atarionline.pl Jak sprawdzić Atari 2600/7800 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime23 Jun 2012
     
    Witam
    Nabyłem dwie konsole Atari 2600 i Atari 7800. Do pierwszej mam zasilacz, dwa joye, kabel od wizji. Podłączyłem, mam obraz (kiepski, ale to raczej wina TV, gubi sygnał konsoli, muszę ustawiać), no i nie mogę uruchomić żadnej. Podejrzewam, że joye są walnięte i to przez to. Do drugiej konsoli nie mam zasilacza. Co można dopasować do tej konsolki (chodzi o przede wszystkim o wtyczkę, bo moc wiem jaka ma być), nie chiałbym ciąć lutowac jakiegoś zasilacza. W sumie to kupiłem głównie z myślą o Atari 7800 i na tej mi bardziej zależy, żeby działała. Można gdzieś zamówić uniwersalnego carta (coś na wzór SIO2SD, żeby wgrać sobie swoje ulubione gry)?
    • 2: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime23 Jun 2012
     
    z wtyczką do 7800 lipa. sam miałem z tym problem.
    najlepiej wymienić odrazu gniazdo na jakieś bardziej uniwersalne :)
    odrazu wymienisz sobie też układ wizji na S-Video ;)

    Co do cartridge'a to próbuj. jest cuttle cart 2 ale napewno będziesz miał problem z jego zakupem. proponuje uniwersalne laminaty i dużo epromów :)
    • 3:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime24 Jun 2012
     
    Nie wiedziałem, że można zmienić układ wizji na S-Video. Coś więcej na ten temat?
    • 4: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime25 Jun 2012
     
    standardowy układ composite robisz w oparciu o tranzystor i 3 rezystory + dwa dodatkowe rezystory do lini audio

    ->link<-

    najprostszy i najszybszy w montażu

    s-video oparty jest o układ AD725 - schematy również na atariage

    w razie problemów ze znalezieniem pinoutów na płycie PAL służę pomocą :)
    • 5:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime4 Jul 2012
     
    A ile taka usługa by kosztowała u Ciebie? Ja sam za lutownicę nie chwycę, a wolałbym żeby zrobił to ktoś kto ma pojęcie.