atarionline.pl Android - QuickJoy IME, czyli wygodne sterowanie joyem w emulatorach Atari i Amigi. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime30 Jul 2012 zmieniony
     
    Ponieważ jestem zafascynowany tym, w jaki sposób twórcom niektórych gier platformowych na iOS (iPhona) udaje się przygotować preczyjne i wygodne sterowanie dotykowe, postanowiłem przenieść najlepsze doświadczenia na grunt androidowych emulatorów Atari (Colleen) i Amigi (UAE4Droid).



    QuickJoy IME zawiera w tej chwili jeden kontroler, który (po zainstalowaniu aplikacji) należy dodać do listy metod wprowadzania tekstu (klawiatur) w systemie. Kontroler nadaje się do gier, w których nie jest wymagane jednoczesne trzymanie "fajera" i skosu lub "fajera" i góra/dół. Czyli np. River Raid odpada, za to w Montezumę, Alley Cat, Bruce Lee czy nawet Boulder Dasha gra się super - nie chcę zabrzmieć nieskromnie, ale dla mnie wygodniej niż na prawdziwym joysticku lub klawiaturze :)

    Przy instalacji QuickJoy IME instalowana jest aplikacja QuickJoyTool, która służy do szybkiego ustawiania domyślnej systemowej klawiatury oraz do odpalanie klawiatury w ten sposób, że będzie ona zawsze widoczna, nawet po wyjściu do launchera i odpaleniu emulatora (wymagane dla UAE4Droid). W Colleen (Atari800), w trakcie emulacji mamy do dyspozycji opcję w menu pod tytułem "Keyboard", która pokazuje i ukrywa systemową klawiaturę - natomiast QuickJoyTool nadal jest potrzebny do skonfigurowania mapowania przycisków (QuickJoy IME wymaga zamapowania klawiszy R, C, D, F i A pod kierunki joya i pod fire).

    Docelowo QuickJoy IME mam zamiar rozbudowywać w przyszłości o kolejne kontrolery, przeznaczone do konkretnych typów gier lub zoptyalizowane pod kątem określonych gier.

    QuickJoy IME wymaga Androida 4.0 lub nowszego - wersja dla 2.x jest możliwa, ale ponieważ jest to projekt tworzony typowo "pod siebie" to chciałbym wiedzieć, czy są osoby zainteresowane wersją dla starszych wersji systemu.
    QuickJoy IME był tworzony od poczatku do końca pod kątem telefonów, a nie tabletów.

    Link do Google Play: ->link<- (pierwsza wersja)



    • 2: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime30 Jul 2012
     
    pomysł i tak chyba lepszy niż sterowanie pod samym emulatorem, ale dla mnie to trochę zbrodnia grać bez joya, więc zajmowałem się tym troszkę z innej strony, ->link<- jak by kogoś interesowało