atarionline.pl SV2k13 - prace na Atari Jaguara? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Feb 2013 zmieniony
     
    Jak już zapewne większość z Was wie, tegoroczna edycja imprezy dedykowana jest 20-leciu konsoli Atari Jaguar. Moim marzeniem jako organizatora jest, aby nie był to tylko "pusty fakt", który uczcimy w taki czy inny sposób, ale żeby poszło za tym coś konkretnego... Być może pozostanie to tylko w sferze marzeń. Póki co skontaktowałem się z ludźmi, którzy kodują coś na Jag'u i odzew jest bardzo pozytywny. Poniżej podaję linki do efektów na tej konsolce, może kogoś to zmotywuje :)




    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Feb 2013 zmieniony
     
    No ciekawe, jak na fajną grę 3D to te możliwości są za małe (tzn. takie gry już powstały w latach 90), ale można pomyśleć nad czymś fajnym. Przykładowo obracający się radar uzmysłowił mi że można zrobić jakąś grę strategiczną, handlową itp. w której będą podglądy danych obiektów w 3D a nie statyczne obrazki jak np. na Atari ST, Amidze itp. Taka animacja jak tu widzimy jest wystarczająca do takich celów, a mocno podniesie walory wizualne gry oraz być może podniesie poprzeczkę grom tego typu z tej kategorii (bo wtedy gry strategiczne nie miały grafiki 3D, raczej wtedy się szło w maksymalny artyzm 2D).
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Feb 2013
     
    Ja uważam, że możliwości Jaguara są jak najbardziej wystarczające do fajnej gry 3D - oczywiście jego 3D jakością renderu nie przystaje do PS3 - ale jakby nie to świadczy o fajności gry :) Wystarczy że akceleracja jest. Fakt że tylko goraud, no ale PC wówczas mógł pomarzyć o akceleracji (chociaż już chyba wyszedł Monster)
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Feb 2013
     
    Muzyka w pierwszym linku nie zachęca do niczego, wręcz żyć się odechciewa.
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Feb 2013 zmieniony
     
    Za muzykę odpowiada człowiek, nie sprzęt :) Na szczęście :)

    DSP – 32-bit RISC architecture, 8 KB internal cache

    CD-quality sound (16-bit stereo)

    Number of sound channels limited by software
    Two DACs (stereo) convert digital data to analog sound signals
    Wavetable synthesis, FM synthesis, FM Sample synthesis, and AM synthesis

    Tu akurat syntezy nikt nie wykorzystał, zwykły moduł, są przetworniki więc zagra wszystko co sobie muzykant wymyśli :)

    Ciekawi mnie jednak synteza FM/AM i czy jest jakiś soft do tego.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Feb 2013 zmieniony
     
    Odnośnie dźwięku ktoś mi mówił w czasach świetności Jaguara, że ilość kanałów (w sensie wydajności sprzętu) oscyluje około 110 (jeśli dobrze pamiętam). Jest to ilość kilkukrotnie przekraczająca wymagania najbardziej wymagających pod tym względem gier więc dlatego ogólnie uznawało się że ilość kanałów dźwiękowych jest nieograniczona - o ile dobrze pamiętam to był chyba pierwszy dostępny na rynku sprzęt, który mógł się czymś takim poszczycić.
    Przykładowo wtedy pecety przechodziły przez trudny okres rozwoju trackerów, w których co chwilę było więcej kanałów itp. a było to 8 kanałów, 16, 24 itp.