atarionline.pl sin&cos inaczej - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime15 Jun 2012
     


    jak ktoś ma tego typu dziwolągi to tu jest dobre miejsce, żeby to puścić :)
  1.  
    OK, o co chodzi? :) To ma coś robić?
    • 3: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime15 Jun 2012
     
    trochę rozbudować i różnorodności dodać, dołożyć muzykę i mamy demo.
    że demo nie musi zawierać super-duper kodu przykład masz tu: ->link<-
    • 4: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime15 Jun 2012
     
    mgr_inz_rafal - generalnie chodzi mi o to, żeby nie odkrywać na nowo ameryki, którą ktoś już odkrył :)
    np. do tej pory nie użyłem ani razu sin, bo poprostu nie wiedziałem jak to zrobić, a tu nagle okazuje się,
    że mads generuje odpowiednią tablicę i niczego nie trzeba liczyć :)
    na tego typu "odkrycia" traci się dużo czasu, którego każdemu brakuje...
    wiem, że sporo kodów źródłowych można sobie znaleźć na necie, ale analiza całego dema czy gierki to może
    dla koderów jest sprawa prosta, ale dla niedzielnych koderów (takich jak np. ja :) to już nie.
    chcę, żeby stworzyć coś w rodzaju bibloteki krótkich programów z przejrzystym kodem źródłowym, które zaprezentują jakiś fajny pojedyńczy efekt,
    i które ktoś mógłby wykorzystać później we własnych programach.
    np. mnie osobiście interesuje jak to zrobiłeś, że te gruczoły odbijają się pod odpowiednimi kątami :) albo np. jak wrzucić coś (np. grafikę) do pamięci >64kb i później z tego korzystać itp.

    bob_er - demo to dobry pomysł :) zaraz dołożę muzę. może to być coś w rodzaju otwartego projektu - na tej zasadzie, że jak ktoś ma jakiś pomysł, to niech dopisze do kodu, a najlepiej, żeby zgadzało się to z tym co starałem się wyjaśnić powyżej :)

    kaz - mógłbyś utworzyć dostępny dla każdego katag na takie procedurki?
    • 5: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime15 Jun 2012 zmieniony
     
    sin&cos with rmt - 30 minutes sterteo
    • 6: CommentAuthorEagle
    • CommentTime15 Jun 2012
     
    Ja używam do sinusów:
    Wixbouncer
    ->link<-
    Sinus Creator
    ->link<-

    BTW co do efektów to tutaj możesz podejrzeć co nie co u braci w procku :D
    ->link<-
    • 7: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime15 Jun 2012
     
    1. może znasz, a może nie: ->link<- - jest tam parę trików, które mogą się przydać.
    2. co do użycia pamięci ext - jest sobie rejestr $d301, szczegóły: ->link<- tylko jeśli możesz - nie używaj bitu 5 tak, jak w wiki opisano. w większych rozszerzeniach (>128kb ?) ten bit staje się podobny w funkcji do bitów 2 i 3, a rola bitu 5go jest dodana do bitu 4. czyli - w gołym 130xe - cpu może czytać pamięć podstawową, a antic - rozszerzoną (lub odwrotnie), a w większych rozszerzeniach - antic i cpu razem widzą ext lub obszar podstawowy.
    3. co do dema - na jesień jest sv2k12 - może coś tam wystawisz ;)?
    • 8: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime16 Jun 2012
     
    pomysłów na efekty możesz poszukać wszędzie:
    1. pooglądaj różnego rodzaju krzywe matemtyczne, np. plotery są bardzo podobne do tego: ->link<-
    2. zobacz sobie np. tła różnych koncertów (od jean michel jarre w gdańsku aż po you can dance i inne) - tam jest sporo animacji różnistych - może coś cię natchnie?
    3. wiadomo - inne dema (przede wszystkim z innych platform), reklamy, teledyski, nawet efekty specjalne w filmach.
    a na koniec zostaje najlepsza zabawa - czyli jak przekonać 6502 i spółkę by się za to wzięły :).
  2.  
    @Gonzo,
    Aaa, to Twoje :) Spoko. Właściwie to ja też nie wiedziałem, że Mads dostarcza tablic. Ale ja ogólnie jeszcze mało wiem :)

    A odnośnie gruczołów to nic specjalnego, żadne wektory normalne :) Kąt padania nie wpływa na kąt odbicia, więc sprawa jest uproszczona.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2012
     
    Gonzo - stworzenie katalogu to pikes, jak beda procedury i ich opis (i wiecej niz sztuk jeden) to pewnie, ze mozna stworzyc takie miejsce.
    • 11: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime19 Jun 2012
     
    eagle - sinus creator jest ok :) dzięki
    bob_er - ha ha, podsumowanie trafia w punkt :)
    kaz - chyba masz rację, na necie można zaleźć prawie wszystko i zbieranie tego tutaj chyba nie ma większego sensu...

    a póki co, małe bo małe, ale demko jest :)

    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Jun 2012
     
    Super jest zrobione to przenikanie się tych kolorowych kropek nad osią. Po co przenikać skoro można się wymijać co linię ;)