atarionline.pl Atari 130XE pierwsza odsłona + Atri XEGS - wadliwe GTIA - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime21 Dec 2012 zmieniony
     
    Mam pytane do bardziej wtajemniczonych. Czy 130XE to z SelfTestem który nie ma dodatkowej pamięci a ma w teście klawiatury dodatkowe funkcyjne 1,2,3,4 da się jakoś zewnętrznie bez podpinania rozpoznać, np. po numerze seryjnym?
    • 2:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime25 Dec 2012 zmieniony
     
    Oki, ze 130'ką nikt się nie orientuje. A więc rozwijam listrę pytań ;-), mała edyta treści wątku i pytanie numer 2.
    Odpaliłem GTIA test z nowo nabytego XEGS i wszystko jak widać hula jak cza. A w SelfTest nie ma funkcyjnych dodatkowych 1,2,3,4. Czy XEGS nie miało uwalonych GTIA czy mam farta?

    • 3: CommentAuthorBluki
    • CommentTime25 Dec 2012
     
    Nie ma reguły w jakim modelu serii XE jest wadliwy GTIA. Najwięcej przypadków jest w 800XE, najmniej w 130XE. Osobiście nie spotkałem wadliwego GTIA w tym ostatnim. W serii XL nie było takich przypadków.
    • 4:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime26 Dec 2012 zmieniony
     
    Dzięki, 130'ki już miałem 3, wszystkie z uwalonym GTIA, ale też wszystkie z brakiem funkcyjnych 1,2,3,4 w SelfTest więc myślałem, że może kupując "sprawny" pytać sprzedającego o zapuszczenie Selfa bo na wklepanie w Basicu programu testującego GTIA ciężko liczyć bo nie umiem, nie wiem jak, nie chce mi się itp itd ;-(.
    • 5: CommentAuthorXuio
    • CommentTime26 Dec 2012
     
    Moja 130XE tez ma uwalony GTIA, a 800XE nie :) Takie dziwne szczescie.