atarionline.pl domena - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime6 Jul 2012
     
    hejka,
    coraz poważniej chodzi mi po głowie uruchomienie serwisu o małym Atari. Mam oczywiście pomysł na domenę, ale co kilka głów to nie jedna :)

    W związku z tym: jeśli ktoś ma naprawde zarąbisty pomysł na domenę to poprosze o priv msg - wiecie, ktoś czytając wątek może ją podkupić dla zysku (miałem już takie przypadki - więc nauczony...), albo może ktoś ma do odsprzedania w dobrej cenie ciekawy adres?

    Serwis ma być usystematyzowaną bazą wiedzy o Atari. Nie chce zdradzać szczegółów, ale... pozazdrościłem lemon'om - jeśli wiecie o czym piszę. Nie będzie to konkurencja dla aol - bo aol jest wyjątkowy i nie umiałbym żyć bez tego serwisu :) Uprzedzając - chodzi mi o domenę TLD, nie chce pod domeny.

    Może też ktoś ma jakąś grafike z szuflady do wykorzystania?

    Studząc trochę pytania, nie wydarzy się to przed styczniem next year, ale wydarzy na pewno.

    pozdrówka!
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Jul 2012
     
    Dobrą domeną do kupienia jest obecnie sillyventure.pl - oczywiście żartuję ;)

    Bardziej poważnie, mieliśmy kilka pomysłów aby wiedzę usystematyzować, ale jakoś słabiutko to wychodziło. Zacząć można od Atariki, jakbyś chciał osiągnąć choćby tyle to jest to i tak wiele lat pracy.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jul 2012
     
    Pomysl fajny, trzymam kciuki. Ale lemony jako przyklad usystematyzownej wiedzy? Hmmm... ale tam raczej tylko o grach i to po lebkach...
    • 4: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime6 Jul 2012
     
    @tdc - to mnie właśnie wkurza, znajduję potrzebne mi info po 4 dniach szukania w wątku na a.org.pl z 2k07 roku.
    Problem głównie jest w tym, że żaden z tworów, jakie istnieją nie daje interfac'u, dzięki któremu społeczność sama może edytować wiedzę. Zostaje więc kilku wybrańców, którzy to tworzą, a życie jest życiem - każdy ma tyle czasu i zapału ile ma (Kaz'a osobiście podziwiam).
    Jasne, że przy takim podejściu mamy problem spamu, wandalizmu, itp., ale z doświadczenia wiem, że to można opanować prostymi narzędziami jak moderacja, reputacja (zbieranie punktów za udział w życiu serwisu)...

    @Kaz - lemony w sensie takiej systematyczności, że przykładowo - oglądam jedną z gierek XXL'a - jednym kliknięciem mogę zobaczyć listę wszystkich innych jego produkcji, albo w jakich projektach brał udział, albo grę podobną tematycznie/klimatycznie do tej, o któej właśnie czytam, albo rzucić sobie mięsem w xBIOS'a :P

    Mamy ekranownię, gdzie mogę sobie pooglądać szoty, mamy aol, gdziem mogę sobie grę/program pobrać, mamy atariki gdzie mogę...

    Ogólnie o dłuższego czasu staram się "przeparsować" to co jest, nie z każdym idzie się skontakotwać, ale "na dzień dobry" chciałbym, aby serwis był już właśnie wypełniony po brzegi informacjami i do takiego czegoś poprosić nie małą naszą społeczność o dodanie info jakie mają.
    Bo oczywiście zdaję sobie sprawę, że stowrzenie nowej pustej strony i krzyknięcie - dawajcie, rejestrujcie się i wrzucajcie info mija się z celem... :)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Jul 2012
     
    dobrze by bylo, zeby informacji z tej strony byly latwe do znalezienia - ogolnie unikaj bzdury tego typu: ->link<-
    • 6: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime6 Jul 2012
     
    lol :) w końcu wiedza tajemna, nie?

    chce zapiąć do tego silnik, który analizuje treść (będę dawał przykłady o programach/grach, żeby było spójnie) - jeżeli np. pod grą będzie dość komentarzy typu "fajnie latało się tym helikopterem", "ratowałem te ludziki", to wewnętrzna szukajka na słowa "helikopter"+"ratunek" (odmiana przez przypadki nie stanowi tu problemu), znajdzie to co trzeba...
    można mu też dać zewnętrzną strone do crawl'owania, aby pokojarzył terminy, np forum a.org.pl, dzięki czemu szukajka na stronie może zwracać wyniki nie tylko ze strony, na której się znajduję, ale także z innych atarowych serwisów.

    Na pewno też będzie tagowanie.
    • 7: CommentAuthorfaust
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    calypso2k: Fajny pomysl, zwłaszcza na szukajkę, bo na pewno się przyda. A Atarce przydałby się taki może nie lemon, a bardziej Amigowy HoL.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    Calypso - pomysl zacny, a czy nie dalo by sie z tego jakos zintegrowac z Atari Demoscene Database? Tam wlasnie taki byl zamysl, zeby kazdy mogl dodawac i komentowac, zeby wiedza i pliki sie rozrosly dzieki pracy spolecznej. Moze da sie ta koncepcje i materialy wykorzystac?
    • 9: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    @faust - powiem szczerze chciałbym boxscan'y i inne pierdoły, ale czy będzie tyle zaparcia w społeczności? :)

    @Kaz - Asia/ADDA i Atariki to dwie najlepsze rzeczy jakimi aktualnie dysponujemy, ale wiki to mało dla mnie, a ADDA to, litości (!) moduł galerii zaprzęgnięty do robienia za cały site - jakkolwiek bardzo! szanuję cały wysiłek włożony w jej powstanie uważam, że nie tędy droga.

    Mamy już jakąś bazę, więc jeżeli robić coś kolejnego, to albo taki ultimate, albo wogóle - zobaczymy na ile starczy sił :)

    A materiały już zgromadzone będę chciał "zaimporotwać" do nowej strony - nawet jeżeli nie uda się skontaktować z niektórymi osobami (bo wiadomo jeśli dostałbym bazę SQL, to łatwiej by mi było), to napisze się zestaw skryptów, z regex'ami, które rozbiją stronę na posegregowane dane... Trzeba też takiego rozsądku, aby nowa strona nie była konkurencją dla istniejących serwisów, a miejscem wspólnym.

    Pisałem jakiś czas temu do Kaz'a, z propozycją pomocy przy AOL, akurat był to okres, gdy rodziło się SV i nawet zrobiłem mały site, ale tak mi się potem przykotłowało w życiu (nic złego - poprostu więcej pracy zarobkowej znalazłem), że nawet nie wysłałem projektu Kaz'owi, bo wiedziałem że już nie dam rady go pociągnąć.

    A teraz dojrzałem do nowej strony :) W miare powstawania będę was tutaj męczył, o pomoc w wybraniu kategorii i innych merytorycznych rzeczy.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    Calypso - oczywiscie, ze slabosci galerii jako podstawy do wszystkiego, autorzy doskonale zdawali sobie sprawe. Ale chodzi wlasnie o to, zeby wziac idee i informacje, a nie technikalia.
    • 11: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    Zgadzam się, w tym właśnie cała siła ADDA (i innych), że _jest_, istnieje i działa, bo nawet najlepszy pomysł, nie wdrożony zostaje tylko pomysłem i nie ma wartości rzeczywistej.

    Powiem więcej, gdyby tych wszystkich serwisów, które już są, nie było i gdybym Was wszystkich nie znał (w większości z czytania) - nie wyskakiwałbym z pomysłem zrobienia "wspólnego mianownika", bo zdaję sobie sprawę ile pracy, zapału, czasu, poświęcenia kosztuje stworzenie tego co już mamy :)