atarionline.pl Kupię Amstrada CPC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime13 Mar 2013
     
    Kupię Amstrada CPC 6128 PLUS razem z kolorowym dedykowanym monitorem lub ewentualnie Amstrada/Schneidera CPC 6128 razem z kolorowym monitorem.
    Na pierwszym zestawie zależy mi bardziej. Oferty ze zdjęciami, ceną, proszę słać na maila.
    Kupię książki dotyczące Amstrada/Schneidera CPC w języku polskim ale nie tylko. Mogę zaoferować na wymianę książki dotyczące Atari XE, ST po polsku i niemiecku.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Mar 2013 zmieniony
     
    Na Plus jest ciężko trafić i zbyt dużo gier i dem na to nie wyszło, ale to co wyszło moim zdaniem warto zobaczyć. Jak może wiesz ten komputer ma zasilacz w monitorze. Mieć Plus i monitor monochromatyczny można nazwać pechem. Jeśli iść w koszta to można kupić 464 i z magnetofonem używać samochodowego adapteru kasetowego + odtwarzacz MP3. Niestandardowe dyskietki 6128 to dziś b. duży problem, ale zdaje się, że na stronie lotharka jest sprzętowy emulator stacji dyskietek.
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Mar 2013
     
    Stryker w swoich Amstradach wymienił na 3.5 cala, nie wiem czy wymagało do grubszych przeróbek.
    • 4:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime13 Mar 2013
     
    Słyszałem o monitorach. Na allegro był zasilacz razem z kablem do TV, więc jest jakaś alternatywa. Co do dyskietek to słyszałem o obu rozwiązaniach, ale decydować się będę na cokolwiek jak zdobędę sprzęt, na który zachorowałem :).
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Mar 2013
     
    Choroby się leczy...
    • 6:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 Mar 2013 zmieniony
     
    ...toteż kolega Ender właśnie usiłuje zakupić lekarstwo. :)
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Mar 2013 zmieniony
     
    Żeby tylko nie zszedł w międzyczasie bo poszukiwania lekarstwa mogą trochę potrwać. Raz - słownie RAZ - to coś widziałem na aukcji, traf chce że było to nawet allegro i poszło za jakieś chore pieniądze. W międzyczasie może już kupić sobie cartridge do tego:

    ->link<-

    :)

    Edit: hehe na Amibayu poszedł w styczniu za 80 euro :D Właściciel napisze że wysyła bez monitora bo ciężki i ryzykowny w wysyłce - a monitor oryginalny - bez sensu... Teraz nie ma problemu i słonia wysłać.
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Mar 2013 zmieniony
     
    Zastąpienie 3" przez 3.5" w CPC jest banalnie proste, sam tak sobie zrobiłem w CPC 6128. Oryginalną wtyczkę sygnałową zdejmuje się z taśmy, a tasmę zakłada na taką od stacji 3.5". Dodatkowo dorabia się przełącznik służący do wyboru strony dyskietki 1/2, co odpowiada obróceniu dyskietki 3".

    Oczywiście można też podłączyć 3.5" jako napęd zewnętrzny, zamiast zastępować oryginalne 3" np. w 6128.

    Obrazy dyskietek bez problemu nagrywa się na 3.5" pod PC (był do tego jakiś programik).

    Robiłem to z dobrych 10 lat temu, ale podejrzewam, że wystarczy pogooglać za 3.5" CPC i wszystko się znajdzie :-)