atarionline.pl Nowe ST/E dema - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Sep 2012 zmieniony
     
    Właśnie znalazłem przez przypadek takie demko:

    Drone by Dead Hackers Society (Atari STe demo)

    Atari STe demo released at Sommarhack 2012


    Jak znajdziecie coś ciekawego to wklejajcie Tutaj.
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Sep 2012 zmieniony
     
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Sep 2012
     
    Chcesz mi powiedzieć że już kompletnie straciłem kontrolę nad tym co się pojawia na AOL?;)
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Sep 2012
     
    Chcę Ci tylko powiedzieć, że czujne oko Xeen'a niczego nie przepuści ;)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Sep 2012
     
    Aaa tak bez niego AOL nie miałoby tyle newsów.
    • 6: CommentAuthorsecon
    • CommentTime28 Sep 2012
     
    Mam juz jakiś czas to demo na real sprzęcie po prostu wymiata.
    • 7:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime28 Sep 2012
     
    Wpis z 11 Jul 2012 :P
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Sep 2012
     
    Faktycznie warto zobaczyć to demko na real Atari.
    • 9:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    Fajne demo, ciekawa muzyczka (lubię takie arpeggiowane basy) i ogólnie design ciekawy ale ... cholewka co tutaj robią te chore rysunki? :) Psytrance, techniczne klimaty a tutaj rysunki jak z horrorów - dla mnie tematycznie niepasujące (choć technicznie bez zarzutu).
    Demo napewno warte obejrzenia, zapewne na real STE framerate lepszy przez co i doznania głębsze.
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    Tak, racja. Demko wyciąga ostatnie soki z STE więc warto odpalić na real Atari, a co do tematyki to chyba na YouTube ktoś napisał że DHS ostatnio wchodzi w chorą tematykę - coś w tym jest.
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    A ja wciąż czekam na nowe demo Dhs na Falcona...
    • 12: CommentAuthorjury
    • CommentTime1 Oct 2012 zmieniony
     

    TheFender:

    ... chore rysunki? :) Psytrance, techniczne klimaty ...


    Gdzieś Ty się tam psytrance'u dopatrzył? :)

    ( a z chorymi rysunkami i technicznymi klimatami to się zgodzę :) )
    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    @jury: jak to gdzie, przecież że dopatrzyłem się uchem w muzyce. Dla mnie brzmi całkiem psytrancowsko, z lepszym kickiem i podkręceniem tempa o niewiem, z 10-20 bpm byłaby nawet goa :)
    • 14: CommentAuthorjury
    • CommentTime1 Oct 2012 zmieniony
     
    No to paczpan, mamy różne rozumienie goa. Ja goa kocham ( choć to za słabe stwierdzenie aby oddać co czuję do tego subgatunuku psy ) od 16 lat ciągle i niezmiennie, i się nie dosłuchałem nic a nic w tym demie co by brzmiało w tym kierunku :) Ani ze starego klasycznego goa, ani z obecnego neo-goa, ale jak będę przy jakimś sprzęcie odtwarzającym to aż jeszcze raz sobie to zapuszczę :P ( może będę odszczekiwał :D )
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    Oj tam jury daj spokój nie znudziło Ci się jescze ?
    W kółko to można tylko słuchać AC//DC ;)
    No mnie to tak brzmi psytrancowogoowato i tyle ale kłócić się nie będę, szczególnie żeś Pan ekspert a ja tylko amator :p Mam skrzywione ucho muzyka i często coś mi się z czymś kojarzy podczas gdy w rzeczywistości reszta gra w mojej głowie ;) Muzycy tak mają (nawet ci kiepscy). Dlatego też potrafią tworzyć coś nowego zainspirowanego czymś, podczas gdy w rzeczywistości im się wydaje, że grają dokładnie tamto ;).
    Np, kiedyś miałem zajawkę na trancowy kawałek a wyszło takie coś laserdancowo podobne:
    ->link<-

    A kiedy indziej miała być pościelówa a wyszedł house-remiks:
    ->link<-
    • 16: CommentAuthorjury
    • CommentTime2 Oct 2012 zmieniony
     
    No ale ucho muzyka to nie gumowe ucho szaraka :)

    Przesłuchałem to jeszcze raz i chyba wiem gdzie tam się dopatrujesz "psytrancowogoowatych" :) klimatów. Faktycznie może jakby dokonał tych przeróbek ( agresywniejszy kick + więcej bpm + absolutnym musem jest TB 303 :D ) to moim gumowym uchem jakbym i faktycznie dosłuchał się czasów "pre-goa" czyli coś w stylu np. najstarszego albumu Electric Universe'a, Total Eclipse'a czy innych albumów/kawałków sprzed 96. Tyle, że dla mnie to one nie są goa ( choć "oficjalnie" niby są, ale nie zagłębiam się w ten okres, bo mnie ten styl interesuje dopiero od twórczości roku 96 ) i ja je sam sobie zawsze określałem czymś pomiędzy goa a elektroniką :P ale fakt faktem, ci sami twórcy kolejne albumy ( od 96 ) wydawali już w czystej nawalance goa :D

    Tu masz przykładowy kawałek klasycznej klasyki z czasów klasycznego goa %-)



    A tu neo-goa:





    Ech, przydało by się demo na ST w takowym klimacie ;) ( kto zrobi muzę? ;) )
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Oct 2012 zmieniony
     
    jury a widziałeś jaki jest temat tego wątku? Demka z ST/E dawaj w ostateczności z Falcona jak już;):):)


    W osobnym wątku TheFender przypomniał demko "Summer Delights" by DHS dla STe, jest to warte ponownego zawarcia:



    Demko w mojej ocenie jest świetne klimatem, jakością muzyki oraz całości, wiele efektów w mojej ocenie jest rewelacyjnej jakości.