atarionline.pl Prośba o pomoc w wycenie Amigi - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime9 Jan 2013
     
    Mam w domu Amigę w spadku po salonie gier.
    Chciałbym ją zbyć bo nie jest to "mój komputer" (w sensie "nie Atari"). Nie wiem jednak za ile ją pchnąć, proszę więc o pomoc w wycenie.
    Co mam:
    - działająca Amiga 500 z 1MB ramu,
    - dodatkowa stacja dysków (widziana w systemie ale coś nie działa, po włożeniu dyskietki pokazuje jakiś błąd);
    - zasilacz wielości 2 ciegeł ;-),
    - przejściówka do TV,
    - 3 dżojstiki w tym na pewno 1 działa, 1 nie działa;
    - kilkaset dyskietek z jakimiś grami, w tym oryginalny "Kajko i Kokosz", Kickstar itp.
    Bardzo proszę o pomoc
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Jan 2013
     
    W jakim sensie nie działa zewnętrzny napęd dyskietek? Z niego nie zabootujesz komputera. Jeśli w WorkBenchu w jej miejscu widzisz znaki zapytania to może być uszkodzona dyskietka lub w systemie NDOS.
    • 3:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime9 Jan 2013
     
    Musiałbym to sprawdzić w domu po południu. Pamiętam, że zabutować się nie da ale myślę, że to może być też coś z łączami, bo wtyczka męska miała wygięte szpilki. Ja je naprostowałem, ale nie wiem czy ktoś czegoś bardziej nie uszkodził.
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Jan 2013 zmieniony
     
    Pamiętaj może, że nie każda gra obsługuje dodatkowy napęd. Niektóre gry przestają działać gdy jest podłączona, bo jego obsługa zabiera trochę pamięci. Crackerzy czasem dają o tym ostrzeżenia tekstowe w oknie CLI lub swoich intrach.
    • 5: CommentAuthorstryker
    • CommentTime9 Jan 2013
     
    jaka rewizja plyty ?
    ram pod klapka ze sprawna bateria ?
    stacja firmowa czy samoróbka ?
    sprzedajesz osobno ?
    wymiana na cos atarkowego wchodzi w gre ?
    • 6:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime9 Jan 2013
     
    A bo ja wiem jaka rewizja? Gdzie to sprawdzić?
    Nie ja go kupiłem ani przerabiałem. Powiedz co i gdzie posprawdzać to wyciągnę graty z pudła ;-)
    Stacja jest oryginalna.
    Wolałbym wszystko sprzedać w całości bo tylko zawadza (szczególnie pudła dyskietek, które wciąż są na chodzie).
    Nie interesują mnie wymiany z braku miejsca w M-2 32m^2. Kiedy brałem ten stuff od rodziny, to z nadzieją, że się w to sam pobawię i uchronię Amigę przed śmietnikiem. Po 2 latach widzę, że nie mam na to czasu a szkoda sprzętu, który działa i jeszcze na nim można pograć.
    Dla zainteresowanych kupnem mogę porobić jakieś zdjęcia lub film.
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime9 Jan 2013
     
    Na allegro sporo chodzi pięćsetek. Jeśli będziesz znał stan techniczny, to łatwo oszacujesz na podstawie podobnych ofert wartość zestawu.
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Jan 2013
     
    Na tej dyskietce jest Kikstart 2 czy Kickstart?
    • 9: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime9 Jan 2013 zmieniony
     
    Zorientujesz się na ppa.pl, ogłoszenie do działu giełda,bo inaczej Cię rozszarpią hihi. Rewizja jest na płycie głównej(rozbiórka sprzętu niestety)
    • 10:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime10 Jan 2013
     
    Bez sensu tego się pozbywać, jak dla mnie warto zachować, w kocu to jak z C64 było jednak obiektywnie i z perspektywy czasu po prostu lepsze od XL/XE, tak samo jak Amiga od ST. No ale Amiga ma jednak trochę genów z Atari. Nie sprzedawaj konkludując !