atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime31 May 2021

@astrofor: tak to byłem ja :) , tak czułem że jeSTem śledzony, mogłeś dać światłami to bym się zatrzymał i by pogadali, częSTo tam jeżdżę :)
    @Kroll: dzięki za namierzenie wpisu, bo mógłbym go przeoczyć :)
    • 2: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime31 May 2021

@jesionen: No, śledzony to duże słowo, jechałem do miejscowości koło Wdeckiego Młyna. Zatrzymywać ludzi co znam tylko z telewizji (film Kaza - jaskinie retro ) to też nie miałem śmiałości. Tak czy inaczej pozdrawiam gorąco, i może do zobaczenia na jakimś zlocie. Ps. A w Tczewie to była spora ekipa Atarowców? Ja w młodości to znałem tylko niejakiego Brunera, ale osobnik ten to był raczej z Tczewskiej sceny Punk rockowej, a atarowiec bardziej pobocznie.
    • 3:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Jun 2021

Nie wiem, czy tu albo gdzieś w pobliżu było ale w tym roku pojawił się niezły "remake" tej kultowej gry, na PC i różne konsole (nawet Switcha):

... a kiedy pełna wersja na A8 ? :o
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jun 2021

Kultowy polski antywirus mksvir, wpadł na genialny w swej prostocie pomysł stworzenia backupa serwera w razie awari elektryczności. Rozwiązanie ma stanowić oczywiście atari w komplecie z toną wynkla.....https://www.facebook.com/mksvir/photos/p.3281579745284481/3281579745284481/?type=3
    • 5: CommentAuthorCyprian
    • CommentTime2 Jun 2021

@astrofor niezły regalik
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime3 Jun 2021 zmieniony

Żarty, żartami na temat tony węgla, ale tona węgla to była potrzebna do piec(eta). Atari zużywa mało prądu.
    • 7: CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jun 2021

• 8:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jun 2021

Żeby zdjęcie z linku Astrofora nie zniknęło, wrzucam je tu:

(zadałem z ciekawości pytanie adminowi profilu Mkr_vir, kto jest właścicielem tej kolekcji i jaka stoi za tym historia) :)
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jun 2021

Odpowiedź:
    właściciel i prezes mks_vir'a to odwieczny fan Atari. W gabinecie, poza gablotą ze starymi komputerami ma cały, działający zestaw Atari 1040 STE z Ultrasatanem

To tak jak ja! :D
    • 10: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Jun 2021

A kto wiedział że Another world, z 8 bitowców powstał tylko na atari? i to w 1992. Może koledzy giełdowcy z Wrocławia powinni spróbować dodać do wikipedi swojego robocopa z morderczym czołgiem ;)
    ->link<-
    • 11: CommentAuthorCyprian
    • CommentTime22 Jun 2021

nie wiedziałem o tym.
    fajnie Another World wygląda na XL:
    • 12:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jun 2021

Dobrze, że odkryliście prototyp z 1992 roku, teraz czas na coś z 1993 :P :D

W stosunku do filmiku, który przytoczył Cyprian, udało mi się jeszcze rozbujać klatkę i spaść, potem czarny ekran. Tak więc nie jest to pełna gra, tylko pierwszy etap. Ale i tak pobudza wyobraźnie, że można by przenieść ten hit na Atari, to tylko kwestia kompromisów i wytrwałości.
    • 13: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime26 Jun 2021

towar modny

• 14: CommentAuthorRocky
    • CommentTime28 Jun 2021

• 15:

CommentAuthorhospes
    • CommentTime28 Jun 2021

American Hero. Skasowana gra z Atari Jaguar CD wskrzeszona. Zwiastun zapowiada premierę na konsolach i PC

Popularne w latach 90. gry FMV wracają coraz częściej na rynek gier wideo. Jednym z najnowszych projektów tego typu jest American Hero.

Ponad 25 lat temu Atari szykowało grę FMV pt. American Hero. Produkcja nie została jednak nigdy dokończona i wydana - głównie ze względu na porażkę konsoli Atari Jaguar/Atari Jaguar CD. Jak się okazuje materiały związane z tym projektem z lat 90, nie przepadły. American Hero doczeka się w końcu wydania na aktualne platformy (konsole i PC).

• 16:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jun 2021

Na Jaguara już się nie podejmą?
    • 17: CommentAuthormono
    • CommentTime28 Jun 2021

Nie umiom.
    • 18: CommentAuthorslipec
    • CommentTime3 Jul 2021

Demo tylko na 1541.

• 19:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Jul 2021

Rob Hubbard symfonicznie:
    • 20: CommentAuthorpgru
    • CommentTime7 Jul 2021 zmieniony

Roboty Toyoty (do użytku w domu a nie w fabryce, więc to wielki postęp) już są w stanie przenieść szklanki - nawet te przezroczyste i zetrzeć blat stołu(nawet przezroczysty)

Czyli będzie więcej czasu na granie na Atari lub przyniesie szklankę soku w trakcie meczu... koszykówki :-)

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie XXI wiek kojarzy się z robotami, więc to powoli się pojawia na wielką skalę. Już teraz można kupić mocno używaną Roombę(która jakby nie patrzeć jest roboodkurzaczem) za mniej więcej 1/4 pensji minimalnej.