atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime20 Nov 2012 zmieniony
     
    Oooo... vimeo nie tegez (przynajmniej u mnie) klip
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Nov 2012
     
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Nov 2012 zmieniony
     
    Niedługo koniec świata, a do dziś nie została rozwiązana zagadka czy Henri to pan z opaloną twarzą i w czapce z daszkiem czy też łysy blady pan z brązową brodą.



    • 4: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime24 Nov 2012
     
    Zawsze myślałem, że to pan w czapce.
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Nov 2012
     
    Ja też - gdyby ten daszek miał być nosem a twarz - brodą, to byłby nieproporcjonalny - głowa za wysoko :)
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Nov 2012 zmieniony
     
    Dziś w miarę ciekawy retro sen (jeden z wielu). Będąc w jakiejś nadmorskiej, polskiej miejscowości wszedłem do sklepu i w oczy rzucił mi się zafoliowany i w pudełku famiklon. Był czarny i gigantycznych rozmiarów, mniej więcej 4x Playstation 2. Chcąc o niego zapytać sprzedawcę (drobny, szczupły, wygadany szatyn) zbliżając się zauważyłem nieistniejący model komputera Amiga w podłużnej obudowie, a potem Atari 65 lub 130XE z magnetofonem i kilkoma joystickami z firebuttonami na szczycie. Komputery stały na podłodze i były w jakimś jasnym pyle, jak z remontu mieszkania.
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime26 Nov 2012 zmieniony
     
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Nov 2012
     
    W ofercie Biedronki ma się pojawić konsola PS3 w cenie 1000zł.
    • 9: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime27 Nov 2012 zmieniony
     
    OT historia planowanego postarzania produktu czyli jak wyprodukować nowe a stare na śmietnik:
    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime27 Nov 2012
     
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Nov 2012 zmieniony
     


    i cytat z komentarzy:

    "co to jest to pierwsze od lewej? ;D"
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Nov 2012
     
    Na widok PSX zaczynam badać detale czy to aby nie famiklon. Na foto z rzekomym Atari 2600 jest chyba tylko jego współczesny naśladownik. Amerykański NES jest sztucznie rozdmuchany bo Amerykanie lubią duże obudowy. Obudowa pierwszego Master System sugeruje mi obecność kieszeni na taśmę.
    • 13:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime27 Nov 2012
     
    Odnośnie Segi Mark III (Master Systemu), to tylko złudzenie - konsola obsługiwała wyłącznie standardowe carty oraz tak zwane Sega Cards.
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Nov 2012
     
    Tak, to wiem :) Co nie zmienia faktu, że za każdym razem gdy widzę ten sprzęt to widzę w nim magnetofon.
    • 15:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime27 Nov 2012 zmieniony
     
    A co do tego to się zgadzam - to "czerwone pole" na pierwszy rzut oka faktycznie wygląda jak kieszeń na kasety, rozmiar mniej więcej ten sam.
    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Nov 2012 zmieniony
     
    Ten sprzęt zdaje się być najtańszą metodą na przenośne małe i duże Atari ->link<- Zbadam go za kilka dni. Możliwości to ma sporo, oczywiście napis Apple - czyli, że działają na tym gra dla iOS można sobie w buty wsadzić. Mam już podobne urządzenie tyle, że bez Androida i ze słabszym procesorem i mimo codziennego użytkowania żadnych problemów, mam nadzieję, że tak będzie i z tym. Kulawy angielski jak zwykle spodziewany.

    • 17: CommentAuthorBluki
    • CommentTime28 Nov 2012 zmieniony
     
    '
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Nov 2012 zmieniony
     
    Na co dzień obserwuję, że dzieci obecnie znacznie szybciej nudzą się grami niż kiedyś. Niepowodzenia w grze nie mobilizują już do nauki i podniesienia umiejętności tylko chcą grać w co innego, w coś łatwiejszego. Rosną więc gracze leniwce. Czasy takich gier już nie dla nich:

    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2012
     
    Moja czteroletnia córka uwielbia Continuity. Gry dynamiczne są jeszcze nie dla niej (a może w ogóle nie będą ;)) bo się irytuje jak coś wymaga refleksu - woli takie gdzie można spokojnie pomyśleć. I jak patrzę jak kombinuje z moim telefonem w ręku (gra w dwójkę) to mi szczena opada - rozwala plansze, których ja nie jestem w stanie :) Czasem tylko prosi o pomoc żeby gdzieś jej coś przeskoczyć, jak manualnie jej nie wychodzi :)
    • 20: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Nov 2012
     
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Nov 2012
     
    Przyszedł ten sprzęt o którym pisałem wyżej, emulator Nintendo 64 chodzi na tym bardzo dobrze (choć nie idealnie), więc pewnie Atari ST i XE też, zbadam w domu. Ekran dotykowy działa sprawniej niż na tablecie Lark FreeMe 70.0
    • 22: CommentAuthorkade
    • CommentTime28 Nov 2012
     
    s2325: okej, ale przeciez na starym galaxy S tez mozna to mieć ;)
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2012
     
    A ja mam problem z emulacja 8bit na androidzie. Emulator w zasadzie chodzi ale ma problem z synchro - slychac to zwlaszcza w demach, muza troche zwalnia i przyspiesza. Wydajnosciowo nie ma problemu ale efekt jest denerwujacy. W najwiekszym stopniu dotyczy atari800, w nieco mniejszym collena, w najmniejszym droid800 ale ten ostatni jest z kolei uposledzony funkcjonalnie :(
    • 24: CommentAuthorw1k
    • CommentTime29 Nov 2012 zmieniony
     
    pinball as atari keyboard..

    • 25:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime29 Nov 2012
     
    • 26: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2012 zmieniony
     
    '
    • 27:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Dec 2012 zmieniony
     
    • 28: CommentAuthorWaldow
    • CommentTime2 Dec 2012 zmieniony
     
    Zelektryzowała mnie wiadomość o dostępności na Raspberry Pi systemu RiscOS,



    ->link<-

    to powiew świeżości lub jak kto woli starości na ciekawą platformę jaką jest malinka.
    Dla "atarowca" jak na razie dostępny jest bodajże tylko Hatari, lecz z czasem może znajdzie się jakaś dobra dusza i Atari800 oraz Stella także będzie dostępny.

    Mały, wielozadaniowy system z graficznym interfejsem użytkownika z wbudowanym BBC Basic w połączeniu z Raspberry Pi z filmu poniżej, powinien zadowolić każdego retro maniaka.



    Pamiętam jak napalałem się w początkach lat dziewięćdziesiątych na jakiekolwiek informacje o nowych komputerach Acorn. Przykre, że przez te lata całkiem o nich zapomniałem, lecz jak to mówią, co się odwlecze to nie uciecze.

    PS
    Lista działających na RiscOS emulatorów
    • 29: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    Na atari.fandal.cz pojawiło się nowe demo. Dobry obrazek, potem napisy plus samplowana muzyka, nieco wyższych lotów niż większość muzyczek tego typu.

    • 30: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    • 31:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Dec 2012
     


    Dzieciństwo, okres niewinności... ;)
    • 32: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Dec 2012
     
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Dec 2012 zmieniony
     
    Czy to prawda, że muzyka w Alley Cat z Atari odtwarzana jest zbyt wolno? Tak ktoś uważa w komentarzach tutaj:
    • 34: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    Klon River Raid dla Atari ST (3 obrazek): ->link<-
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Dec 2012 zmieniony
     
    Ciekawostka za friko.
    SteamPac, klon Pac-Man'a zrobiony na programie Blender ("Blender Game Engine" - hi Insert! ;)).
    Wydany na licencji GPL, wersje na Linux/Windows




    Download tutaj:
    ->link<-

    :)
    • 36: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Dec 2012
     
    • 37: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Dec 2012
     
    Na atarimanii 2 dni temu pojawiła się polska gra dla Atari ST ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime8 Dec 2012
     
    pewnie było ale jak nie było to jest ;-)

    ->link<-
    • 39: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Dec 2012
     
    • 40:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime9 Dec 2012
     
    Jest nawet katalog z Arcade Classics które dopiero co opisywałem. :)
    • 41: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Dec 2012
     

    • 42: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Dec 2012
     
    • 43:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 Dec 2012
     
    • 44:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 Dec 2012
     
    • 45: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Dec 2012
     
    • 46: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Dec 2012
     
    Jak mogłaby brzmieć muzyka z Golden Axe gdyby gra ukazała się na Atari 8-bit:

    • 47: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime15 Dec 2012
     
    • 48: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Dec 2012
     
    Ktoś próbował może w to grać? Gra zdaje się być ciekawa i chyba wszystko można obsłużyć joystickiem, więc nie potrzeba klawiszologii.

    • 49: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Dec 2012
     
    • 50: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Dec 2012