak, którego nie znam, a ktoś zna :)
    • 7:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime7 Feb 2014 zmieniony
     
    Ja znam! Kupić prawdziwe Atari XL/XE. :P

    To zarazem jest czwarte wyjście. :D
    • 8: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Feb 2014
     
    voy - niestety to niczego nie rozwiązuje, wiem, bo mam 130xe ;) ale jest to jakaś myśl, może trzeba by w końcu sprawić sobie jakieś sio2sd...