atarionline.pl Rozkład na czynniki pierwsze klawiatury od 65XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordarque
    • CommentTime12 Sep 2012 zmieniony
     
    Cześć wszystkim,
    Po 20 latach postanowiłem że kupię sobie znowu Atari:). Atari przyszło, banan na twarzy mimo że uwalone strasznie jakby ktoś trzymał je w komórce z weglem.. sprzedajacy retro - sprzęt na allegro to temat na osobną dyskusję. W każdym bądź razie jestem w trakcie czyszczenia nowej Atarki, i napotkałem na mały problem - chciałem wyciągnąć wszystkie klawisze z klawiatury aby je dokładnie wyczyścić i nie wiem za bardzo jak. W atari 800xl które miałem kiedyś były chyba same gumki - tutaj sprawa wygląda trochę inaczej.Klawiaturka na foto w ząłączeniu - nie chcę jej uszkodzić, a klawisze stawiają mocny opór przy próbie wyjęcia. Jest jakiś sposób na wyjęcie poszczególnych klawiszy??
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Sep 2012 zmieniony
     
    Incidin do kupienia w spryskiwaczu powinien sobie poradzic. Ma taki bajer, że czyści bez dotyku, nie trzeba więc nic rozbierac. Jeśli zrobi to jednak niedokładnie pryskamy między klawisze jeszcze raz, zwykłą linijkę owijamy papierowym ręcznikiem/papierem toaletowym i szuramy.
    • 3: CommentAuthordarque
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    Dzięki s2325 za radę.
  1.  
    @darque
    Przyciski są montowane "na wcisk". Wystarczy je podważyć jeden za drugim i wyskoczą. Potem wszystkie przyciski szurnij do zmywarki do naczyń - najlepiej na plastikowej tacce po owocach, tylko porób w dnie dziurki żeby woda miała gdzie wypłynąć. Działa też dobrze na brudne klocki LEGO. Można też szzorować ręcznie - szczoteczka do zębów, miska z ciepłą wodą, jakiś detergent i do roboty. Szybciej niż ze zmywarką, ale ręce bolą. :-)
    • 5: CommentAuthordarque
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    Wrzuciłem wszystko do zmywary, teraz Atari jest czyste i pachnące, ale żółć niestety pozostała. Muszę sprawdzić środek który polecił s2325. Dzięki za porady.
    • 6: CommentAuthorfder
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    Czy z obudowy Atari dałoby się wyprowadzić kabelek i podpiąć klawiaturę Atari do PC-ta, aby z niej korzystać? Jest to technicznie jakoś prosto do zrealizowania?
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Sep 2012