atarionline.pl SIDE cartridge - nie działa jak powinien - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime9 May 2012 zmieniony
     
    SIDE cartridge od Zaxona dostalem w grudniu. Pare miesiecy byl u mojego ojca, tez fana Atari:) Przez ostatni tydzien wzialem go na testy.

    Od poczatku byl z tym SIDE nastepujacy problem:

    Po wylaczeniu komputera na wiecej niz pare godzin i wlaczeniu, SIDE loader nie widzi plikow - wczytuje sie z pusta lista, w zasadzie bez listy. Albo jest pasek na loaderze, albo jakies hieroglify, albo nic (tylko logo). Prawie zasze problem wystepowal po przejsciu w Sparta DOS i powrocie. Trzeba kilkukrotnie resetowac zeby te liste w koncu odczytal. Potem juz jest OK, czasem lista nie wczytuje sie sporadycznie, zresetowanie raz lub wiecej razy znowu pomaga.

    Powyzszy problem rozwiazal sie (w 99%) przez wkladanie karty do czytnika nie do konca, kiedy jest "niedopchnieta" 1 - 2 mm, czyta ja dobrze. (Karta 4GB z kwiatkiem).

    Problemy w Sparta DOS pozostaja niezaleznie od docisniecia karty:

    - po wpisaniu CAR nic sie nie dzieje, komputer sie zamraza (ale COLD /C dziala)

    - moge zrobic parycje w FDISK, ale nie moge poznie w nie wiejsc ani sformatowac - 181 - file system corrupt, w FORMAT - cos w rodzaju "partition can not be formatted, error"

    - czasem widzi karte a czasem NO HDD albo "incompatible media", czsem "device does not respond"

    - zawsze "invalid partition table"

    Problemy wystepuja na dwoch kmputerach (130XE i 800XL) oraz na dwoch kartach (dzis kupilem karte Platinum 2GB - dokladnie to samo).

    Czasem w Sparta lub trybie loadera, cart sie wiesza - swieci sie dioda caly czas.

    Czasem loader w ogole nie chce czytac karty - nawet po kilkudziesieciu resetach. Dopiero format karty PrepUSB i ponowne nagranie plikow pomaga.

    Ma ktos podobnie? Jakies pomysly zeby bylo dobrze?

    Z gory dzieki!

    Aaaa... I jeszcze duzo xexow sie nie wczytuje - jak jest kilka wersji gry to czasem jedna lub wiecej sie wczytuje czasem zadna. Czy to normalne?
    • 2: CommentAuthorsecon
    • CommentTime9 May 2012
     
    kris2222, z tym ostatnim problemem czyli z róznymi wersjami tej samej gry to tak jest. Po prostu testujesz wersję która ci chodzi a reszte kasujesz, to nie jest uszkodzenie. A poza tym co piszesz to stawiam na uszkodzone side skoro na dwóch kompach jest tak samo. Ja mam side juz kilka miesiecy i nie mam absolutnie żadnego problemu chodzi wciąż tak samo dobrze. Tez mam kingstona 4GB z kwiatkiem.
    pisz do zaxona może będziesz musiał mu wysłac do sprawdzenia.
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 May 2012
     
    @secon: mozesz wskazac konkretnie ktore pliki nie chodza? chcialbym cos przetestowac.
    • 4: CommentAuthorsecon
    • CommentTime9 May 2012
     
    teraz mam pokasowane ale moze wyczaje z jednego. Generalnie nie chodziły wersje z numerem 1. Bo takie na początku sobie wgrywałem na kartę a teraz to z jedynka nie mam prawie żadnej. Np. feud z jedynką nie chodził z tego co teraz pamiętam. Musze poszukać coś i dam Ci znać.
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 May 2012
     
    bede czekal. dzieki.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 May 2012
     
    Np. DropZone pierwsze wywala się po wciśnięciu spacji (bomba).
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime9 May 2012
     
    Prawdopodobnie uszkodzone SIDE, mozliwe ze puscil ktorys lut od zlacza karty CF albo bufora , odezwij sie na maila,pomyslimy co dalej .
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 May 2012 zmieniony
     
    @JHusak
    ale koledzy mowia ze gry sie nie wczytuja - ten problem mnie interesuje a nie to ze podczas zabawy cos sie z nimi zlego dzieje.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 May 2012 zmieniony
     
    I see. I did not get it, did I?


    A tak na marginesie. Większego szajsu niż Kingston z Kwiatkiem chyba nie ma według mnie. Ta karta padła mi od samego włożenia w czytnik w komputerze. Tzn w pececie, ale niby markowym. Pod Linuksem.
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime9 May 2012
     
    Hmm, a ja uzywam wlasnie 4 gigowego kwiatkowego kingstona od narodzin SIDE i do testow kazdej sztuki , bez zadnych problemow, widac sa Kingstony i Kingstony ;) Teraz dokupilem 4 gigowego Sandiska i w wolnych chwilach sortuje gierki z archiwum AOL dzialajace pod SIDE.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 May 2012 zmieniony
     
    Masz jeszcze szczęście, ja je już miałem.

    Póty King wodę nosi, póki mu stone nie spadnie.

    A co do testowania to super, jak na kingstonie pójdzie, to na wszystkim pójdzie :)

    Ale oni te karty potem poprawili - są z kwiatkiem i z paprotką, z kwiatkiem są starsze. A ciekawe, czy kwiatek tantiemy dostaje....
    • 12: CommentAuthorBluki
    • CommentTime10 May 2012
     
    Ja używam (do PC):

    • 13: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime10 May 2012
     
    Amigowcy chwalą sobie właśnie tego "z kwiatkiem"
    • 14: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime10 May 2012
     
    Szczescie jak szczescie ale przy ilosci podrabianych kart na rynku roznie bywa. W amidze tez uzywalem, z divide i spectrum chyba tez.Zreszta SIDE dziala z kazda CF, byly problemy z transcend kartami ale z nimi zawsze sa problemy.
    • 15: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime10 May 2012 zmieniony
     
    @zaxon

    " odezwij sie na maila,pomyslimy co dalej ."

    Dzieki za odzew, wysle maila dzis lub jutro!

    @jhusak

    "Ta karta padła mi od samego włożenia w czytnik w komputerze. Tzn w pececie, ale niby markowym."

    To niekoniecznie musi byc tak. 4 na 5 czytnikow nie czytalo mi tej karty. Szczegoly pozniej jak bede mial chwile.
    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime10 May 2012
     
    Oj jak rany, no to jak karta podejrzana to moze jednak najpierw ja zamienic na sprawna, kupiana w porzadnym sklepie a nie na pelnych podrob znanym portalu aukcyjnym np?
    • 17: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime10 May 2012 zmieniony
     
    @zaxon

    Karte kupilem w sklepie, nie na Allegro.

    Pisalem przeciez w pierwszym poscie ze kupilem inna karte, tez w sklepie (wlasnie dlatego ze podejrzewalem te pierwsza)- SIDE dziala z nia dokladnie tak samo jak z pierwsza.

    Na PC obydwie dzialaja idealnie.

    PS. Mail wyslany :)
    • 18: CommentAuthorsecon
    • CommentTime12 May 2012
     
    może faktycznie jakiś zimny lut występuje, zaxon przelutuje i będzie ok.
    • 19: CommentAuthorsecon
    • CommentTime12 May 2012
     
    @xxl: sprawdziłem co nieco.
    Feud ver1 wczytuje potem kolorowy ekran jakby rozpakowywał i zwis.
    Fort apocalypse ver1- wczytuje ale potem wywala do basica. i dlatego feuda mam np w wersji 5tej. Trzeba sobie poszukac generalnie działającej. W emulatorach z tego co pamiętam tez były takie sytuacje.
    • 20: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime12 May 2012
     
    Ale to normalka ze nie wszystkie gry sie beda wczytywac, ja lece z archiwum Aonline po kolei najpierw wrzucam do Altiry, jak odpali to dopiero do SIDE. Postulowalem nad zalozeniem gdzies bazy z przetestowanymi gierkami do SIDE gdzie kazdy moglby zuploadowac te ktore sprawdzil,moze kierownik by wydzielil jakis kącik? ;)Ew. slac na maila do mnie to zupdejtuje u siebie strone.
    • 21: CommentAuthorsecon
    • CommentTime12 May 2012
     
    zaxon ja mam juz przetestowane 82 gry mogę wrzucać.
    • 22: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime12 May 2012
     
    Mail do mnie to zaxoniec@goglemail.com
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime12 May 2012
     
    @secon: gry, ktore wymieniles dzialaja poprawnie. podejrzewalbym loadera.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jun 2012
     

    zaxon:

    Postulowalem nad zalozeniem gdzies bazy z przetestowanymi gierkami do SIDE gdzie kazdy moglby zuploadowac te ktore sprawdzil,moze kierownik by wydzielil jakis kącik? ;)


    Od przyslowiowych stu lat juz pisze: jezeli ktos ma zestaw gier, ktory chce zamiescic na AOL - to nie ma problemu. Kiedys Pinowi nie podobaly sie za dlugie nazwy - proponowalem zrobic krotkie i podeslac. Komus tam nie podobaja sie oznaczenia - proponowalem zrobic wlasne i podeslac. Ktos chce gry przetestowane - no to dawac, podsylac, wrzuce do katalogu!