atarionline.pl Atari 800XL czy 65XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorSzu75
    • CommentTime30 May 2012 zmieniony
     
    Mam w kupnie oba te modele bez turbo z magnetofonami zasilaczami i antenowymi kabelkami (te z puszeczka na koncu) w starszym jest kardridz (4gry bulderdash,riveraid,donkeykong i cos tam jeszcze w sumie 4 gry) a ten nowszy jest niemozebnie pożółkły (moze znacie jakies ustrojstwo do czyszczenia) ile mozna dac za 1 szt oba działaja. Ja skłaniał bym sie na 65Xe ale chciałbym sie zapytac specjalistów
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 May 2012
     
    • 3:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime30 May 2012
     
    Nie ma czegoś takiego jak 65XL.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 May 2012
     
    IMHO 65 XE mają lepszy obraz niż 800XL po niskiej.
    Jednak 800XL jest bardziej kultowy ?
    Ma piękną szynę procesora wyprowadzoną z tyłu.
    No i 800XL jako starszy model jest bardziej awaryjny, szczególnie ram i rom .
    • 5: CommentAuthorBluki
    • CommentTime31 May 2012
     
    Co do jakości obrazu, to bardziej zależy to od konkretnego egzemplarza (wszystkie są używane) niż od tego czy jest to XE czy XL, pod warunkiem, że 800XL ma wyjcie s-video.

    Klawiatura w XL jest lepsza.

    Nie spotkałem 800XL z wadliwym GTIA, a w serii XE... to wiadomo...

    Awaryjność jest taka sama, nawet tych 800XL bez FREDDIEGO mniejsza, za to brak w tej wersji s-video :(

    To są tylko moje wrażenia nie poparte żadnymi badaniami, a jedynie uzyskanym doświadczeniem.
    • 6: CommentAuthorSzu75
    • CommentTime31 May 2012
     
    ok idac za ciosem połaszczyłem sie na 2 i po sprawie teraz tylko "odżółcić" i bedzie git. Dzieki za odpowiedzi bardzo mi pomogły