atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime21 Jun 2015
     
    Stronka dodana do zakładek, dzięki.
    • 2: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Jun 2015 zmieniony
     
    @covox "brakuje mi tam działu Atari 8 bit. :)"

    Przecież jest tam dział "Atari 400" - strona jest pewnie amerykańska, więc świadomość jej twórców na temat 8-bitowych komputerów Atari zatrzymała się na linii 400/800.
    Przy czym w tym dziale prawie nic nie ma, bo też niewielu ludzi w Stanach jest zainteresowanych. "Atari" to przecież dla nich konsola Atari 2600 i to na nią powstaje tam dużo gier.

    [EDIT] Widzę, że o innych modelach Atari też jest tam niewiele...
    • 3:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime21 Jun 2015 zmieniony
     
    to była taka mała aluzja do naszych chłopaków ;) można tam się podpiąć. Tak samo na Moby Games, na tym drugim starałem się wrzucać jakieś newsy i screeny ale z powodu mojego angielskiego nie byłem w stanie przeforsować ich dodania (twierdzili że to fake) :)
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Jun 2015
     
    Serio?! Przesyłałeś im screenshoty gry, a oni nie publikowali, bo sądzili, że to fake? Jakiś przykład proszę :)
    • 5:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime21 Jun 2015
     
    serio! różne nasze krajowe konwersje hitów sprzed lat np Knight Lore i inne, potem zirytowałem sie i zrezygnowałem
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Jun 2015
     
    No ale nikt nie poprosił Cię nawet o udowodnienie, że gra istnieje, nie zapytali o plik czy link do pliku? Dziwne.
    • 7:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime21 Jun 2015
     
    zero dyskusji, niema takiej wersji i koniec. Może bym dyskutował ale nie znam na tyle angielskiego (w moich czasach był tylko rosyjski) :) Może ktoś inny co ma większą siłę przebicia i dobrze zna język to coś wskóra...
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime21 Jun 2015 zmieniony
     
    Owszem, to dla nich typowe. Kiedyś z chłopakami z Tokugawy próbowaliśmy nieco pomóc w uzupełnieniu informacji o PC-98, Sharpie X68000 i innych japońskich komputerkach, ale szybko nam przeszło. Prawie tak samo jak z polską Wiki - szkoda tracić czas.
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Jun 2015
     
    Tenchi, a co odpisywali, gdy próbowałeś dyskutować? Powinni chyba się cieszyć, że ktoś chce coś dodać do ich bazy gier. Tak sobie naiwnie myślę ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime21 Jun 2015 zmieniony
     
    No ja dostałem taką odpowiedź, że bardzo dziękują, ale nie mogą ot tak sobie wrzucać wszystkiego co ludzie przysyłają bez uprzedniego sprawdzenia prawdziwości, bo stracą swoją wiarygodność. Aby zatem ułatwić im "sprawdzanie prawdziwości" kolektywnie została przygotowana paczka emulatorów i gier w taki sposób, że małpa dałaby sobie radę z ich uruchomieniem. Czekamy, czekamy i nic. W końcu ktoś napisał z zapytaniem co z tymi uzupełnieniami w bazie, na co mu odpowiedziano, że... gry są po japońsku, więc nie potrafią w nie zagrać (co było bzdurą, bo kilka jednak dodali), szukają człowieka z dobrą znajomością tego języka i generalnie pracują nad tym. Z pomocą zgłosił się znajomy Japończyk mówiąc, iż może tym się zająć, lecz tym razem okazało się, że aby dostać dostęp do strony musiałby zostać oficjalnie przyjęty do redakcji, a z tym podobno jest straszliwy problem... Po takim dictum opadły nam macki i zajęliśmy się ulepszaniem naszej własnej bazy. Generalnie wnioski są takie, iż nie są zbyt chętni w dodawaniu treści pochodzących od osób trzecich. Kto wie, może od tego czasu coś się zmieniło - to było już dawno temu, gdzieś z 5-6 lat.
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Jun 2015
     
    Dzięki za odpowiedź. Czyli jednak coś dodali z tych waszych gier (a może mieli o nich niezależną informację z innego, "wiarygodniejszego" źródła).
    • 12:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Jun 2015
     
    Obstawiam wiarygodniejsze źródło, bo gierek w paczce było dużo, dużo więcej. Ale szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie niczego bardziej wiarygodnego od włączonej gry śmigającej na moim własnym monitorze.
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Jun 2015
     
    nowy artykuł o starych komputerach przenośnych ->link<-
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Jun 2015
     

    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Jun 2015 zmieniony
     
    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Jun 2015
     
    W Szczecinie pojawiły się plakatowe zapowiedzi występu Lady Pank jeśli ktoś zainteresowny.

    • 17:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime23 Jun 2015
     


    ;)
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Jun 2015
     
    Biedronka wprowadza do sprzedaży produkty z lat 90. Na początek czipsy i chrupki Chio, piwo Okocim i Pepsi Colę w opakowaniach z lat 90. W dalszej kolejności do sprzedaży trafią m.in. słodycze, gumy do żucia, kosmetyki. ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime23 Jun 2015
     
    a komputery też ? ;)
    • 20: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Jun 2015
     
    Pierwsza myśl jaka mi przeszła to to, że znaleźli jakiś zapomniany magazyn ze starym towarem. Przyszedł biedronkowy szef, stwierdził, że nawet nie śmierdzi i wio ciężarówkami do sklepów.
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Jun 2015
     

    • 22: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Jun 2015
     

    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Jun 2015 zmieniony
     
    Obczajcie to, do samego końca (pixel-art rządzi!):

    ->link<-
    ->link<-

    Coś niesamowitego! Gość miał masę czasu wolnego na to i chyba tyle samo cierpliwości... ;o :)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    to jest lipa(Fake),poczytaj komentarze graczy podpisane pod filmikiem z pierwszego link/u
    .
    • 25:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime24 Jun 2015 zmieniony
     
    jaka lipa ? osobiście w to grałem :P

    tu masz info o grze: ->link<-

    PS. Nie wiem czy chodziło Ci o te linki bo nie pisałeś do czego się odnosisz :) czy do Tales from Heaven czy do tego pixel artu :)
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    ja wiem ,ale tak na oko to troszkę wielkość bloków się nie zgadza ,zresztą teraz to sam nie wiem.
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Jun 2015 zmieniony
     
    Marzenia

    Kryształowa kula alternatywnych myśli
    pełna wrażeń
    nieistniejącego anioła łza z strefy marzeń
    oderwana od lica siłą grawitacji
    przenika rzeczywistość ...
    ... ta zagina ją i łamie
    Szalona!
    chce zmienić przyszłość.

    Przebita strzałą słońca
    rozpada się ,paruje,znika

    Po nocy odrodzi się na jawie
    jak zwykła kropla rosy.

    Karol Strzelecki (IRATA4)
    ŁÓDŹ

    Od: angorka_kopr@sekator.interdata.net.pl
    Do: wpolskie@interia.pl;
    Wysłane: 16:32 Poniedziałek 2015-06-22
    Temat: Odp.

    > Niezłe, bo porusza wyobraźnię i skłania do podróży po meandrach
    Pana
    > imaginacji. A i marzenia obrazuje w głęboki poetycko sposób. W
    zasadzie to
    > nadaje się do druku. O ile podpisze Pan się imieniem, nazwiskiem i
    nazwą
    > swego miasta, bo takie mamy zasady sygnowania drukowanych wierszy. Co
    Pan
    > na to?
    > Pozdrawiam!
    > Dział Łączności z Czytelnikami
    > Mateusz Koprowski
    >
    >

    ...co sądzicie ?
    • 28:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    Oczywiście że Tales of Heaven to żaden fake - mam tę grę.
    • 29: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    Podobno bardzo mało egzemplarzy się sprzedało, a reklamowanie tego jako klon Mario 64 to lekka przesada według mnie. Ciekawostka, nic więcej, a to co mi się podoba to strona tytułowa.
    • 30:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    Mi w miarę jeszcze podoba się muzyka. A sama gierka to istotnie żaden cud. Ale tak z drugiej strony, Mario 64 też mi się kompletnie nie podoba - nie umiem w niego grać. Generalnie platformówki tego typu w 3D to dla mnie kompletny idiotyzm - średnio bawi mnie celowanie w platformę przede mną, zwłaszcza taką która jest wyżej.
    • 31:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    @Tenchi ja grałem kiedyś na mojej poczciwej Amisi a grywalność miała wiele do życzenia. Prawda plaformówki 3D to nieporozumienie :) zresztą zauwazyłem ostatnio że i producenci również to zauwazyli np Rayman czy inne.... Dla mnie platformówka wszech czasów do seria Abe's :)
    • 32:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    Też grałem na prawdziwym sprzęcie, moja biedna 040 ledwo dawała radę - czasem lubiło trochę zwolnić. Nie skończyłem, bo jak sam mówisz, z grywalnością było średnio. Z Abe'ów grałem póki co tylko w demo pierwszego (było dodane dawno temu do jakiegoś czasopisma) i w sumie nawet mi się podobało. Zobaczymy jak będzie z pełną grą. Ale to dopiero za jakiś czas - najpierw trzeba skończyć te automaty i stopniowo pomalutku posuwać się w dół listy z "pracą domową".
    • 33:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    automaty mam paczkę full i tak na prawdę ciężko się to przegląda bo dużo śmieci ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    Daję głowę, że nie masz full - kilka godzin temu wyszedł kolejny update do wersji 163 i widzę tam kilka nowych tytułów. :) Poza tym wiesz, automaty to nie tylko MAME. Ostatnio wyliczyłem, że aby zagrać we wszystkie dostępne oraz działające automatówki, potrzebujesz w sumie 23 różnych aplikacji, że nie wspomnę o tytułach pod Taito Type X i inne systemy oparte na pececie, które są po prostu pojedynczymi grami uruchamianymi bezpośrednio na naszych kompach.
    A śmieci faktycznie jest co niemiara, ale nikt nie obiecywał, że życie będzie łatwe. Osobiście po prostu uwielbiam taką grzebotekę, bo czasami można odkryć autentyczne perełki zjadające na śniadanie wszystkie przereklamowane hiciory.
    • 35: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Jun 2015
     


    • 36:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime24 Jun 2015 zmieniony
     
    @Tenchi ja gry kompletuje od ponad 15 lat :) a paczkę full miałem na myśli mame. Ale na tym się nie konczy, mam 1,5 TB gier pod automaty i konsole (nie liczę tych ISO) Jestem maniakiem jakich mało, wręcz fanatykiem kolekcji ;) Specjalnie zaopatrzyłem się nawet w arcade sticka :)
    • 37:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    BTW. jestem w trakcie budowy szafy arcade, oczywscie z pomocą szwagra stolarza. Pewnie by była juz gotowa gdyby nie choroba :(
    • 38:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime24 Jun 2015 zmieniony
     
    @Tenchi jakbyś chciał to możemy pogadać gdzieś na priv o tym bo tak na prawde to nie mam z kim tak o tym pogadac, nikt tego nie rozumie ;) Wrecz pukają w czoło, mówiąc po co ci tego tyle... A jakby nie patrzeć ja już jestem troche po 40'tce ;) he he
    • 39:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime24 Jun 2015 zmieniony
     
    Mój drogi, pogadanka o grach wszelakich oraz tematach okołogrowych? Zawsze i wszędzie. Dawaj jakby co śmiało na priva - mój mail znajdziesz w profilu. A jeśli dyskusja się nakręci, to potem się pomyśli. :)
    • 40:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime25 Jun 2015
     

    Grindcore spotyka Atari 8Bit. Dla osób o mocnych nerwach i zdrowych uszach.
    • 41: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Jun 2015
     
    Obudowy Atari Jaguar mają być wykorzystane przy budowie konsol Retro VGS na którą mają być wydawane tylko gry Indie.

    • 42: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Jun 2015
     

    • 43: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Jun 2015 zmieniony
     

    • 44: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Jun 2015
     
    • 45:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Jun 2015 zmieniony
     
    NIE JEDZCIE ANI NIE PIJCIE ODPALAJĄC PONIŻSZY LINK.


    ->link<-
    Przez przypadek znalazłem nietypową stronkę .





    • 46: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Jun 2015
     
    resztki po starym serwisie samochodowym na granicach Szczecina, pamiętam lata gdy jeszcze działał:



    • 47: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Jun 2015
     
    • 48: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Jun 2015
     
    • 49: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Jun 2015
     
    • 50:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    ;)