atarionline.pl Stacja dysków Atari 1050 - regulacja głowicy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoroloweczek
    • CommentTime19 Jan 2013
     
    Witam
    Staram się uruchomić stację 1050. Najpierw nie było epromu po zorganizowaniu epromu, okazało się że nie działa czujnik ustawienia głowicy, czyli głowica ruszała do przodu i nie cofała się. Wymieniłem ze starej stacji od PC i ruszyło, niestety nie potrafię ustawić sektora zerowego. Stacja nie czyta zadnej dyskietki. Czy może ktoś mi jakoś pomóc jak to ustawić na "oko". albo w jakiś inny sposób.
    Próby przesuwania głowicy nie dają rezultatu. Czytałem że jest jakiś program do ustawiania sektora zerowego (bodajże na www.dereatari.republika.pl/serw.htm) ale po wrzuceniu w emulator to zwykły dos i nie wiem jak tym ustawić cokolwiek.
    czytałem że można ustawić to oscyloskopem mam możliwość pożyczenia oscyloskop ale nie wiem jak się tym posługiwać a osoba od której pożyczę również nie bardzo się w tym orientuje(po prostu ma oscyloskop)

    A może ktoś naprawia takie rzeczy i by podjął się naprawy.
    • 2:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime19 Jan 2013
     
    A na tej dyskietce ze zwykłym dosem jest program DIA1050 który należy uruchomić.
    • 3: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime19 Jan 2013
     
    Zalaczam instrukcje serwisowa do Atari 1050.
    • 4: CommentAuthoroloweczek
    • CommentTime8 Feb 2013
     
    Witam ponownie.
    Wyregulowałem sektor zerowy i stacja ruszyła... Ale niestety nie za bardzo do przodu. Wyrzuca teraz Boot Error.
    Wiem że napęd jest na 100% sprawny czyli działania wymiany czujnika położenia głowicy i ustawienie głowicy pomogły (sprawdzanie napędu w drugiej sprawnej stacji).
    Czas sprawdzić elektronikę (bo to ona jest niesprawna)- wyczytałem że przyczyna wyrzucania błędu Boot Error mogą być diody CR15 i CR16. Sprawdzone i są dobre. W międzyczasie zauważyłem, że w układzie U13 (WD2793-02) brakuje jednej nogi (25) dało radę ją dolutować z innego scalaka. Niestety nic nie pomogło. Dalej to samo Boot Error. Ale zauważyłem, że jeśli zostawię stację i wywala ciągle błąd na monitorze i tak ok 3-5 min strasznie grzeją się diody CR17-CR20 aż zaczęło być je czuć dodatkowo radiator się dość mocno grzeje.
    Może ktoś ma jakieś pomysły albo wie jak coś takiego naprawić???

    Próbowałem formatować dyskietkę w stacji z padnietą elektroniką wyrzuca błąd 173 lub 144(nie wiem który bo jeden przy zapisie drugi przy formatowaniu) ale kilkukrotnie idze głowica do końca i później wraca ale ciągle błąd na końcu. Próba zapisania dyskietki wyrzuca jeden z wyżej wymienionych błędów.

    Będę wdzięczny za wszelkie rady i pomoc w naprawie stacji.