atarionline.pl AD2044 - jak uruchomić? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime9 May 2012
     
    Korzystając z czterech wersji AD2044.ATR znajdujących się na atari online próbowałem i poległem wczytać je do po kablu Atari. Korzystałem z AspeQT i Atari810 - za każdym razem pojawia się po minucie wczytywania napis Ready i koniec. Wpisanie w tym momencie DOS powoduje iż wczytywanie jest kontynuowane aż do momentu gdy pojawiają się śmieci na ekranie i buczenie.
    Swego czasu miałem tę grę i na kasecie i na dysku ale za nic nie pamiętam by były jakieś klocki podczas wczytywania.
    • 2: CommentAuthorstryker
    • CommentTime9 May 2012
     
    wczytujesz z OPTION ?
    • 3: CommentAuthorconrad
    • CommentTime9 May 2012
     
    Tak. I przez minutę wczytuje po czym burczenie i wywala ready
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 May 2012
     
    Bo się coś wiesza, przez przypadek robi się reset i burczy i ready. Jak na emulu chodzi, a na Atari nie, to wina:
    - emulatora stacji dysków - błędu, który nie współpracuje z tym plikiem(10%)
    - kabla (10%)
    - niesprawności komputera (20%)
    - błędu w grze (90%, chyba, że u innych chodzi)
    - innego czynnika(70%, strzelam)
    • 5:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime10 May 2012
     

    conrad:

    Tak. I przez minutę wczytuje po czym burczenie i wywala ready

    Twoje objawy są w 100% zgodne z objawami ładowania tej gry z włączonym BASIC-iem. Upewnij się że Option Ci działa i że trzymasz go w odpowiednim momencie. Inne gry po kablu działają?
    • 6: CommentAuthorconrad
    • CommentTime10 May 2012
     
    Inne w zasadzie działają. Numen startuje, TooHard też. Ale uruchamiam wpisując cold /n w sdx po czym wciskam OPTION. Wieczorem wyciągnę kartridż i spróbuję z OPTION zaraz po włączeniu.
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime10 May 2012
     
    To trzymaj Option w trakcie naciskania klawisza Return podczas zatwierdzania komendy w DOS-ie. System sprawdza stan tego klawisza prawie na samym początku procedury zimnego startu, czyli w tym przypadku zaraz po naciśnięciu Return.
    • 8: CommentAuthorconrad
    • CommentTime11 May 2012
     
    Seksmisja ruszyła :) Dziękuję za pomoc