atarionline.pl AIMP 3.10 i SAP-y - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornothin
    • CommentTime13 May 2012 zmieniony
     
    Witam, mam problem.
    Po update AIMP nagle zauważyłem, że player pomija SAP-y, w podobny sposób, jak się to dzieje w przypadku nieobecności pliku na dysku(podczas gdy nadal jest na playliście).
    następuje po prostu skip-to-next. Player po prostu omija mi wszystkie sap-y.
    Czy ktoś ma podobny problem?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 May 2012
     
    Uderz do autorów, jeśli na 100% jesteś pewien, że to ich wina :)
    Wraz z przykładowym sapem, ktorego nie gra.

    Jednak na stronie nie jest napisane, że odgrywa sapy. Może masz jakąś bibliotekę, która działała razem ze starą wersją, a z nową nie chce.
    • 3: CommentAuthornothin
    • CommentTime14 May 2012 zmieniony
     
    ...sami autorzy ASAP w przypadku aimp odsyłają po bass, który... autorzy AIMP dodali do aimp(tak, jak zresztą w wersji poprzedniej), funkcja atari_sap inicjalizuje się...i nie gra omijając wszystkie po kolei.

    no nic to, sądziłem, że aimp się przyjął tu i ówdzie, chyba się myliłem, zostaje xmplay wobec tego.

    dzięki, j, przynajmniej próbowałeś pomóc.

    upd: SID-ów AIMP w ogóle nie widzi, ehhh..
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime15 May 2012
     
    Tak jak napisał Kuba, lepiej zgłaszać problem autorom, zamiast na wybranym przez siebie forum. Jako autor ASAPa na pewno nie odsyłałem Cię do BASS, co najwyżej znalazłeś taki link na stronie ->link<- Nic mi nie wiadomo o funkcji atari_sap.
    AIMP 3.10 jest w wersji beta - może ma jakiś błąd. Ponieważ SAPy przestały grać w związku ze zmianą w AIMP, a nie ASAP, to zgłoś problem do AIMP.
    • 5: CommentAuthornothin
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    wielce PRZEPRASZAM, iż napisałem post na forum.

    a na przyszłośc uprzedzajcie, że to miejsce jest zrobione dla paru osób i w żadnym razie nie jest dla ludzi spoza wewn. kręgu.
    skoro boli was, że piszę temat związanym z Atari, nawet pośrednio, ponieważ mam problem, to szkoda gadać(o ASAP newsy są i NIKT nie krytykuje).
    pozdrawiam, logout.
    post można usunąć wraz z tym kontem.
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime15 May 2012
     
    Człowieku, ależ nikt Cię nie skrytykował. Po prostu dostałeś informację komu najlepiej zgłosić problem, żeby został rozwiązany. Wyluzuj.
    • 7: CommentAuthornothin
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    o ile kojarzę nie wynajmowałem adwokata, a ktoś wynajmował?
    o ile wiem, wątek nie wymagał użycia DRUGIEGO konta do obrony przede mną, także.
    begone.
    jeśli 2kb informacji na serwerze to jakiś problem, proszę zgłaszać moderacji, a nie WPIEPRZAĆ się.
    dobranoc.

    Kaza nie ma, cwaniaki się wcinają, tyle widzę.


    czy ktoś z obecnych zna NORMALNE fora dla emulantów/USERÓW bez idiotów od asemblera z przerośniętym ego, może?
    przypominam, watek po wpisie jhusaka by się zakończył, bo PODZIĘKOWAŁEM już, ale nie, ktoś znów adwokata niewiadomoczego zgrywa tu.
    zróbcie sobie zamknięte forum, skoro prosty post jest problemem, powtarzam.
    i bez głupich komentarzy, proszę.
    • 8:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime15 May 2012
     
    jest jeszcze atari.area. tylko obawiam się, że udzielają się tam jeszcze gorsi "dewianci".
    p.s. myślałem że to ja nadnerwowo reaguję...
    • 9: CommentAuthornothin
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    dzięki, A. reaguję nadnerwowo, bo[edit]
    :p
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    To teraz ja, Jarząbek.

    <podkład mode on>

    @nothin. Widzę, że już tu jesteś dość długo. Wiesz już, że to jest specyficzne forum. Trochę jak rodzina (z całym tego bagażem).
    Czasem ktoś Ci odpowie w sposób, który Ty zrozumiesz jako przytyk czy jak tutaj Mono - adwokat.

    Forum to forum. Każdy ma prawo coś powiedzieć, do niego należy decyzja, czy się wciąć, jednak - miał prawo.

    Reasumując:
    - pisząc na to forum może ci każdy odpowiedzieć.
    - niektórzy ludzie tutaj to naprawdę zboczeńcy i nieudacznicy, jeśli chodzi o inne rzeczy, niż tematyka retro, a zwłaszcza Atari.
    - Są tu Czesi, Niemcy, Rosjanie, a nawet CharlieChaplin i anonymous.
    - Kiedyś 0xF mi odpisał lakonicznym:

    0xF:

    Co za bzdura?


    I co? Miał rację :P Porównaj to z tym, co Ci napisał :)

    Naprawdę, my tu wszyscy jesteśmy nieźle popieprzeni, nie wymagaj od nas sawuar wiwru :)
    <podkład mode off>
    Ja posypuję truskawki cukrem.
    • 11: CommentAuthornothin
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    ok, przeczytałem.[editedit]

    przy okazji, czy ktoś mi podpowie, jakie są szanse odratowania joya po wymianie mikrostyków, skoro, nie ma przesłanek, że elektronika padła?
    o jaki mikrostyk pytać, w przypadku SV-119?
    odratowałem szczególny egzemplarz c64, i nie mam pieniędzy na joya, za parę pln chcę przelutować mstyki, a nuż się uda...
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2012
     
    przy okazji, czy ktoś mi podpowie, jakie są szanse odratowania joya po wymianie mikrostyków, skoro, nie ma przesłanek, że elektronika padła?
    o jaki mikrostyk pytać, w przypadku SV-119?
    odratowałem szczególny egzemplarz c64, i nie mam pieniędzy na joya, za parę pln chcę przelutować mstyki, a nuż się uda...


    Jeśli nie bardzo wiesz, wyciągnij je ze środka, sfotografuj i podaj wymiary.
    Wtedy ktoś ci poda link, gdzie można takowe kupić, albo nie poda, bo nie znalazł. Ale może poda. Ale ale - te styki są dobre, wymienione, i nie działa? czy do wymiany? Czy tylko chcesz przelutować, bo ktoś je na opak przylutował?
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2012
     
    Jeśli założysz, że nikt nie chciał cię zgnębić, to zobaczysz, że nie chciał :)
    • 14: CommentAuthornothin
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    ech, j.h, zwalmy to na moje schizy wobec tego...nie wierzę w ludzi, bardzo się przejeżdzałem latami...

    joy jest bardzo zużyty, styki nie klikają, 3 na 4. 1 jakby dzialał.
    stąd imho, elektronika(czysta) działa, a styki nie.
    styki wyglądają, jak te z quickshotów, na któtkich, hm, bolcach(czyli standard), jutro rowerem śmignę do sklepu pytać o ceny...
    btw, 22 cale monitor, padaka totalna - naprawa = 1.7pln...3 kondensatory, mili moi, nie 160 pln, jak mówią spece.
    23 minuty, monitor, jak nowy, 1.7 PLN wydałem na naprawę(3 kondzie)...przelutowałem...
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2012
     
    Mojej aktualnej (mam nadzieję, że na zawsze) żonie rok przed tym, jak ją poznałem, odeszła matka.

    Dziewczyna się pozbierała jakoś, ale tak naprawdę to dopiero wtedy, jak poznała mnie :)

    Będzie dobrze.
    • 16:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 May 2012
     
    Jakub ma rację. Każde hobby to nutka wariactwa w szarym życiu. :) Jak i wariaci na tym forum. :D

    A tak na serio... Zainstalowałem najnowszą (AIMP v3.10 Beta 3, Build 1040) wersję playera, skopiowałem bass_asap.dll do katalogu Plugins i faktycznie nie uruchamiają pliki .sap. Przy próbie odtworzenia wywala błąd "Code: 41 (00000029) Message: Unsupported file format", choć poprawnie wyświetla czas trwania sapa w playliście. Do tego brak widocznego formatu SAP w menu ustawiania powiązań plików. Wniosków może być parę:

    - autorzy AIMP-a coś przekombinowali z obsługą bibliotek BASS,
    - zmienił się ich format, przez co odtwarzacz ma problem z ich uruchomieniem/obsługą,
    - autor biblioteki bass.dll coś zmienił w jej procedurach i stąd problem (a widzę, że do tej bety wrzucono właśnie jej najnowszą wersję, czyli 2.4.9 z 3 maja 2012).

    Może spróbuj poszukać wcześniejszej wersji bass.dll (na przykład 2.4.8) i skopiuj do głównego katalogu AIMP-a. Może moje domniemania coś ci pomogą... :)
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2012
     
    Spece muszą zarobić. Ty wiesz, jak się reperuje, ale ja np... hm...

    A co do styków, to trzeba wiedzieć, że dzisiejsza chińszczyzna starcza na tygodnie grania, tak gdzieś do 4. Więc lepiej kupić na zapas.
    • 18: CommentAuthornothin
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    panowie, szacun.
    wpisy, ludzkie, pomocne, otrzeźwiające!
    to nie takie trudne, i mozna, widać...

    btw, tu ten pogrobowiec, uparłem się, że ma być ta obudowa...efekt jest..dziwny..
    ->link<-
    ale mam go. odratowałem.
    atari - mój klient(serwis, serwis peceta...) WYWALIŁ zestaw na śmietnik, co spowodowało u mnie próbę wytrzymałości samokontroli...

    co do styków, wylutuję, zanalizuję, określę, kupię, przelutuję, potestuję...c-90 czekają...magnet działa. stację oddałem innemu fanatykowi za free, niestety, kolega chyba nie poradził sobie s swoimi problemami...odpadł do nicości, obawiam się.

    next step, SDio.
    -----

    j.h, szczególny szacun.
    Będzie dobrze.

    niby proste, a jaka sztuka(dla niektórych, nie Ciebie), napisać. rzadkie to.
    oczywiście, resztę wypowiedzi pomijam świadomie, nie każdy ma to szczęście.
    • 19:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    nothin, dam ci szczerą poradę od serca. Tak, będzie to wtrącanie się, i to w twoje życie. Możesz mnie za to zbluzgać czy zrobić cokolwiek na co tam jeszcze najdzie cię ochota. Porada jest prosta: mniej picia albo trzymanie się od forum z daleka w chwilach gdy jesteś na gazie. Dzięki temu unikniesz nazbyt emocjonalnego nadinterpretowania niektórych wpisów, co z kolei prowadzi do dalszej eskalacji nieporozumienia.
    To forum jest bardzo normalne, przynajmniej panuje tu kultura. Poczytaj sobie niektóre wątki na PPA, a kopara opadnie ci do samej ziemi.
    • 20: CommentAuthornothin
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    [nvmd]
    • 21:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    Izolacja? Taka totalna? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli tak, to by z tego wynikało że na gazie jesteś zawsze... Ja przecież proponuję powstrzymywanie się od pisania tylko wtedy, gdy we krwi szaleje kolejny litr, parafrazując słowa piosenki Papa Dance.
    Edit, po twoich dopiskach: OK, widzę że chyba nie było sensu - ty sam już wydałeś na siebie wyrok. W tej sytuacji to ja przepraszam za wtrącanie się w twoje życie. A szkoda, bo kilka razy udowodniłeś na tym forum że nadajesz się na partnera do inteligentnej konwersacji jeśli tylko zechcesz.
    • 22: CommentAuthornothin
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    nie jestem na gazie zawsze. nie jestem alkoholikiem, i nieszczególnie cenię alkohol.
    browiec powoduje, że nie chcę być sam z myślami, i stąd te wpisy, gdy jestem na gazie...

    wywalmy ten wątek, jeśli można.
    • 23:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime16 May 2012 zmieniony
     
    Jeżeli poniższe zdanie 0xF
    "Tak jak napisał Kuba, lepiej zgłaszać problem autorom, zamiast na wybranym przez siebie forum."
    jest dla ciebie tępieniem wątku bez przyczyny (pomimo usilnych chęci żadnego innego podchodzącego pod tępienie czegokolwiek nie znalazłem w żadnym poście poprzedzającym twoje pierwsze pretensje), to cóż - chyba się nie dogadamy.
    Tu było trochę prywaty o której myślałem że posłuży w dobrych celach. Ale skoro nie posłużyła, to nie ma sensu straszyć nią pozostałych userów. Wycinam.
    Koniec offtopowania z mojej strony, pomimo moich usilnych starań chyba jednak ciebie do końca nie rozumiem.
    • 24: CommentAuthornothin
    • CommentTime16 May 2012 zmieniony
     
    luz.
    zabawne, że też zrobiłeś edit :) więc może jednak rozumiesz.

    ok, usunie ten topic ktoś, może w końcu?
    • 25: CommentAuthor0xF
    • CommentTime23 May 2012
     
    Wracając do tematu: AIMP 3 nie przekazuje nazw plików do mojej wtyczki. Jako obejście zakładam w takim przypadku format SAP, więc odtwarzanie SAPów już działa:
    ->link<-
    Do zrobienia:
    - wykrywanie AIMP 3 przez instalator (msi)
    - może jakoś uda się obsłużyć inne formaty

    Dziękuję za zgłoszenie błędu.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2012
     

    nothin:

    ok, usunie ten topic ktoś, może w końcu?


    Nie ma powodow do usuwania, a wrecz przeciwnie, sa tu pozyteczne informacje.

    nothin:

    wielce PRZEPRASZAM, iż napisałem post na forum.

    a na przyszłośc uprzedzajcie, że to miejsce jest zrobione dla paru osób i w żadnym razie nie jest dla ludzi spoza wewn. kręgu.
    skoro boli was, że piszę temat związanym z Atari, nawet pośrednio, ponieważ mam problem, to szkoda gadać(o ASAP newsy są i NIKT nie krytykuje).


    1. Nie trzeba przepraszac za pisanie postow, bo to jest forum, a jak wiadomo forum sluzy do pisania postow :).

    2. Jezeli jednak trescia posta kogos wprowadzimy w blad czy ewidetnie obrazimy bez powodu - to oczywiscie nie tylko mozna przepraszac, ale i byloby to mile widziane.

    3. To jest forum dla wszystkich, ktorzy interesuja sie Atari i zwiazanymi z tym tematami. Nie ma ograniczen liczby uzytkownikow. Sa ograniczenia zwiazane ze sposobem wypowiadania sie: chamstwo, awanturnictwo, krytykanctwo, belkotanie bez sensu - sa niemile widziane. To miejsce ma byc miejscem przyjemnych i wartosciowych rozmow o Atari, a nie polem walki, przepychanek czy wylewania zolci.

    4. W Twoim przypadku widze raczej nadwrazliwosc na swoim punkcie, bo w wypowiedziach Foxa czy Mono nie widze nawet grama zlosliwosci. Za to w Twoich widze mase przytykow - a to do forum, a to do uzytkownikow forum, a to do osob normalnie Ci odpowiadajacych. Moim zdaniem nieuzasadnione przytyki, ale to nie powod, zeby zarac Cie banowac, kasowac posty, watki, czy karac. Najlepszym narzedziem jest informacja - i dlatego Cie informuje.

    5. Warto posluchac Tenchiego, co ma do powiedzenia w kwestii forum. Mam nadzieje, ze Tenchi sie nie obrazi za przypomnienie sytuacji, ale zaczal tu pobyt rownie niedobrze co Ty - niepotrzebnie atakowanie wszystkich wkolo za w sumie nie wiadomo co, postowanie na gazie, etc :). Ale bardzo szybko zaprzestal tej blednej drogi, z rozrabiaki stal sie jednym z ciekwszych bywalcow forum, ktory wnosi tutaj sporo pozytecznych informacji o grach, emulacji, itp. Zainspiruj sie.

    6. W swoim czasie tez spieralem sie z Foxem w temacie "raportowanie na forumach vs. raportowanie na stronie projektu" :). Ale nie przypominam sobie, zebym jego odmienne zdanie odebral jako atak na siebie. Po prostu mamy rozne opinie i tyle. Fox chcialby, zeby istnial swiat idealny, w ktorym wszyscy userzy raportuja na stronie projektu :). Ja twierdze, ze skoro swiat nie jest idealny, to autor powinien pogodzic sie z tym, ze raportowanie bedzie na wszystkich popularnych forumach - i nie walczyc z wiatrakami :).
    • 27: CommentAuthor0xF
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    Ponownie wracając do tematu: ;)
    - instalator już wykrywa AIMP 3
    - po dyskusji z autorem biblioteki BASS (bardzo uprzejmy i pomocny człowiek) stwierdziliśmy, że AIMP 3 używa BASS w sposób, który bardzo mi utrudnia obsługę formatów innych, niż SAP, więc na razie będą tylko SAPy
    • 28: CommentAuthornothin
    • CommentTime8 Jun 2012 zmieniony
     
    o, z zaskoczeniem zobaczyłem nowe wpisy.. dzięki za info, 0xf.