atarionline.pl Moje sio2sd pare pytań - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorprince80
    • CommentTime3 Oct 2012
     
    1- jak podlaczyc jeszcze sio2pc aby nie bylo konfliktow ?
    2- jak duzy wyswietlacz moge zamontowac ?
    3- skad wziac wtyczki takie jak w przewodzie łączącym ST ze stacja dyskow ?
    • 2: CommentAuthorprince80
    • CommentTime3 Oct 2012
     
    ;)
  1.  
    Fajnie wygląda, ale to jednak trochę duży narzut na miejsce... Na tej samej przestrzeni na dobrą sprawę zmieściłby się jeszcze magnet. Ale może biurko masz długie i nie jest to dla Ciebie problem :)
    • 4: CommentAuthorprince80
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    dzieki ale jeszcze nie skonczylem :)
    a na pytania odpowiedzi brak:(
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Oct 2012 zmieniony
     
    1. o ile rozumiem, chcesz podłączyć stację i SIO2SD lub 2 SIO2SD, to nie ma problemu z konfliktami, trzeba ustawić tylko różne numery stacji (poprzez nieumieszczanie np. obrazu dysku w D1, tylko w D2)
    2. do 2x40 znaków
    3. jeśli pisząc ST masz na myśli XL to:
    - rozbierając kabel od stacji dysków masz 2 wtyczki :), a raczej :(
    - ja kiedyś wydrukowałem wtyczki z poliamidu i mam jeszcze kilka kompletów

    ->link<-

    I nie dopominaj się odpowiedzi :) Jak ktoś będzie odpowiednio wypoczęty, to Ci odpowie (jak ja teraz). Średni czas oczekiwania na odpowiedź to 2-3 dni (czsem do kilku tygodni nawet...)
    • 6: CommentAuthorprince80
    • CommentTime5 Oct 2012
     
    Kuba chodzi mi o te okragle wtyki od st ( to wyglada jak DIN ) tylko ma 14 pinow chyba bo chce wykorzystac te obudowe bez wiekszych przerobek ( tam z tylu sa takie dwa okragle wtyki)

    :) dobrze juz nie bede sie upominal o odpowiedzi ale ja jestem w goracej wodzie kapany :)
    • 7: CommentAuthorprince80
    • CommentTime20 May 2013
     
    Witam

    Gdzie mozna kupic wyswietlacz 2x24 hd44780 bo u mnie w miescie nie ma a na necie nie moge znalesc??
    • 8:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime20 May 2013
     
    Na allegro po wpisaniu "lcd 2x24" jest 5 sztuk.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 May 2013 zmieniony
     
    W każdym internetowym sklepie elektronicznym. Niemal wszystkie tekstowe są hd44780. piekarz, tme, seguro, monster to pewniaki. A jakie miasto?
    • 10: CommentAuthorprince80
    • CommentTime20 May 2013 zmieniony
     
    Radom

    Ten bedzie dobry??
    ->link<-

    Moze cos doradzisz??

    widac na allegro trzeba umiec szukac :)
    Znalazlem ;)

    ->link<-

    Dzieki
    • 11: CommentAuthorprince80
    • CommentTime10 Jun 2013
     
    Projekt ukonczony wiec sie pochwale :)
    • 12: CommentAuthorprince80
    • CommentTime10 Jun 2013
     
    • 13: CommentAuthorprince80
    • CommentTime10 Jun 2013
     
    • 14: CommentAuthorprince80
    • CommentTime10 Jun 2013
     
    • 15: CommentAuthorprince80
    • CommentTime10 Jun 2013
     
    • 16: CommentAuthorprince80
    • CommentTime10 Jun 2013
     
    • 17: CommentAuthorprince80
    • CommentTime10 Jun 2013
     
    • 18: CommentAuthorXuio
    • CommentTime11 Jun 2013
     
    Pieknie to wyglada, zazdroszcze umiejetnosci, ja jestem pod tym wzgledem kompletna noga :)
    • 19: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime12 Jun 2013
     
    Pochwalisz sie czym? Zniszczeniem stacji do ST i conajmniej jednej klawiatury od XE?
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Jun 2013
     
    Jego święte prawo właściciela, miał ochotę, trochę kreatywności, to SOBIE zrobił. Może woli mieć taki gadżet do Malucha ze zbywającej obudowy i klawiatury?
    Rozwala mnie takie święte oburzenie w archeologicznym stylu, jakby ktoś co najmniej zniszczył szkielet dinozaura ;-) Miał prawo, ochotę i dla Niego na pewno to nie jest "zniszczenie".
    • 21: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime12 Jun 2013
     
    Zaraz tam swiete.... Po prostu szkoda sprzetu ktorego jak by na to nie patrzec nie przybywa. Tym bardziej ze widac ze autor ma spore manualne zdolnosci i bez problemu pewnie zrobil by obudowe.
    • 22: CommentAuthorprince80
    • CommentTime12 Jun 2013
     
    Zaxon kupilem na allegro uszkodzana stacje i atari xe z uszkodzonym ramem
    Nic dzialajacego nie zniszczylem

    Widze ze nie mozna sie niczym tu pochwalic bo zaraz czlowieka skrytykuja

    Zanim kolego zaczniesz krytykowac to sie zorientuj co i jak
    Nawet nie wiesz ile czasu mi to zajelo
    Zreszta wiem kim jestes i szacunek dla ciebie ale troszke slabo ze nie szanujesz czyjejs pracy

    Ja jestem z siebie dumny bo mam cos czego nie ma nikt i wyszlo mi to tak jak sobie to wymyslilem
    Masz prawo wyrazic swoje zdanie ale szanuj czyjs trud (zwlaszcza w czasach gdzie czlowiek nie ma czasu na nic)
    • 23: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime12 Jun 2013
     
    Nic tez nie naprawiles.A szkoda.
    Zorientowany akurat jestem dosyc i nawet bardzo. Nie neguje ciezkiej i czasochlonnej manualnej roboty do ktorej mam spory szacunek bo doskonale wiem jak trudno cos takiego wypilowac,dociac,rozmierzyc,zaplanowac i ile czasu i zdrowia to kosztuje.
    Mimo tego obiektywnie patrzac kolejna stacja XF i kolejne Atari z uszkodzonym ramem przestalo istniec.
    • 24: CommentAuthorstryker
    • CommentTime13 Jun 2013
     
    eee tam :) to tylko jeden egzemplarz ;-)
    gorzej jakby kolega robił to w "serii" ;)
    Gratuluje pomysłu :) !
    • 25:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime13 Jun 2013
     
    Pomysł fajny, wykonanie także fajne - no można by się było przyczepić do tych wystających klawiszy - ale widocznie taka była fantazja wykonawcy :)

    Jednak uważam to za kanibalizm :(

    Zanim wyrzucisz obgryzione szczątki zastanów się czy ktoś ich nie przygarnie.
    • 26: CommentAuthorsebako
    • CommentTime13 Jun 2013
     
    Mnie się podoba ta obudowa. Świat został uszczuplony o jedną flopetkę ST i klawiature ... ale pojawiło się SIO2SD i to w pięknej obudowie.

    Chętnie przygarnę proca spod tej klawiatury ;) jeśli oczywiście jest na zbyciu.
    • 27: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime13 Jun 2013
     
    pirnce80: Jakoś bardzo wziąłeś do serca uwagi Zaxon'a. Chyba za bardzo. Z tego co napisał nie wynika w żaden sposób jakoby nie docenił Twojej pracy. W tej społeczności trzeba liczyć się z tym, że ludzie z reguły bardzo sentymentalnie podchodzą do tego sprzętu, dlatego takie uwagi się pojawiły. Sam gdybym miał taką stację i komputer z zepsutym ramem to czekałbym na okazję, żeby to naprawić (zresztą akurat 800XE z zepsutym ramem mam), a nawet jakbym nie naprawił to wolę mieć kompletny sprzęt niż poświęcać go na obudowy do innych urządzeń. Tym bardziej, że jak już zauważono przy dobrych zdolnościach manualnych można fajne rzeczy zrobić kupując obudowy uniwersalne.

    Nie zmienia to faktu, że zrobiłeś fajne urządzenie.
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Jun 2013
     
    fajna realizacja. jedno co bym zmienil to umiejscowienie szczeliny na karte SD - wolalbym z przodu.
    • 29: CommentAuthorprince80
    • CommentTime13 Jun 2013 zmieniony
     
    Ale burze wywolalem

    sentymentem darze XE nie ST
    Karta sd nie zmiescila by sie z przodu z braku miejsca
    Po co komu uszkodzona stacja sf354 gdzie kupic taki naped aby ja reanimowac a i elektroniki w niej specjalnej nie ma

    czesci zachowalem na zamienniki wiec sie nie podziele

    jesli kogos urazilem to przepraszam ale jakos was nie widze ze wgrywacie Draconusa z kasety w normalu albo w st z dyskietki skoro wymysliliscie czytnik kart sd
    • 30:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime13 Jun 2013 zmieniony
     
    Ja wgrywam Draconusa z kasety w normalu :)

    Ale Twoje SIO2SD bardzo mi się podoba. Sam bym sobie coś podobnego zbudował, chociażby z XC12, gdybym miał umiejętności manualne.
    • 31: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime13 Jun 2013
     
    @prince80: Piękna robota! Ciekawie jak mogłoby się prezentować w obudowie po XC11.
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Jun 2013
     
    A XC11 to akurat mi by było szkoda ;-)
    • 33: CommentAuthorprince80
    • CommentTime13 Jun 2013
     
    XC11 nie ma takiej opcji palcem nie tkne malo tego i drogie i kiedys sobie kupie jak dzieci dorosna :)
    • 34: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime13 Jun 2013 zmieniony
     
    Nooo, za ruszenie XC11 to już prosto do piekła się idzie :) A tak poważnie to czemu jak dzieciaki podrosną? Będzie jeszcze droższa wtedy.
    Aaa, jakbyś wpadł na pomysł przemalowania klawiszy funkcyjnych w celu umieszczenia na nich stosownych do SIO2SD napisów, to mam komplet takowych odbarwionych po nieudanym wybielaniu. Chętnie się wtedy zamienię, bo dla Ciebie nie miałoby to wówczas znaczenia.
    Widzisz jak się wszyscy (ze mną włącznie) jak te sępy rzucili na ten Twój sprzęt? Nie opędzisz się teraz :)

    No dobra, z tym WSZYSCY to może przesadziłem :)
    • 35: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime14 Jun 2013 zmieniony
     
    Mozna bez kanibalizmu

    [IMG]http://images45.fotosik.pl/1851/dbd9a71693af883bm.jpg[/IMG]

    Moje sio2sd plus SIO2PC USB,

    I dodam jak w filmach, zadna Atarka nie ucierpiala w produkcji :)
    • 36: CommentAuthorprince80
    • CommentTime14 Jun 2013
     
    fakt mozna

    wzorniczo pasuje do xe :)
    a o to mi chodzilo

    rownie dobrze moglbym umiescic je w wiadrku tylko wtedy bym je zniszczyl
    a co z tymi ktorzy wbudowali je do srodka atari i zniszczyli swoje komputery??
    • 37:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime14 Jun 2013
     
    Powiesić.
    • 38: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime14 Jun 2013
     
    Wykastrować. Będą cierpieli to przemyślą to co zrobili :)
    • 39: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime14 Jun 2013
     
    A tak na marginesie do SIO2SD polecam obudowę uniwersalną plastikową Z-93 jasną. Taką ja ta:

    ->link<-

    Sam w niej zrobiłem i wszystko idealnie pasuje tak, że nawet nie trzeba nic przykręcać / przyklejać (no może poza oddzielnym gniazdem SIO, które akurat zrobiłem przykręcane).
    • 40:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime14 Jun 2013
     
    Hehe. na początku napisałem za co, ale wymiękłem.
    Widzę że jednak niepotrzebnie :D