atarionline.pl Wtyki SIO Sprzedam... 3D printing SLS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    Panowie.
    Zrobiłem eksperyment z zamiarem, że się zwróci
    Mam 24 sztuki - można zakupić komplet: obudowa, 8 pinów (i tak za dużo, bo inaczej ciężko się wtyka), odgiętka, za 20 złociszy lub samą kostkę za 15. Wysyłka niech będzie 5 zł poleconym.
    Technologia SLS, młotkiem się nie da rozbić, nie rozwarstwia się, jest to ten sam poliamid, co stosowany w białych plastikowych wózkach transportowych o nośności 500 kg
    Wtyki mają wewnętrzną średnicę 2 mm, oraz przewężenie na końcu o średnicy (?) 1 mm.
    Przetestowałem na moich Atarkach - jest wporzo.
    Proszę o info, kto jest zainteresowany, inaczej sprzedam na allegro.

    wtyczka_sio_rezerwacja@cmoki.pl (adres tymczasowy na potrzeby wątku)

    Czas kompletacji i wysłania - do 10 dni roboczych od złożenia chęci i wpłaty pieniążków.
    Jak komuś nie będzie opowiadało, przyjmuję zwroty, oraz zwracam za przesyłkę zwrotną.

    Wtyczki naprawdę można kupować w ciemno - są dość ładne i bardzo wytrzymałe (piszę, aby przełamać obawy, że "rozpadnie się to w palcach")
    Metoda SLS - Selektywne spiekanie laserem (czy spienianie) - to nic innego, jak nakładanie warstwy proszku poliamidowego, a następnie stopienie plastiku tam, gdzie trzeba, i tak warstwa po warstwie. Naprawdę, jest to mocne, dokładne.
    Zamieszczam zdjęcie makro - jednak wiedzcie, że w makro wszystko jest taaaakie wieeelkie - w rzeczywistości te widoczne szczegóły nie są widoczne gołym okiem; dokładność wydruku to 0.1 milimetra, w tym przypadku aż nadto.



    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 May 2012
     
    Oj zmuszasz mnie do tego abym wchodził na AA :P

    A swoją drogą pomysł ciekawy, ale z wierzchu wtyczka wygląda zbyt pecetowo :P
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 May 2012 zmieniony
     
    Bo oprawka jest standardowa - canon d-sub 15. Jest znaaaacznie tańsza niż drukowana.
    Całość w 3d pewnie kosztowałaby ca 50 zł.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 May 2012 zmieniony
     
    Zostało 10 sztuk!
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 May 2012
     
    To ja zamówię 1 szt. ale nie wysyłaj dasz mi przy okazji.
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 May 2012
     
    Jakby miało jeszcze te uszka do śrubek tzn skrzydełka boczne nieco dłuższe to by było perfect - ale nie poprawiaj teraz to taka uwaga na przyszłość (żeby pokryło w całości front obudowy). Ciekawi mnie raczej w czym to narysowałeś i żeby im podrzucić i jakie miałeś podejście.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 May 2012 zmieniony
     
    Narysowałem to w darmowej aplikacji pewnego giganta internetowego :P
    Uszka do skrzydełek niezabardzo, weź pod uwagę, że kosztuje OBRYS przestrzenny.

    Jak dodam po pół cm z każdej strony, to cena wyjdzie 50% więcej.
    I tak na te śrubki nikt nie przykręci wtyczki.

    i żeby im podrzucić i jakie miałeś podejście.

    Nie rozumiem powyższego.
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 May 2012
     
    Podejście w sensie - siadasz do tego sketchupa ( :) ) i co dalej :) Wtyczka w rękę i linijka?
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 May 2012
     
    No nie, no coty, linijka, chłe chłe.
    Takie metody do za króla ćwieczka!

    Oczywiście że suwmiarka. Made in CCCP.
    Marki cz'iz

    Ona ma rodziałkę 0.1 mm, oraz maszyna też.