atarionline.pl Midnight - pomoc w przejściu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorszczep
    • CommentTime13 Mar 2013
     
    Witam
    Po kilku(nastu) latach z sentymentem wróciłem do gierek na Atari oczywiście na emulatorach chociaż sprzęt na strychu jest i pewnie dalej sprawny.
    Pytanie dotyczy gry Midnight wydanej przez LK Avalon w której mamy zapalić świeczniki w całym zamku. Pamiętam że męczyłem jak jeszcze na Atari (oryginał) a teraz ostatnio na PC-cie. Jest dość trudna ze względu na małą ilość czasu.
    Proszę o pomoc w następujących kwestiach:
    -od której strony zamku zaczynać, ostatnio zacząłem od prawej i brakło mi świec w kluczowym momencie i dalsza gra nie miała sensu (czas)
    -czy istnieje jakiś sposób na zabranie przedmiotów z takich skrytek w murach zamku, próbowałem na kilka sposobów i nie idzie się tam dostać

    Dokładnego opisu nie chcę bo to psuje zabawę ale za pomoc w tych kwestiach byłbym wdzięczny.
    Poza tym gra bardzo fajna, mi przypadła do gustu bo nie ma hordy przeciwników i autofire tylko trzeba pokombinować.

    Za pomoc z góry dziękuję
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Mar 2013
     
    Midnight jest od Mirage, nie LK Avalon. Emulator Altirra ma opcję quick save state i może z nią uda się dojść do końca.
    • 3: CommentAuthorszczep
    • CommentTime13 Mar 2013
     
    W sumie już dałem radę. Ale gdyby nie sejvy było by ciężko. Ta grę da się tylko przejść idąc tam gdzie trzeba i nie błądzić ani się wracać i zostaje niewiele czasu. Generalnie spełniłem marzenie z dzieciństwa :) i zapaliłem te wszystkie cholerne świeczniki. Mogę podpowiedzieć że najpierw trzeba zapalić lewą stronę a później kierować się na prawo.

    Dla leniwych albo ciekawych którzy chcą zobaczyć zakończenie daję sejva.
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Mar 2013
     
    Oj i ja katowałem tę grę za młodego... Ale nigdy mi się nie udało... A gra wciąga...
    • 5:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 Mar 2013 zmieniony
     
    Szacun, panowie. Ja po kilku nieudanych próbach zmierzenia się z tematem w końcu zrozumiałem, iż nawet pomimo posiadania tak niecnego gadżetu jak mapa gry, ogrom postawionego przede mną zadania znacznie przerasta moje skromne zdolności percepcyjne. :)