atarionline.pl Z cyklu szukam......polskiej gry tekstowej w Basicu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam,

    Śledzę forum już jakiś czas, kiedyś byłem użytkownikiem Atari 65XE. Sentyment do Atari zostaje na długo ;-)

    Szukam gry, ale nie znam jej tytułu. To polska gra w Basicu. Budujemy królestwo. Są roczne cykle. W każdym roku komputer losowo podaje jakie są plony zbóż. Od tego zależy powodzenie w budowaniu królestwa. Poza tym pieniądze pochodzą od sądów, które mogą być łagodne, normalne, czy też ostre. Pamiętam też, że w trybie graficznym pokazuje się nam nasz pałac, który jest coraz większy, wraz z rozwojem naszego imperium. Być może była to gra wyemitowana w Radiokomputerze, teraz już nie pamiętam. Proszę o pomoc !

    Nabuchodonozzor
    • 2:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime28 Jun 2012 zmieniony
     
    Witaj.
    Nazwa gry to Hammurabi:)
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Jun 2012
     
    Lub też Panowie i poddani.
  2.  
    Tak, to Hammurabi. Dzięki z całego serca !!!
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Jul 2012
     
    Co dowodzi, że gra była w latach 80 bardzo popularna i wiele osób się z nią zetknęło.
    • 6: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime1 Jul 2012
     
    Tak, można zagrać nawet w 6 osób i się troche pośmiać, jak szczury wtryniają twój majątek a susza nie nadchodzi.
    Jak kogoś męczy ograniczenie co do ilości kupna-sprzedaży (mnie zawsze), to można zmienić w lini 9000 (Panowie i poddani)
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Jul 2012
     
    Ja tylko dodam, że gra była wyemitowana przez RadioKomputer i stamtąd też ją miałem :)
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Jul 2012
     
    To może właśnie ta transmisja (bezprzewodowa!) przyczyniła się do jej popularności.