atarionline.pl Kolejny problem z grą - tym razem Tuptuś - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime3 Jun 2012 zmieniony
     
    Ściągałem różne ROM-y tej gry, .atr, .xex, różne wersje - z tej strony, z atari.fandal.cz i jeszcze czegoś.

    I co bym nie robił, nie działa mi. Tzn. ROM-y w większości działają, ale pokazuje się tylko napis "TUPTUŚ", jest muzyka. I co by się nie robiło, nie da się włączyć.

    Poza tym zdaje mi się, że ta plansza jest niepełna, bo - o ile pamiętam - na planszy tytułowej było napisane trochę czego można się spodziewać w grze, co jest pułapką, co śliskim lodem, itd.
    • 2:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime3 Jun 2012
     
    Witam.

    Sprawdziłem wersje xex z atarionline.pl - wszystko Ok. Gra działa. Sprawdzone na emulatorze Atari800Win Plus 4.0 (wyłączony basic przy bootowaniu).

    W instrukcje wchodzimy naciskając klawisz "I" - jest tam wszystko wyjaśnione - co dany element "robi".
    Pozdrawiam.
    • 3: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime3 Jun 2012
     
    Dzięki, w sumie właśnie się spodziewałem, że to u mnie coś znowu emulator świruje, ale chciałem być pewny, to po to w zasadzie zadałem pytanie. Żeby mi inni powiedzieli, że im działa...
    • 4: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime3 Jun 2012
     
    Nie no, kur*a, nie ogarniam.
    Wywaliłem z rejestru klucz emulatora, że może coś tam się pomieszało. Ustawiłem wszystko od nowa, włączam - nic.

    Przy XL/XE (64 KB) wgrywało się, a potem pokazywał się BASIC, tzn. no, niebieski ekran, tekst READY i kursor (BASIC przy bootowaniu wyłączony).

    Jak dam więcej niż 64 KB, to dalej tylko tytuł gry, a dalej nic nie działa.

    To mam jedną prośbę, caco - włącz grę, włącz pierwszy level, zapisz stan gry i dołącz tutaj do posta. Może w ten sposób chociaż mi się uda pograć...
    • 5:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime3 Jun 2012 zmieniony
     
    Proszę bardzo: komnata 1. Odpisz czy ruszyło :)
    • 6: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime3 Jun 2012
     
    Ok, wywaliłem w cholerę.
    Ściągnąłem finalną wersję Atari800Win PLus 4.1 z github.com. Musiałem trochę poszukać dobrych ROM-ów, bo w zipie nie były dołączone. Uruchomiłem, działa. Więc już nieważne.

    Tyle że mi kolorystyka nie pasuje i muszę poszukać jakiejś innej palety.
    • 7: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime3 Jun 2012
     
    Działa też save z gry Tactics, gdzie po przejściu gry mi cały czas emulator wywalało.

    Jeśli miałeś problemy z grami, to polecam sobie ściągnąć 4.1 i spróbować.