atarionline.pl Niedźwięczny TT pod DOSbox - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Jan 2013
     
    Witam

    Molestuję Transport Tycoon pod DOSboxem - soundblaster, dma, przerwanie ustawione - muzyka (roland/midi) gra, FXów nie ma :(

    Jeżeli używacie, podrzućcie dir-a - może jakiś plik mam uszkodzony ?
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Jan 2013
     
    Spróbuj może muzykę wyłączyć w setupie od ustawień dźwięku i zobacz czy wtedy nie będzie dźwięków.
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Jan 2013
     
    już tak próbowałem - i nic :( - z tym, że pamiętam, że wesja, którą miałem X-1 lat temu, obsługiwała buczka - a w tej nic nie buczy :(
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Jan 2013
     
    Domyślnie powinno a220, irq5, dma1, zobacz czy ustawienia emulatora zgadzają się z ustawieniami gry. Dodatkowo niektóre gry mają małe rezydentne programy które należy przed grą uruchomić by był dźwięk/muzyka.
    • 5:
       
      CommentAuthor5eba
    • CommentTime2 Jan 2013
     
    DOSbox domyślnie ustawia: a220 i7 d1 h5 t6
    imo lepszym rozwiązaniem dla TTD niż emulator DOS'a jest darmowa wersja tej gry:
    ->link<-
    działa bezpośrednio z windowsa/linuxa katowałem ją godzinami i nie było problemów. GFX, SFX, MSX - też dostępne w wersji "open".
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 Jan 2013
     
    Nie, nie gram w TTD - gram w Transport Tycoon (drobna różnica, ale zawsze). Jak pisałem, wszystkie A, I,D,H,T mam ustawione prawidłowo (dba o to DOSbox) - supaplex gra i piszczy, alleycat tak samo, penthause hot numbers (konwersja z amigi) też.
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Jan 2013
     
    DOSBox to dba o to żeby "karta" była i ustawienia zmiennych systemowych. Ale dużo gier ma jeszcze setup.exe czy coś w tym guście, gdzie trzeba te ustawienia wprowadzić - akurat supaplex chyba wykrywa sam na podstawie zmiennych ale TT może tak nie mieć.
    • 8:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 Jan 2013
     
    Dzięki BeWu sprawa się wyjaśniła - po 1wsze inna wersja DOSboxa (ale po skopiowaniu ustawień do mojej wersji też poszło), po 2gie - mój Tycoon miał "urwane" parę plików - podejrzewam, że akurat te, które odpowiadały za sample, były nieprawidłowe.

    Najważniejsze, że teraz gra i gra, i buczy ;-)