atarionline.pl Współczesne Atari zbankrutuje? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime21 Jan 2013 zmieniony
     
    Ciekawa historia się z tego robi:

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorpan_henryk
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    To tylko formalne przypieczętowanie długiej agonii. Warto pamiętać, że współczesne Atari to francuski Infogrames, który kupił sobie znaczek. Może po kolejnym w historii Atari bankructwie nazwę przejmie ktoś z lepszym pomysłem na przyszłość:)
    Atari 10400 oparte na Androidze, z pełną kompatybilnością wstecz (7800,5200,2600, XL)? Biorę!
    • 3: CommentAuthorEagle
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    może odzyskamy znaczek? zrzuta na kickstarterze? :D
    • 4: CommentAuthormac
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    Taka konsolą może być OUYA, oczywiście mówimy nie tyle o kompatybilności, co o emulatorze, szkoda że Droid800 nie jest już rozwijany.

    A co do Atari, to problem jest mega złożony, z jednej strony mamy absurdalne posunięcia Infrogames jeśli chodzi o współczesne grę i kryzys na rynku AAA. Z drugiej strony mamy sporo działań zmierzających do żerowania na dorobku Atari , patrz mobile czy gry na xbox arcade, które to gry moim zdaniem są słabe, ale słyszę że jednak całkiem dochodowe. Generalnie nie wiadomo co to dalej będzie.
    • 5:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime21 Jan 2013
     

    mac:

    szkoda że Droid800 nie jest już rozwijany

    Nie szkoda. Pora się przesiąść na Colleen.
    • 6: CommentAuthormac
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    @Krótki - dzięki!!!!
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    Znaczek jak znaczek, ale fajnie byłoby móc dołączać ROMy do emulatorów, jak to jest w przypadku C64.
    • 8: CommentAuthormac
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    @Krótki - przyjrzałem się Colleen, możliwości konfiguracji joysticka pozostawia jeszcze wiele do życia, ale fajnie że coś się w temacie dzieje.
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Jan 2013
     

    mac:

    szkoda że Droid800 nie jest już rozwijany


    Krótki:

    Nie szkoda. Pora się przesiąść na Colleen.


    Szkoda. Colleen jest zauważalnie mniej wydajny :)
    • 10: CommentAuthormac
    • CommentTime21 Jan 2013 zmieniony
     
    ZX Spectrum ma super emulator na iOS. Można zeskalować sobie okienko w którym wyświetlana jest gra i umieścić w dowolnej części ekranu, podobnie przyciski można sobie rozmieścić według własnego uznania (nie jeden joystick, ale opcje osobnego przycisku dla każdego kierunku). Optymalnie dla większości gier to praw-lewo po lewej stronie ekranu, góra-dół-fire po prawej stronie ekranu.

    Ustawienie jest zapisywane pod konkretną grę w emulatorze.

    Gra się super, przeszedłem na nim między innymi całego Manic Miner, a to gra wymaga jak wiadomo dokładnego sterowania.
    • 11:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    Wieczór, rzuć konkrety, tzn. na jakim telefonie, które wersje droida i colleen, czym się objawia brak wydajności itp. itd. Może rzucę oczkiem, albo przekażę autorowi.
    • 12: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    chyba na kazdym. jeszcze nie widzialem na stale 100% wydajnosci
    • 13:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    A nie lepiej żeby rozwijali projekt SUSKA i dołożyli tam emulację 8-bitowców? Ja chyba zamiast edycji Androida z super hiper emulacja małego/dużego Atari wolałbym już Linuxa albo freeBSD. Co do samego systemu, to nie ma szansy, żeby rozwinąć/usprawnić to co jest na 8/16 bit? Szkoda marnować takie dziedzictwo. Emulacja to naprawdę ostateczność. Z mojego doświadczenia powiem Wam, że np. MorphOS ciągnie na swój sposób klimat AmigaOS z klasyka, czyli do 3.1 max. Myślę, że inkarnacja systemu Atari 16 bit na nowszy sprzęt i dodanie czegoś do tego jest możliwe. Na małym Atari macie SpartaDOS, to czemu tego nie umieścić w takiej nowszej wersji freeMint jako taki tryb DOS dla 8-bitowych maszyn. Androidy, Linuksy i emulatory to ostateczność. Jeżeli powstanie taki sprzęt i system to nie po to, by gonić świat IT za wszelką cenę. No i najważniejsze cena, retro to coraz droższe hobby niestety.
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    @mac: jak sie zwie ten super emulator ZX-a pod iOS ?
    • 15: CommentAuthormac
    • CommentTime22 Jan 2013 zmieniony
     
    @Dracon - ZX Spectrum 100 Greatest Hits - niestety za pliki z grami trzeba płacić, w którejś wersji próbnej jest Bruce Lee bezpłatnie
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    @mac - dzieksy za info, faktycznie widze w Appstorze ten emulec ale wersja platna jest za 8 eurasow (niby bez koniecznosci dalszego placenia ale sie moze myle), to nie tak tanio w sumie... :|
    • 17: CommentAuthormac
    • CommentTime22 Jan 2013 zmieniony
     
    @Dracon - ale jest jeszcze bezpłatna z końcówka LITE, tam jest w środku bezpłatnie Bruce Lee, a kolejne gry można dokupować w pakietach

    ->link<-
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    @Krótki: Na HTC Desire Z. W zasadzie Droid800 też ma ten problem, ale w mniejszym stopniu. Objawia się to niestabilnym tempem tego co chodzi np. na VBLANK, a ponieważ najczęściej jest to muzyka, to jest to trochę irytujące. Niestabilne tempo polega na tym, że idzie normalnie i co parę sekund zwalnia na sekundę i znowu idzie i znowu zwalnia. Aby to zobaczyć wystarczy w zasadzie dowolne demo. Może jest jakiś hint co do optymalnego ustawienia - on ma tylko 800MHz...
    • 19:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime22 Jan 2013 zmieniony
     
    Słuchajże, a może problem jest z dźwiękiem nie z wydajnością? Ustaw w Colleen "Frameskip" na "Skip 0", a w Droid800 "Current refresh rate" na "1:1"; potem w obu emulatorach włącz Show Atari speed. Odpal demo i zobacz jakie procenty Ci pokazują. Powinno oscylować wokół 100%.

    Też mam "zetkę", oba emulatory chodzą mi ze 100% prędkością. W Colleen dźwięk faktycznie gra jakby mniej płynnie - tzn. lekko przyspiesza i zwalnia, ale nie w odstępach kilkusekundowych jak u Ciebie, tylko kilka razy na sekundę (a może tylko mi się zdaje).

    Nie masz czasem w telefonie jakiejś aplikacji w tle? Wifi, gps, facebook synchronizujący się co kilka sekund, cokolwiek?
    • 20: CommentAuthorcyberpunkSHE
    • CommentTime23 Jan 2013 zmieniony
     
    Amiga wydala nowy kompjuciu
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Jan 2013
     
    Może choć tematu Amigi nie ruszaj. A Commodore USA to takie amigowe klimaty jak Atari i Infogrames.
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Jan 2013
     
    Ale Amiga to już od dawna nie jest Commodore. Oni robią teraz PCty w obudowie C-64 :)

    Dziwne, na ich stronie nic nie ma o nowym kompie. @cyberpunkSHE: zapodaj jakiegoś linka.
    • 23:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime24 Jan 2013
     
    Z prawami do marki Amiga jest gorzej niż z tymi od Atari (ocena moja i jeszcze kilku osób), mnie ciekawi co oni zrobią jak już sprzedadzą to co chcą. Kolejny PC tym razem z logo Atari?