atarionline.pl Katalog użytków - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 May 2012
     
    Kolega DSS napisal i podeslal:

    dss:

    Chcialem podrzucic nowsza wersje programu kopiujacego do zgrywania z Blizzard Turbo na stacje dyskow. Program ten nazywa sie Vcopy Blizzard. Aktualna wersja to 1.5. W tej wersji mozna "hurtowo" kopiowac do RAM-u programy z Blizzarda - az do konca pamieci extended i pozniej tez hurtowo zgrac je na dysk. Program wykorzystuje do +192kB ext RAM-u.

    Z tego co widze to wczesniejsza wersja Vcopy 1.3 znajduje sie w archiwum uzytkow w lokalizacji: Utils\5. Magnetofon\Vcopy Blizzard.

    Program nazwalem juz zgodnie z obowiazujaca konwencja - gdzie wiadomo jaka to wersja programu (1.5) i ile pamieci ext obsluguje (256kB).


    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime14 May 2012
     
    Jakub "JKR" będzie wniebowzięty!
    • 3: CommentAuthorJKR
    • CommentTime14 May 2012
     
    Witam.
    Ja w zasadzie szukałem sposobu na zgranie paru kaset w Blizzardzie na SIO2SD. Pewnie można też to zrobić poprzez stację dysków (tz. magnet -> dysk, dysk -> SIO2SD).
    Ale do wniebozięcia brakuje mi, żeby program kopiujący miał opcję typu 'bulldozer' tzn. po wystąpieniu błędu CRC, żeby można było cofnąć taśmę i próbować wczytać blok ponownie.
    Czy jest szansa że VCopy uzyska taką funkcję ?
    • 4: CommentAuthordss
    • CommentTime17 May 2012
     
    Na chwilę obecną nie ma takich planów, żeby VCopy obsługiwał taką funkcjonalność jaką posiada Bulldoger Copy. Nie powiem - sam o tym myślałem dawno temu, ale to wymagałoby zhackowanego odpowiednio handlera Blizzarda i pewnej ilości czasu. Niestety ani jednego ani drugiego na chwilę obecną nie posiadam.