atarionline.pl Joystick do emulatora atari 800 win plus - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfisch37
    • CommentTime9 Sep 2012
     
    Witam!
    Który za współczesnych joysticków pasowałby do emulatora atari 800 win plus?

    Pozdrawiam
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Sep 2012 zmieniony
     
    Na przykład Competition Pro USB. Reszta współczesnych joysticków to analogi i do gier z Atari tylko średnio się nadają.



    Trochę starszy, ale trudny do znalezienia i na port gier jest PC Optix:



    Ma przełącznik digital/analog.

    Należy unikać cyfrowego joysticka Colani Highscreen bo nie kalibruje się poprawnie pod Windowsem. Poprawnie działa za to pod kontrolą systemu MS-DOS:

    • 3: CommentAuthorfisch37
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    Dzięki śliczne
    • 4: CommentAuthormatimati
    • CommentTime9 Sep 2013
     
    Witam
    posiadam Joystick PC-oPTIX SV-205 na port gier
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Oct 2013 zmieniony
     
    Kupiłem dziś za 7zł:



    Jest analogowy, ale można go prawidłowo skalibrować pod Windows XP, a wychyły nie wydają się tak duże jak w innych analogach. Tam gdzie wychodzi kabel jest przód joysticka, jak złapiemy tak jak nam podpowiada intuicja to nam się kierunki działania odwrócą. Na spodzie ma 2 przełączniki oznaczone 2xA, 2xB nie wiem do czego służą, może to prędkość autofire. Kalibrujemy suwakami, a nie pokrętłami. Joy ma głośne firebuttony jak w amigowocommodoroatarowych. Kółko na szczycie gałki to tylko mylące wykończenie a nie przycisk. Jeśli ktoś tęskni za gałą od Atari 7800 to może to być jakiś substytut. Z racji, że ma 2 osobne firebuttony to zdaje się pasować do gier z Amstrada CPC, Amigi i może jeszcze Master System. Sprężyna gały odbija mocniej niż w innych analogach i nie mamy wrażenia mieszania łyżką grając. Autofire w analogach nie jest często spotykany bo taki joy średnio nadaje się do strzelanin i platformówek. Pograłem w amstradowe Gauntlet (klon Defender) i jest ciężko - trzeba grać na cyfrowym joysticku by mieć szanse.