atarionline.pl Sven 'Gnome Design' Tegethoff dzisiaj - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    Na pewno niektórzy pamiętają Svena jako autora Black Magic Composera i muzyczek pisanych do inter ABBUC-a, w tym jednej z bardziej znanych, obecnej w "The Top 2" w części z wielkim scrollem i obrazkiem ze statkiem kosmicznym (w ASMA jest w Composers\Tegethoff_Sven\The_Top_2_2.sap).

    Ale do rzeczy... Udało mi się przypadkiem znaleźć kilka aktualnych informacji o Svenie (już nie Gnome Design, a Cheetah).

    ->link<-

    Współczesne utwory:

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Apr 2013 zmieniony
     
    To ja przy okazji powiem o innym zdolnym Niemcu - to oczywiście Uwe Loos z legendarnej grupy THE GERMAN CHAOTICS.
    Natknąłem się na niego jako cżłonka tego zespołu:
    ->link<-
    ;)

    ->link<-

    Swoją drogą przyjemną grają muzykę... :)
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Apr 2013 zmieniony
     

    voy:

    w ASMA jest w Composers\Tegethoff_Sven\The_Top_2_2.sap

    Uaaahhhh, co to była za muzyka;)



    Ta muzyka mnie kiedyś powaliła i myślę że wszyscy tak na nią reagowali, nawet dziś w tym filmiku ktoś napisał: "it sounds much better than NES...".

    Te brzmienia i sample robią wrażenie, wtedy w 1989 roku nikt czegoś takiego nie słyszał więc to był prawdziwy killer!
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    A to nie było przypadkiem robione w Black Magic Composer? Brilliant Sound...
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    Owszem, Sven robił w BMC, nawet jest jego (współ)autorem.
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    @tdc: najlepsza muzyka na A8 i wogóle, 8-bitowe platformy!
    Do dzisiaj urywa jaja! :)

    ...z tym że do dzisiaj myślałem, że w The Top Demo #2 była autorska a nie rypana.
    • 7: CommentAuthoremkay
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    I remember, hearing that back in the days. Yes, it was impressive.... but only the drums... not the musical part. Actually, there is none ;) ... as always , you hear mostly some accords.
    Sadly, no progress happened from that point. Don't forget that the drums and percussions are real samples, thus not usable in games.

    Check my modulation tunes. It would be possible to have the sounds together with that clean drums/percussions.

    A tracker with a real "digi"-voice would make it able to use TWO 2-operator modulations.
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    @emkay: I disagree with you. But ofcourse it is your point and I respect it. All of music "bytes" are impressive, lo-fi drums + synth arpeggios + single sounds gives amazing feeling. Especially in The Top #2 demo with superb spaceship picture!
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    @TheFender no ja także po latach nie mogę wyjść z zachwytu.
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Apr 2013
     
    To jest pierwsza muzyczka z Atari którą chciałem skonwertować na moduł na PC, tak mi się podoba. Ze słuchu - i trochę poległem, bo jest dość skomplikowana a mi słoń uszy podeptał :) Ale skoro to jest robione trackerem, to może w końcu uda mi się dorwać do zapisu nutowego i dokończyć.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Apr 2013 zmieniony
     
    No to skoro Tobie słoń na ucho nadepnął to mi chyba AT-AT nadepnął :D