atarionline.pl Co z tym pinballem/flipperem? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime10 Jun 2012 zmieniony
     
    Obsession jest trochę biedny w porównaniu choćby do Dreamsów, chociaż nie wiem jak na Atari ST, jako że jeszcze się nie bawiłem tym komputerem.

    michalmarek77:

    Filmy na youtube nie mowia nic o grywalnosci.

    Rozumiem. Czyli na prawdziwym sprzęcie kulka nie znika graczowi z oczu, przeszkody robią się przezroczyste i zawsze ją widać?

    w grze takiej jak pinball powyzsze wplywa niesamowicie na motywacje.

    Jak dla kogo - osobiście preferuję granie dla samego siebie w zaciszu swojego pokoju, nie interesują mnie żadne światowe rankingi. Podobnie nie trafia do mnie idea MMORPG.
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Jun 2012 zmieniony
     
    Biedny - niebiedny. Bardzo grywalny, w szczególności stół z nurkiem i wyścig :) Powiem Ci, że swego czasu na Amidze zagrywałem się w to z dwójką kumpli (na zmianę graliśmy, kto wykręci najlepszy wynik). Z tego co widzę na Youtubie wersja STE chyba niczym się nie różni od amigowskiej.

    edit:
    Jakoś tak rywalizacja w gronie nieznajomych osób również mnie nie kręci, gram jak Tenchi - dla przyjemności. Co innego w gronie kumpli, w szzczególności przy jednej maszynie :D Wrażenia z gry na żywo, komentarze i żarty - bezcenne ...
    • 3:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime10 Jun 2012 zmieniony
     
    Ba - do dziś lubię go sobie zapuścić od czasu do czasu bo gra się w niego przyjemnie, ale mimo wszystko wydaje mi się oczko słabszy od "pierwszej ligi".

    Otóż to - jeżeli grać z kimś to mieć go "pod bokiem". Swego czasu sporo tłukliśmy w kilka osób na automatach po sieci (przez Kaillerę) komunikując się przy pomocy Skype'a, ale to też nie dawało takich emocji jak przebywanie ze sobą w tym samym pomieszczeniu. Nie wiem, może po prostu już stare z nas pryki i dlatego ciężko nam się zaadoptować do tych wszystkich nowinek w wymyślaniu których developerzy ostatnio się prześcigają. Ale ja nigdy nie ukrywałem że jestem "oldschool to da bone", wręcz jestem z tego dumny.
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Jun 2012
     
    Nie no, Dreamsy a szczególnie Fantasiesy to klasa sama w sobie :) Od jedynki oczko, ale od Fantasies to ze dwa chyba.
    • 5:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime10 Jun 2012 zmieniony
     
    Potem był jeszcze Illusions, też genialny (wersja pecetowa ma jeden dodatkowy stół, pono najlepszy z całej gry). A dalej to już tylko Slam Tilt i absolutnie nic nie przekona mnie że istnieje na świecie jakikolwiek lepszy pinball od niego. Pewnych rzeczy w trzeci wymiar przenosić po prostu nie należy, bo to świętokradztwo totalnie wypaczające ideę danego gatunku. No nie lubię gier 3D, zawsze będą u mnie niżej niż 2D i będę do nich podchodził z pogardą. Nic na to nie poradzę - nie mam zamiaru robić czegoś wbrew sobie w imię "rozwoju" czy faktu że obecnie taka panuje moda. Jest to jedyne ignoranctwo na które sobie w życiu pozwalam i nie mam zamiaru z nim walczyć - wiem, a raczej czuję co mi się podoba i pozostaję temu wierny bez względu na wszystko.
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Jun 2012
     
    Czyli mamy zgodność - królem Slam Tilt :D Ten z 1996 roku a nie SlamTilt Resurrection.

    No ale pozostańmy może w sferze Atari - Obsession.
    Atarowcy z krwi i kości - czy jest coś lepszego na duże Atari ?
    • 7: CommentAuthorurborg
    • CommentTime10 Jun 2012
     
    Tenchi a jak w twojej ocenie na tle pinballi amigowych wypada "Psycho Pinball" z Segi Mega Drive?

    A "Obssesion" to jedyny dobry pinball na STE (nie działa na zwykłym ST)
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime10 Jun 2012
     
    Wypada bardzo pozytywnie - plasuje się gdzieś pomiędzy Fantasies i Illusions. Definitywnie lepszy od Obsession, a pod względem tempa gry bez dwóch zdań deklasuje Pinball Manię. Do innych flipperów amigowych nawet nie ma go co porównywać, z nimi wygrywa nawet komodowy Mechanicus. Jedyne co mi w nim trochę nie pasuje to kolorystyka, niektóre stoły wydają się jakieś takie pstrokate.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Jun 2012 zmieniony
     
    Moim zdaniem Psycho Pinball z MegaDrive wypada dobrze jeśli nie znamy jego wersji dla PC DOS, która ma znacznie lepszy dźwięk i żywsze kolory. Atari ST ma moim zdaniem dobre StarBall, ale tu także wersja dla PC DOS jest lepsza technicznie.



    ST ma swój exclusive - No Limit 2:

    • 10:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime10 Jun 2012
     
    Wiedziałem o pecetowej wersji Psycho Pinball, ale raz że jeszcze w nią nie grałem, dwa że pytanie wyraźnie wskazywało na flipery amigowe. ;) Cieszy mnie to co o niej napisałeś, zapowiada się niezłe grańsko gdy już zajmę się DOSBoxem.
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Jun 2012
     
    Na Falcon'a powstał komercyjny i znany amigowcom "Pinball Dreams". Jednak była to jedynie 100% kopia, nie wykorzystująca możliwości Falcon'a (na początku planowana była konwersja na Atari STe).

    ->link<-
    • 12: CommentAuthorurborg
    • CommentTime11 Jun 2012 zmieniony
     
    Pecetowy Psycho Pinball działa w VGA (chyba) czyli 256 kolorów, podczas gdy Mega Drive może wyświetlić 64 kolory jednocześnie. Co do dźwięku to kwestia gustu. Za to wersja na Mega Drive działa super płynnie 50 lub 60 klatek na sekundę zależnie czy PAL czy NTSC. Wersja Dosowa pewnie działała dużo gorzej, przynajmniej na sprzętach z roku 1995. Ciekawe jak by chodziła na DOSboxie i obecnych kilkadziesiąt razy szybszych Pecetach?

    Co do Pinballi z ST:

    Starball - dziękuję ale wolę Midnight Magic :) Piłka się tu nienaturalnie zachowuje, do tego nie przypomina kulki ale jakiś kamyk. Poza tym nie lubię pinballi, które nie przypominają stołu do gry, czyli np. takie w których po planszy chodzą jakieś stworki, latają statki kosmiczne itp.

    NoLimit 2 - działa to fajnie, ale stół pusty i nudny.
  1.  
    No coz, nie rozumiem zarzutow w kierunku PFX2/ZP2.
    Notyfikacje o high-Score kumpli, nie maja niczego wspolnego z multiplayerem.Sama zasada blizsza jest salonom Arcade i lista High-Score wyswietlana na automatach/fliperach.Po prostu gdy znajomy (musi byc na friendliscie XBLA/PSN) osiagnie dany wynik, dostajemy info na ten temat.Przy pierwszej mozliwej okazji (zalogowaniu). Popatrzcie na watek o rekordach w Super Cobra.Nie byloby swietnie gdyby zainteresowani (powiedzmy grono 30 kumpli,partycypujacych w zabawie) uruchamiajac Atari / Emulator otrzymywalom info o wynikach graczy. Ewentualnie mieli wglad w we wspolna, samoaktualizujaca sie liste High Score? Czy w pinballach nie chodzi wlasnie o rywalizacje z samym soba / kumplami ?Co to ma wspolnego z Multi / MMORG - nie mam pojecia :)
    Inna sprawa, to znikajaca bila. Kazdy, kto sporo czasu poswiecil grajac w prawdziwe flipery wie jak to wyglada w rzeczwistosci. W w/w grach widokow stolu jest kilka(nascie) - od statycznego widoku gabinetu
    do scrollowanego ekranu niemal idealnie odpowiadajacego temu ze slynnej serii Digital Illusions.
    Widoki mozna zmeiniac na biezaco podczas rozgrywki, podobnie jak zmienia sie widoki w grach wyscigowych.
    Co do bycia starym prykiem ...hmn, patrzac na dwie cyfry na koncu mojego nicka, znaczace rok mego urodzenia, coz sam do najmlodszych graczy nie naleze :)
    Filmiki z Youtube nie oddaja plynnosci rozgrywki (60 FPS, FHD) i maja faktycznie nienajlepsze ustawienia widokow stolow. Grajac na 40"(+) ekranie - esencja pinballowej miodnosci.


    Wracajac do tematu flipperow, ponizej zestawienie kilku wartych uwagi:
    FUTURE PINBALL , VISUAL PINBALL (PC) Molochy, stworzone do emulacji oryginalnych flipperow.Rekreacji stolow jest cala masa, generalnie wiekszosc zrekonstruowana jest swietnie.
    Jezeli ktos sporo czasu spedzal grajac na prawdziwych flipperach, po prostu musi to miec.Fizyka bili poprawna, wiele mozliwosci ustawienia widoku gabinetu. Swietna sprawa.


    Pinball Hall of Fame: The William Collection /The Gottlieb collection. (Konsole)
    Swietne odwzorowanie najbardziej klasycznych pinballi w/w producentow.Do czasow krolowania gier Zen Studios chyba najlepsze konsolowe fliperki.

    Pinball HD (iPAD) - jako ze na sprzetach Apple pinballi jest mnostwo, i z racji mozliwosci samego sprzetu sa one bardzo grywalne, to tylko malutki (wcale nie najlepszy) przyklad na to jak smakowita rozrywka sa gry tego typu na
    isprzetach z logiem jabluszka.

    FLIPNIC: Ultimate Pinball (PS2)
    Niecodzienne podejscie do tematu zaprezentowane przez CAPCOM. Gra praktycznie nieznana a szkoda.
    Jesli ktos ma ochote na dosc mocne odejscie od standardowych fliperow, z pewnoscia sie nie zawiedzie

    Metroid Prime Pinball (DS) - swietny, bardzo klasyczny widok, ciekawie prowadzona rozgrywka.
    Osobiscie to jeden z moich ulubionych pinballi "na wynos". METROID + Pinball = to sie musialo udac :)

    Pinball Heroes ('PSP, Android - SONY)
    Fajna kolekcja, ktorej wada jest praktycznie tylko cena :) Na PSP prezentuje sie swietnie,
    choc faktycznie na tabletach z Andkiem gra sie lepiej (wielkosc ekranu w przypadku tej gry ma znaczenie)
    • 14:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Jun 2012 zmieniony
     

    urborg:

    Wersja Dosowa pewnie działała dużo gorzej, przynajmniej na sprzętach z roku 1995. Ciekawe jak by chodziła na DOSboxie i obecnych kilkadziesiąt razy szybszych Pecetach?

    Zapewne zupełnie przyzwoicie, jako że posiada on spore możliwości konfiguracyjne - można sobie ustawić dowolny procesor, tryb graficzny oraz kartę dźwiękową z tamtych czasów. Kiedyś to przetestuję i na pewno podzielę się wrażeniami, o ile nikt nie zrobi tego wcześniej. :)

    michalmarek77:

    Sama zasada blizsza jest salonom Arcade
    ...
    Po prostu gdy znajomy (musi byc na friendliscie XBLA/PSN)

    Brrr, czyżby konsolowy fejsbuk albo nasza klasa? Za starych dobrych czasów arcade tego nie było... :)

    Nie byloby swietnie gdyby zainteresowani (powiedzmy grono 30 kumpli,partycypujacych w zabawie) uruchamiajac Atari / Emulator otrzymywalom info o wynikach graczy.

    Ja tam bym nie chciał czegoś takiego. Otwieram przeglądarkę internetową i już zewsząd atakują mnie reklamy. Jeszcze tylko tego brakuje aby moje emulatory też mnie czymś atakowały. :)

    Ewentualnie mieli wglad w we wspolna, samoaktualizujaca sie liste High Score?

    O, już lepiej.

    Co to ma wspolnego z Multi / MMORG - nie mam pojecia :)

    Przy okazji nasunął mi się przykład nowej jakby nie było koncepcji grania, która także do mnie nie trafia.

    Widoki mozna zmeiniac na biezaco podczas rozgrywki, podobnie jak zmienia sie widoki w grach wyscigowych.

    To daje pewną nadzieję... A tak przy okazji, zwróć proszę uwagę na ciekawą rzecz: podajesz ściganki jako przykład gier w których zmiana kamer to standard. Czy kiedyś w Pole Position zmieniało się widoki? Nie. A źle się bez tego grało?

    Co do bycia starym prykiem ...hmn, patrzac na dwie cyfry na koncu mojego nicka, znaczace rok mego urodzenia, coz sam do najmlodszych graczy nie naleze :)

    Ale jednak kręcą cię te wszystkie nowinki. Ja jestem zaledwie 4 lata młodszy, a postrzegam je jako wypaczenia. Czy gry 2D były złe? Po co było przenosić je w trzeci wymiar, grzebać w nich, dodawać jakieś głupoty? Po co na siłę "ulepszać" coś co już było doskonałe? Dwuwymiarówki które oglądamy na Super Famicomie, Mega Drive czy automatach były doskonałe, już nic więcej z dwóch wymiarów wyciągnąć się nie dało. Cieszyłbym się o wiele bardziej gdyby po prostu do dziś robiono te gry tak samo jak wtedy.

    METROID + Pinball = to sie musialo udac :)

    Tak z ciekawości, ukończyłeś absolutnie wszystkie Metroidy? Łącznie z pierwszym na Famicoma i drugim na jeszcze czarno-białego Gameboya? Znam wielu ludzi dla których ta seria zaczęła się od pierwszej trójwymiarówki; zresztą to samo mówią o Ninja Gaidenach albo Metal Gearach - dla nich pierwszą częścią był Metal Gear Solid na PSX-a. Normalnie zgroza!

    Podsumowując, być może dziwisz mi się że pałam taką niczym nieuzasadnioną niechęcią do gier 3D i ludzi się nimi zachwycających. Ale takie moje zachowanie jest po prostu odpowiedzią na tamtych wszystkich ignorantów wyrzekających się swoich korzeni. Ja tylko traktuję ich tak jak sami chcą być traktowani: oni mówią z pogardą o moich ukochanych grach 2D, ja gardzę ich zakichanym 3D. Przychodzi mi to o tyle łatwiej, że po prostu wizualnie mi się to nie podoba. Ile jest osób takich jak ty które pomimo grania w najnowsze produkcje mają także względne pojęcie o świecie retro gejmingu? Z moich codziennych doświadczeń wychodzi mi że niewiele. Właśnie dlatego z taką pasją poświęciłem się dogłębnemu poznawaniu tego świata. Spójrzmy prawdzie w oczy: gdyby nie ludzie tacy jak przykładowo my wszyscy tutaj na AOL albo ekipa z Tokugawa Corp., to ta spuścizna kulturowa po prostu by przepadła. Ewentualnie uchowają się tylko te pozycje które dziś są odświeżane i oferowane graczom w różnych opcjach typu Live Arcade (czytaj: nadal można na nich zarobić). A co z resztą? Przeraża mnie fakt że kontynuatorów naszego dzieła jak na lekarstwo, nie będzie komu przekazać już zdobytych wyników badań i liczyć na ich ciąg dalszy po naszej śmierci...
  2.  
    Oprocz wersji na oryginnalnego GBoya skonczylem wszystkie:)
    Orygial w wersji pierwotnej jak i odswiezonej na GBA.
    Trylogia Prime to dzielo sztuki, a Super Metroida powinien skonczyc kazdy :)
    • 16:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Jun 2012
     
    Powiem szczerze co myślę: momentami trochę za bardzo jak na moją cierpliwość wyskakujesz z najnowszymi produkcjami które mnie osobiście mało interesują (można zresztą dyskutować o tym czy to jest właściwe forum), ale poza tym częściowo przywracasz mi wiarę w graczy będących na bieżąco z najnowszymi sprzętami i produkcjami. Obyś nigdy nie znudził się nurtem retro i nie przerzucił wyłącznie na same nowości, potrzebujemy takich ludzi w naszych szeregach jeżeli chcemy przetrwać w tych skxxwiałych dla naszego hobby czasach.
  3.  
    Coz dodac. Z grami jest jak z ludzmi- dziela się tylko na dobre i źle. Gatunki czy pochodzenie - nieistotne :)
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Jun 2012
     
    > Gatunki czy pochodzenie - nieistotne

    to ile jest tych gatunkow czlowieka ?
    • 19:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Jun 2012
     
    I to jest właściwie kwitesencja @michalmarek77 - gry są albo dobre albo złe. Z tym że, podobnie jak z ludźmi - nie do końca hehe :) Są pozycje które w pewien sposób są ok, ale w inny beznadziejne - a poświęcamy im czas ze wzlgędu na klimat.
    Jeśli chodzi o nowe gry to chyba najlepszy przykładem jest cała seria Battlefield - zabugowane, poupraszczane, udające na siłę coś czym nie jest - ale za to dzięki klimatowi i grywalności piękne i pożerające godziny z życia człowieka.
    Zaś jeśli chodzi o stare to tutaj koronny przykład to niestety ale platforma Atari XL/XE. Ileż to gier zostało potraktowanych po macoszemu, ileż to nieudanych konwersji gier powstało, ogólnie nieudanych gier. Ale ... w Green Beret na A8 ludzie grali (klimat salonu :p ), we Who Dares Wins II ludzie grali (bo prawie Commando...), w te koszmarne (wybaczcie) flippery atarowskie też ludzie pykają (bo fliper i fogle klimat jest). Oczywiście powstało kilka dobrych i bardzo grywalnych konwersji, jak choćby Gyruss.
    To tylko takie pierwsze przykłady jakie przychodzą mi do głowy z historii oraz dziejów nowożytnych. Przykłady, kiedy to gra ani nie była zła ani dobra a pomimo to ludzie w to grali (grają) i to sporo.

    Zaś wracając do pinballi i grafiki 3D. Gra to gra, nigdy nie będzie rzeczywistością. Jeśli gra na siłę zaczyna udawać rzeczywistość - staje się albo zbyt trudna dla przeciętnego gracza (vide Operation Flashpoint, Americas Army) albo ... przez podejście wizualne nieco ..dziwna?
    Bo jak inaczej ocenić pinball, którego oglądami "oczami" ale - pomimo tych "oczu" - trzeba używać klawisza do przełączania widoków (bądź zmieniają się one nam automatycznie). To jest dziwne. Można to lubieć oczywiście, może też drażnić. Nie chcę się tutaj bardziej rozpisywać na temat kiedy 3D jest ok, a kiedy przeszkadza bo to temat rzeka. Generalnie, żeby nie było - pierwotnie ludzie grając w Dreamsy czuli się nieco zagubieni tym scrollowanym szybko ekranem. Jeśli miałbym się czepiać to na dobrą sprawę bardziej wiarygodne odczucie to widok całego stołu na raz, tak jak w rzeczywistości. I tu niby mamy te 3D pinballe. Ale komputerowa perspektywa przeszkadza w tym, ponieważ jest rzutem perspektywicznym. Podobnie przeszkadza nieco scrollowany ekran. W projektowaniu 3D inżynierskim przeszkadza rzutowanie perspektywiczne, przez co np taki Inventor defaultowo ma rzut 3D bez korekcji perspektywy (tylko taka izometria). Oj temat rzeka ... :)

    Reasumując - grajmy w to co nam pasuje hehe, bo już sam nie wiem jak podsumować te rozważania.
    ------- --- - -
    P.S. Też jestem rocznik'77 :)
    • 20:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Jun 2012 zmieniony
     
    Od siebie dodam tylko tyle że wszystko jest względne - jednemu coś się podoba, komu innemu ta sama rzecz już się nie podoba. Dlatego byłbym ostrożny z nadawaniem jednoznacznych etykietek typu "dobre" i "złe", jako że czasami prowadzi to do zupełnie niepotrzebnych wojenek i kłótni.
    • 21: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime11 Jun 2012 zmieniony
     


    fajny ten pinballik, i kwadratowa kulka na a8 zupełnie nie pasuje, więc pozwoliłem sobie ją nieco zaokrąglić, jest co prawda widoczne przesunięcie o jeden piksel na starcie, ale na sam gameplay nie ma to zbyt wielkiego wpływu :)
    • 22: CommentAuthorguSTaw
    • CommentTime12 Jun 2012
     
    Tenchi:
    Obsession jest trochę biedny w porównaniu choćby do Dreamsów, chociaż nie wiem jak na Atari ST, jako że jeszcze się nie bawiłem tym komputerem.

    Oj tutaj niestety się mylisz popatrz na fizykę w tej grze jest dużo lepsza niż w Pinball Dreams i Fantasies piłka odbija się jakby była balonem a nie metalową kulką.

    A Pinball FX2 i Zen to to samo poza nazwą i paroma stołami które są EX.. dla tych platform :)
    • 23: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime12 Jun 2012
     


    mamy tu pole do popisu dla grafików, niewielkie, ale zawsze
    • 24:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime12 Jun 2012 zmieniony
     

    guSTaw:

    Oj tutaj niestety się mylisz popatrz na fizykę w tej grze jest dużo lepsza niż w Pinball Dreams i Fantasies piłka odbija się jakby była balonem a nie metalową kulką.

    No i przez to moim zdaniem gra traci na atrakcyjności, bo mniej jest tak ostrych i gorących akcji jak w Dreamsach i Fanatsiesach. A jeżeli już koniecznie chcemy sobie zmienić zachowanie piłki, to służy do tego specjalny kod.
    Jak zatem jasno wynika z powyższego przykładu, znowu coś co jednemu się podoba ktoś inny uznaje za wadę.
    • 25: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime12 Jun 2012 zmieniony
     
    jeszcze jedna mała poprawka, już ostatnia

    • 26: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Jul 2012 zmieniony
     
    midnight magic raz jescze



    zablokowałem tryb attract, poprostu nie znoszę tego :)
    przy okazji okazało się, że jest bug - nie da się ukończyć rozgrywki dla dwóch graczy, bo po ostatniej bili gierka się wiesza :(
    • 27: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Jul 2012
     
    Z mniej znanych i starszych pinballi:

    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jul 2012
     
    Gonzo - Twoje wersje tez wrzucilem do katalogu gier, oznakowalem pliki jako "Gonzo":

    ->link<-
    • 29: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime4 Jul 2012
     
    Jako że widzę różne platformy, to wg mnie jednym z najlepszych flipperów był Balls of Steel na PC.
    • 30: CommentAuthorandys
    • CommentTime4 Jul 2012
     
    Szenko prosze odezwij sie z twojego nowego numeru gg. Pinball niezly... tylko na snesa wyszedl?
    • 31: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Jul 2012
     
    Odinstalowałem komunikator sporo czasu temu i kontakty międzyludzkie utrzymuję tylko w pracy (z przymusu). Numeru nie zmieniałem.
    • 32: CommentAuthorBluki
    • CommentTime17 Jul 2012
     
    Tak, wynika z tego, że na każdą chyba platformę jest świetny, uwzględniając możliwości sprzętowe, pinball tylko nie na naszą. I właściwie nadal nie wiadomo czemu...
    • 33: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Jul 2012 zmieniony
     

    Tenchi:

    Podsumowując, być może dziwisz mi się że pałam taką niczym nieuzasadnioną niechęcią do gier 3D i ludzi się nimi zachwycających. Ale takie moje zachowanie jest po prostu odpowiedzią na tamtych wszystkich ignorantów wyrzekających się swoich korzeni. Ja tylko traktuję ich tak jak sami chcą być traktowani: oni mówią z pogardą o moich ukochanych grach 2D, ja gardzę ich zakichanym 3D.

    No to w sumie nic mądrego tym nie prezentujesz. Nikogo ( słownie: nikogo! ) nie przekonasz do swojego zdania, tak jak nikt Ciebie nie przekona do swojego. Każdy ma swoje najswojsze zdanie i tyle, a w tym kraju opluwania się nawzajem już nam w zupełności wystarczy . Nasi politycy robią to w najbardziej mistrzowski sposób, nie wystarczy że nie oglądam telewizji, nie słucham radia i nie czytam gazet to i tak od tego świata jadu i nienawiści nie da się uciec.

    Każdy Twoje zdanie o grach 3D już doskonale zna na pamięć i może wyrecytować nawet po przebudzeniu w środku nocy. Więc nie musisz go na nowo prezentować za każdym razem jak ktoś próbuje przekazać swoje ulubione gry i niestety dla niego, jakaś z tych gier jest 3D. My Twoje zdanie znamy, uwierz.
    A swoją drogą, ciekawy kawał filozofii na temat świata gier 3D sobie zbudowałeś w głowie :P
    • 34: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Jul 2012 zmieniony
     
    Pinball zawierający się w takim urządzeniu:





    Styl i poziom grafiki przypomina mi ten z Battle Pinball dla SNESa. Ciekaw jestem grywalności.

    Amigowy pinball o którym mało kto słyszał zawierający się jako bonusowy level w strzelaninie Brod:



    Niech amatorska grafika za bardzo nie odstrasza, bo stół ma moim zdaniem dobrą fizykę i dźwięki plus można ustawiać prędkość jego działania.
    • 35:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime24 Jul 2012 zmieniony
     
    Goku (dla wszystkich niezorientowanych: główny bohater mangi i anime Dragon Ball z fabuły których ta pierwsza składanka gier skwapliwie korzysta) służący jako naciągana sprężyna do wybijania kuleczki po prostu zabił mnie kompletnie.
    • 36: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Jul 2012 zmieniony
     
    Kolejne mało znane, a ciekawe wydaje się być Classic Arcade Pinball:







    Trzy scrollowane stoły do wyboru.
    • 37: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Aug 2012
     
    • 38: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Aug 2012
     
    O tych dwóch nikt już nie pamięta (i dobrze):


    • 39: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Oct 2012
     
    Nie próbować w to zagrać, filmiki powinny wystarczyć:


    • 40:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime28 Oct 2012 zmieniony
     
    A ja jednak spróbuję, choć przez chwilkę. :)
    • 41: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Oct 2012 zmieniony
     
    Najdziwniejsze, że ktoś zdecydował się wydać to na płycie CD. Mimo, że ma więcej stołów to muzyka nie jest w CD audio. Wersja dla Amigi 500 zajmuje tylko 1 dyskietkę. Ekran to 320x256, ale stół ma tylko 163x256 pikseli.
    • 42: CommentAuthorguSTaw
    • CommentTime28 Oct 2012
     
    Jest jeszcze jeden fliper na ST
    • 43: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Dec 2012 zmieniony
     
    Moim zdaniem jeden z lepszych stołów zrobionych w edytorze plus ktoś poprawił dźwięki. Inny stół tego autora - Minute Magic ma błąd - kulka zostaje między ścianą a bumperem. Ogólnie gier z tego edytora nie tykać kijem.

    • 44:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime9 Dec 2012 zmieniony
     

    s2325:

    Ogólnie gier z tego edytora nie tykać kijem.

    Tu bym się zgodził. Aczkolwiek podczas mojego sprawdzania Atari z ciekawości włączałem sobie każdą grę z dopiskiem PCS żeby tylko rzucić okiem na sam wygląd stołu. Trzeba przyznać że niektóre pomysły były tak cokolwiek ciekawe i przede wszystkim niezwykle oryginalne. :)
    • 45: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Jan 2013
     
    Jeden z mniej znanych pinballi. Zaciekawił mnie bo na czołówce widać postać z gry Rod-Land. Kiepskie zachowanie kulki nawet jak na standardy gier z tej konsoli. Plus gry to przeskakiwanie między stołami.

    • 46: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime13 Jan 2013
     
    Ostatnio trafiłem na takiego Flipera na androida i powiem, że całkiem fajny i nieźle zrobiony.
    • 47:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Jan 2013
     
    Zen Pinball przybył z PS3 ;)
    • 48: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Feb 2013
     
  4.  
    Najlepszy pinball ever juz za kilka/naście/ dni stanie się idealem :)

    ->link<-

    ->link<-
    • 50: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Feb 2013