atarionline.pl Tani Tablet do Atarowania - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbaton
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    Cześć, jaki najtańszy tablet polecilibyście by troszkę
    w podróży wygodnie pobawić się emulatorem atari? Myślę, że
    coś z androidem?
    • 2: CommentAuthorurborg
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    Jak ma być wygodnie to chyba lepszy będzie netbook.
    • 3: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime21 Oct 2012 zmieniony
     
    sam jestem ciekaw, możesz poczytać tu co nieco ->link<-
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    Na atarimania.com jest emulator Atari 2600 w Javie jednak na Androidzie to nie chce działać bo strona Javy nie rozpoznaje urządzenia (Lark), może akurat ktoś będzie miał więcej szczęścia.
    • 5: CommentAuthorbaton
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    Widziałem idealnie działający emulator Atari dla Androida na Sony Xperii Arc S niestety ekranik malutki więc telefon odpada.
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime22 Oct 2012
     
    Emulator Atari 8-bit jest dostępny za darmo w androidowym markecie pod nazwą Colleen. Jest to port popularnego emulatora Atari800, więc praktycznie całe oprogramowanie Atari będzie działać bez problemu. Wymagania:
    1. Procesor - Atari800 chodził płynnie na 100MHz PCtach.
    2. Pamięć - rzędu 1 megabajta.
    3. Rozdzielczość - 320x240.
    Czyli tablet z Biedronki za 300 zł powinien spokojnie się nadać - ale nie sprawdzałem w praktyce.
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Oct 2012 zmieniony
     
    Widziałem idealnie działający emulator Atari dla Androida na Sony Xperii Arc S niestety ekranik malutki więc telefon odpada.


    U mnie na samsung gt i5510 (ma kalwaiturę QWERTY) bardzo przyjemnie działa i można pograć w niektóre gry. jednak polecam mimo iż fon haczy ogólnie i jest wkurający, to emu Atari działa spoko i można wygodnie, dzieki klawiaturze, używac.
    • 8: CommentAuthordan
    • CommentTime22 Oct 2012
     
    Miałem sporo tabletów w swoich rękach. Nawet takie sprowadzane bezpośrednio z Chin. Jednak jeżeli chcesz coś więcej robić niż tylko emulować w czasie podróży to ehmmmmm co firmówka to firmówka.
    To jest tak, że czytając parametry to na papierze wygląda bardzo ładnie, ale w praktyce nie jest tak różowo. Przykład 10" tablet z Chin miał porównywalne parametry do moje Tablet Sony S. Tylko, że nikt nigdzie nie napisze, jaką przepustowość ma wbudowana pamięć, jaki chipset jest odpowiedzialny za WiFi itp. W efekcie przeglądanie niektórych stron to po prostu porażka.
    Za to nie ma większych problemów z odpalaniem programów/gier z Google Play. Co najwyżej mniej płynnie działają :P Więc nie podejrzewam, aby mało wymagający emulator Atari miał problem z działaniem nawet na tablecie z Biedronki.

    Za jakiś tydzień będę miał kolejny tani tablet w rękach to mogę sprawdzić czy emulator działa dobrze czy nie.
    • 9: CommentAuthorurborg
    • CommentTime23 Oct 2012
     
    Ja sobie zainstalowałem Coleen na smartfonie (Xperia mini pro). Działa płynnie i ładnie. Prędkość emulacji około 990% szybkości normalnego atari więc nawet sporo słabszy smartfon powinien nie mieć problemu z szybkością emulacji. Minus to sterowanie. Na wbudowanej klawiaturze nie da się raczej wygodnie pograć, a w każdym razie nie we wszystkie tytuły.