atarionline.pl Turbo Blizzard Hit 6 poszukiwany - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorintel1000
    • CommentTime23 Feb 2013
     
    Witam. Mam na Imię Piotr z Kęt koło Bielska Białej (podobno to ma znaczenie jeżeli chodzi o Turbo), jestem tu nowy , to mój pierwszy post na tym forum - witam wszystkich serdecznie.
    Jak w temacie poszukuję cardridge`a do atari 800XE z Turbo Blizzard hit 6, to znaczy ja takowy posiadam ale jak go wtykam do portu to soft z niego się nie ładuje. Może wina złącza? W temacie Atarynek byłem w latach 90tych kiedy to moją Atarynkę zakupili mi rodzice. Ostatnie 15 lat przeleżała w szafie a chce ją pokazać synowi. Niestety 99% programów i gier jakie mam są właśnie w TBH6. Proszę o pomoc, jakieś rady. Piotr
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime23 Feb 2013
     
    Na początek oczyść styki kartridża miękką szmatką lub bezpyłowym ręcznikiem papierowym.

    Masz inny kartridż, działa?
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Feb 2013
     
    Chodzi o dowolny kartridż, aby wyeliminować wadliwość gniazda cartridge.
    Z drugiej strony te kartridże były często robione manufakturowo.
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Feb 2013
     
    Na 99% manufaktura (programator eprom + domowa elektronika).
    Swego czasu byłem w domu gościa, który zajmował się produkcją tego na Bielsko (1989r.) i mniej więcej widziałem.
    A co do awarii to tak jak napisali koledzy, albo cart się posypał, albo niestety ale gniazdo.

    Swoją drogą, myślałem zawsze że małopolskie Kęty to obszar wpływów krakowskiej giełdy i turbo 2000. A tu jaka miła niespodzianka :) Pozdro z B-B.
    • 5: CommentAuthorintel1000
    • CommentTime1 Mar 2013
     
    Witam. Dzieki za reakcje. Niestety nie posiadam zadnego innego cardridgea zatem nie moge sprawdzic czy gniazdo padlo czy cardridz. Probowalem czyscic styki, nawet cynowalem blaszki cardridza. Kiedys zagladalem do srodka to faktyczkie , kawalek plytki wytrawionej w domu albo raczej w gaarazu i jakis scalaczek.
    . Co do blizzarda, wszyscy moi koledzy z ket mieli turbo 2000 a ja biedaczek a raczej szczesciarz blizzarda hit6.
    • 6: CommentAuthorseban
    • CommentTime2 Mar 2013 zmieniony
     
    Mogę spróbować reanimować Twój cart. Tylko musisz mi go jakoś podesłać. Sprawdzę, naprawię (o ile zawartość EPROM przetrwała) i odeślę.

    pozdrawiam
    Seban
    • 7: CommentAuthorintel1000
    • CommentTime2 Mar 2013
     
    Witam ponownie. A moze latwiej by bylo spotkac kogos z Bb, np z TheFender i sprawdzic u niego czy to gniazdo czy box ?
    Jezeli nie bedzie takiej opcji to chetnie skorzystam z Twojej propozycji Seban.
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 Mar 2013
     
    Niestety Piotrze, ale swoje Atari sprzedałem w okolicach 1992 roku.
    Zwróć się do Sebana, tym bardziej że posiada techniczne możliwości jak widać.
    • 9:
       
      CommentAuthorcritters
    • CommentTime5 Mar 2013
     
    Posiadam 3 kartridże do systemu Turbo Blizzard i mogę je wypożyczyć do testów, ewentualnie odsprzedać jeden.
    Mieszkam w Mysłowicach, z Kęt nie ma tak daleko. Chętnie służę pomocą.