atarionline.pl Jak to uruchomić? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormvw
    • CommentTime25 Jun 2009
     
    Ściągnąłem sobie pliki ATR stąd:
    ->link<-

    Wie ktoś jak je odpalić na Atari800Win PLus 4.0? Lub w jakikolwiek inny sposób?

    Podejrzewam że nagrać by się dało na TOMS720, niestety nie mam tej stacji dyskietek i tego nie sprawdzę.

    Ktoś ma pomysł?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jun 2009 zmieniony
     
    Tak, ktos ma pomysl :).

    To sa dyski przygotowane przez Yogiego wiele lat temu. Pod emulator, a nie realny sprzet. Chodzilo o to, zeby skorzystac z dobrodziejstwa umieszczenia wielu gierek na jednym, duzym dysku. Wspolczesnie sens tego jest znacznie mniejszy, bo szanujacy sie milosnik Atari ma SIO2SD albo inne ustrojstwo, na ktorym mozna trzymac gigabajty danych, a dostep do nich jest szybki.

    Zestaw na pigwie, do ktorego podales link wyglada na niekompletny. Zebrane przeze mnie dyski Yogiego sa tutaj:

    ->link<-

    Jak to uruchomic? Bardzo prosto:

    1. Odpalasz emulator.
    2. Najpierw podpinasz "Yogi's megaimage loader.atr" w stacji D1.
    3. Potem podpinasz "Yogi's megaimage xxx.atr" do stacji D2.
    4. Menu pozwoli Ci wybrac gre (klawisze od A do Z) albo przewinac menu do dalszych pozycji spacją.

    Acha, nie ma tam gier, ktorych by nie bylo w katalogu gier - wszystkie przerobilem na osobne pliki.
    • 3: CommentAuthormvw
    • CommentTime26 Jun 2009
     
    Dzięki wielkie. SIO2SD będę miał dopiero jakoś w lipcu, może sierpniu. A wszystko czego nie znam na ATARI(np. takie duże pliki ATR) jest dla mnie interesujące.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jun 2009
     
    Podejrzewam, ze sam takie dyski mozesz sobie tez przygotowac za pomoca MyDOS-a. Ale nigdy nie probowalem, wiec to tylko przypuszczenie.
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime26 Jun 2009
     
    za pomocą plugina Pajero można sobie bez problemu takie dyski robić w Total Commanderze
    • 6: CommentAuthormvw
    • CommentTime27 Jun 2009
     
    Hmmm....
    Preparować takich dysków nie będę, ale dzięki za info. Na razie pracuje nad czym innym, w twórczości na Atari raczkuję, ale z czasem będzie lepiej.
    Kropka, nic więcej na razie nie mówię żeby nie zapeszać (słomiany zapał itp. jak się z pomysłami chwale to potem mi już się nie chce do nich wracać, a tak to puki co, sam się nakręcam swoimi pomysłami.)