atarionline.pl VA - Triforce tunes - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 Aug 2012 zmieniony
     
    Chciałbym zaprezentować Wam nową mini-składankę muzyczną o nazwie Triforce tunes.

    ->link<-

    Składanka bardzo mocno oscyluje wokół klimatów retro lat 80-90 a stylowo klasyfikuje się jako chiptunes. Choć narzędzia użyte do produkcji tych kawałków są nowoczesne (DAW + VSTi) staraliśmy się uzyskać brzmienia z uzyskiwane z popularnych platform sprzętowych naszego dzieciństa (i nie tylko), wzbogacając je delikatnie tu i ówdzie efektami.

    W składance udział wzięli 8-Bitchin'tendo (inicjalizator składanki), Jackie oraz moja skromna osoba.

    Zapraszam do komentowania. Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii :)

    W planach wydanie na labelu ->link<-



    edit> składanka właśnie ukazała się na noisechannel ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime6 Aug 2012
     
    hoh Fender, kawalek "STream from the Past" to cos tak dobrego ze az sobie nie przypominam kiedy slyszalem cos chociaz podobnie zajebistego :) gratulacje!
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime6 Aug 2012
     
    Mi ten projekt bardzo się podoba. Klimatyczne kawałki, cieszą ucho różne style muzyczne (nie ma tzw "rąbanki"), fascynujące połączenie współczesności z retro, zrobione w FLStudio? jakich wtyczek użyto? żadnych coverów?
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime7 Aug 2012
     
    Niesamowicie cieszę się, że się podoba :) Jeśli chodzi o merytorykę to oczywiście żadnych coverów, choć możliwe że w sposób nieplanowany coś tam nam się zagrało podobnie do czegoś z przeszłości. No ale to rozważamy w kategorii inspiracji, natomiast w kategorii covera absolutnie nie.
    Jeśli zaś chodzi o techniczną stronę to używałem Abletona + VSTi, a koledzy prawdop. albo Abla albo FL Studio. W sumie jeden ciort, jedno i drugie dobre jako DAW jest przecież. Długo siedziałem na FLu (praktycznie od zarzucenia trackerów), jakiś czas temu po długich namowach ze strony znajomego muzyka przesiadłem się na Abla i tak to narazie jest (Ableton ma dużo swoich plusów, wiele rzeczy robi się dużo łatwiej i szybciej).
    Jeśli chodzi o wtyki emulujące stare dźwięki to tutaj jest ich trochę ->link<- - ja sam nawet w tej chwili nie wiem z której wtyczki który konkretnie dźwięk, dlatego że np jedno brzmienie wychodzi lepiej z jednej a inne z drugiej.
    Przy okazji STream from the past sporo korzystałem z ymVST.

    Wtyczkowo praktycznie niewiele jest zmian od naszej poprzedniej składanki (Oktabits ->link<- )
    • 5:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime8 Aug 2012 zmieniony
     
    Opening of Memories, Left, Right, STream from the Past - bardzo mi się podobają. Każdy jest inny, dla tego nie będę robić klasyfikacji punktowej :P

    Teraz słucham na lewo i prawo.

    @TheFender Poproszę wersję stereo. Albo lepiej, remix na odjechanym sprzęcie, gdzie da się słyszeć głębię dźwięku.
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime8 Aug 2012
     
    bardzo przyjemne!
    to może jakiś modek w tym stylu na ST(e) na SV2K12? :)
    • 7:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 Aug 2012 zmieniony
     
    @adv: to jest w stereo, naprawdę. I naprawdę posiada głębię dźwięku :) Jeśli chodzi o miks to chcieliśmy się utrzymać w konwencji retro, czyli nienachalne stereo a efekty jak już wspominałem, delikatnie w tle dla nabrania głębi i ogólnie standardu odsłuchowego. Yhm, no może poza kawałkami 8Bitchin'tendo, który jest totalnym maniakiem brzmienia z nesa :)

    @xeen: generalnie ciężko mnie zmusić do powrotu na trackery ale kto wie :) Możliwe, że jak tylko czas pozwoli postaram się chiptune ST popełnić, choć Atari ST na żywo widziałem tylko w latach 90 na giełdzie i raz w sklepie.
    • 8:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime8 Aug 2012
     
    Morał z tego taki: ludzie, nie słuchajcie muzyki na notebookach, bo muzyka, nawet chiptune, na brzęczkach wydaje się płaska, a hałas huty za oknem zagłuszy wam stereo i robi dodatkowe szumy.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Aug 2012
     
    @TheFender:
    Gratuluje, fajna muzyczka i to oldschoolowe brzmienie - mniam! :)
    Czy moglbys wystawic Wasz poprzedni album ("Okta-bits") do zgrania?
    Nie mam konta na Chomiku i widze, ze niewygodnie sie to tam zgrywa a na SoundLab-ie juz tego nie ma... :(
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime8 Aug 2012
     
    Ale jest na pigwie.
    • 11:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime9 Aug 2012
     
    STream from the Past kojarzy mi się z International Karate/Rob Hubbard + Discharge/XTD (od 3:42 tego utworu). Skojarzenia mogą wiązać się z inspiracją, jak pisał TheFender, ale chyba jest to zupełnie przypadkowe. Brzmi fajnie.
    • 12:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Aug 2012 zmieniony
     
    @Dracon: SoundLab niestety ale złapał swego czasu ostrą awarię i posypało się tam kilka rzeczy. Ja miałem awarię na dysku i tylko dzięki innym serwisom, takim jak chomik czy pigwa (dzięki mono za linka) mogę te dane odzyskać.

    @adv: przypadek, chociaż Extenda słuchałem sporo kiedyś tak więc może coś tam w głowie grało. Tego kawałka akurat sobie nie przypominam jednak, ale Extend ma charakt. styl w tych jego 'techno;)-kawałkach'. Prędzej IK/Rob Hubbard (brzmieniowo) - bo o to właśnie mi chodziło. Przy Oktabits ktoś na którymś z forów napisał, że niby to miałem 65XE a w brzmieniach sam SID. Tak więc postarałem się przy okazji tej składanki zbliżyć brzmieniowo do Atari :)
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Aug 2012
     
    @mono - wielkie dzienksy, udalo sie stamtad zgrac, choc nie od razu wszystko (moj "zasysacz" mial jakies klopoty ale w koncu dal rade). :)
    • 14:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime14 Aug 2012
     
    Składanka właśnie ukazała się na noisechannel ->link<-