atarionline.pl Szukam gry! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorharding
    • CommentTime8 Mar 2013
     
    niestety nie ma jej wśród propozycji. Owszem gdybym opis uszczegółowił szansa odnalezienia była większa, ale nie będąc pewny, nie chce ew. wprowadzać w błąd.

    Czy ktoś odpowie na 2 pytanie, samo posiadanie XEXów, ATRów z emulatorem jest legalne?
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Mar 2013 zmieniony
     
    Sądzisz, że autorów po tylu latach to obchodzi? Piractwo jest ścigane dopiero na wniosek poszkodowanego. Autorzy tych gier nie mają już zamiaru ich sprzedawać, a część już nie pamięta o ich istnieniu. Tyle, że w paczkach czasem krążą gry Sikor Softu choć autor nie bardzo to pochwala, jednak spać z tym można spokojnie.
    • 3:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime9 Mar 2013
     
    ...a w ostateczności dla spokoju ducha zawsze można do Sikora napisać i spróbować uregulować należności - dzięki temu przynajmniej jeden obraz dyskietki mam w pełni legalnie. Sytuacja jest tym zabawniejsza, że nigdy nie miałem Atari, a mam oryginalną grę na nie. :D
    • 4: CommentAuthorharding
    • CommentTime9 Mar 2013
     
    tzn że dla wszystkich(?) czy pewnej części plików formalnie nadal ma zastosowanie formuła "wszystkie prawa zastrzeżone"?
    • 5:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime9 Mar 2013 zmieniony
     
    Dla wszystkich, które nie są darmowe, ma jak najbardziej.
  1.  
    Szukam gry, ale znalezienie jej będzie ciężkie, bo ostatni raz grałem w nią 20 lat temu.

    Pamiętam, że to była platformówka, na 90% taka z gatunku "jednoekranowych". Nie była to produkcja polska. Skakało się czymś, co ja zapamiętałem jako koziołka stojącego na dwóch nogach. Chyba był biały. Zdaje się, że skakał po chmurach, lub białych platformach w kształcie chmur. Dość długich zresztą.

    Przepatrzyłem prawie całą "Ekranownię", ale tej gry nie znalazłem. Nie był to żaden hit czy powszechnie znany tytuł.
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime23 Mar 2013
     
    Kangaroo? ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime23 Mar 2013
     
    Springer? ->link<-
  2.  
    Tak!!! To Springer. Pokłony dla Mikera!
    • 10:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime23 Mar 2013
     
    Cieszę się, że pomogłem. :)

    Przy okazji - czy trafił ktoś na atarowską wersję programu-gry "Mam plan" na Atari? Miałem to na Turbo jeszcze, tyle że kasety wszystkie już dawno poszły "ad kosz". Z góry dzięki za poświęcenie czasu.
    Pozdro!
    m.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Apr 2013
     
    @miker
    mam masę niepodpisanych kaset i w tym tygodniu je będę porządkował ,pamiętasz jaki to mógł być zestaw ,przez kogo wydany? na niektórych kasetach są naklejki "oryginalno-pirackie" jak znajdę to zabiorę na zlot .


    Poszukuje gry,jest to wariacja na temat PAC-MAN z tym że była możliwość wejścia do "pieczary" duszków ,po wejściu do owej "pieczary" pojawiał się drugi PAC-MAN (z tym że w kapelusiku),rozjeżdżał się labirynt ,i powstawała plansza na której trzeba było stoczyć pojedynek z owym "złym" PAC-MANEM.
    Szukałem już kiedyś tej gierki aczkolwiek bezskutecznie więc ponawiam wątek ,ową grę miałem na kasecie z Centralu(ŁDZ) w "normalu" tak koło 92roku ,gra była grywalna i dość prosta.
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    No włąśnie wydawcy nie pamiętam... w tym, problem. A o tym PAC-MANie też nie słyszałem.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    miałem na myśli wydawcę z opaską na oku.kasety mam podpisane (obklejone przez owych wydawców) i było by ciut łatwiej ... no nic poszukamy zobaczymy.
    • 14:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime21 Apr 2013
     
    ->link<- - tu jest jakiś pac-man w kapelusiku, nie wiem.
    • 15:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime21 Apr 2013 zmieniony
     
    A co do "Mam Plan" - to gra jest taka: ->link<- (tyle że akurat tu jest wersja na ZX-a).
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Apr 2013
     
    dzięki ,co prawda teraz ze względu na brak HDD nie sprawdzę aczkolwiek może to być właśnie to :-) .