atarionline.pl Jak przerzucić dane po kablu na SIDE Atari oraz inne pytania - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime5 May 2012 zmieniony
     
    1. Na atari mam SIDE z partycjami SDX (SpartaDosX 4.45). Łączę Atari przewodem z PC, odpalam AspeQT - Atari widzi wirtualny napęd K. Podpinam pod AspeQT katalog ROBOCZE gdzie mam kilka przykladowych plików com i xex. Teraz chcę kopiować te pliki z wirtualnej dyskietki na PC na SIDE i jest zonk bo kopiuje je i kopiuje wciąż nadpisując je na siebie tak że w pewnym momencie plik na partycji SDX ma blisko 800k. Da się po kablu skopiować pliki bez kłopotów na SIDE?

    2. Próbowałem również z R8 i Atari810 (obsługa tylko ATR) - tutaj zauważyłem ciekawą rzecz: plik widziany spod menu Atari na PC ma np. 17k, po skopiowaniu na SIDE ma 820bajtów. Dlaczego?

    3. Da się uruchomić pod STX SAPEMU? Ani samo, ani z x /c nie chce odpalić. Podobnie kilka wersji CMC.xex które próbowałem.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 May 2012 zmieniony
     
    1. O ile wiem, to z commandline w dosach niewygodnie jest kopiować pliki, bo jeśli jako dest dasz *.* to ci będzie kopiował do pierwszego napotkanego pliku, a z kolei zawsze ten dest:cośtam trzeba podać (nie wystarczy d:)

    Użyj jakiegoś filecopy a'la norton. po stronie atari.

    2. Być może jest to sprawa bloków alokacji - mających z reguły 8-16 kB - to, co widzisz, to ile zajmuje plik na dysku, a nie jego długość.

    3. Z CMC pod SDX to znany problem, poszukaj w internecie, gdzieś na zenon-dial widziałem chyba opis, była też gdzieś poprawka do CMC, która usuwała tę niedogodność.
    • 3: CommentAuthorconrad
    • CommentTime5 May 2012
     
    1. Kopiowałem zarówno bezpośrednio z linii poleceń jak i z wbudowanego menadżera właśnie a'la norton (wbudowane polecenie "menu"). Problem nie w tym że nie kopiował ale w tym że nie mógł przestać kopiować. AspeQT pokazywał że Atari w kółko macieju odczytuje kilkanaście sektorów po czym je nagrywa i znów to samo odczytuje i znów nagrywa itd
    2. OK - rozumiem.
    3. W takim razie poszukam. A Sapemu próbowałeś uruchamiać?
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 May 2012 zmieniony
     
    :)
    Nie, ja teoretyk jestem :)
    A to z pkt 1 to mi na jakiś babol w AspeQT wygląda.
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime5 May 2012
     
    Babol w aspeqt, wirtualny dysk nie za bardzo dziala.
    Utworz normalnego atr z plikami i podmontuj go w Aspeqt.
    • 6: CommentAuthorconrad
    • CommentTime5 May 2012
     
    Chyba będzie trzeba - jak na razie działam z ATR-ami i znalazłem nawet wersję CMC która po przegraniu plików z ATR działa pod SDX :)

    Znalazłem dwie wersje SAPEMU: jedna chyba 1.0 w COM i druga v2.0 w XEX. Obie niestety nie chodzą pod STX. Próbowałem samo, z X oraz X /C . Można jeszcze inaczej kombinować?
    • 7: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime5 May 2012
     
    Jak danych do skopiowania jest dużo, to można też zrobić obraz karty CF (Zaxon kiedyś polecał USB Image Tool, pod linuksem wystarczy dd) odpalić potem emulację Side pod Altirrą, skopiować dane w emulatorze (będzie sporo szybciej) i ponownie wrzucić obraz karty na CF.