atarionline.pl Kody źródłowe programów - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Mar 2013 zmieniony
     
    ->link<-

    kody zrodlowe klasykow, brac i kompilowac...

    wsrod nich:

    - DIG DUG
    - FOOTBALL
    - TENNIS
    - DEFENDER
    - DONKEY KONG

    :-)

    moze ktos dorobi nowe levele albo inna grafike !
    • 2: CommentAuthornodez
    • CommentTime20 Mar 2013
     
    :) no no no
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Mar 2013
     
    Fajne, Defender to by zainteresował Sikora, Dig dug to też kawałek Historii, a w mojej ocenie może warto przeanalizować Donkey Konga, na małym Atari jest bardzo ułatwiona rozgrywka.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Mar 2013
     
    Ja w Donkey Kongu bym dorobił dłuższe skoki, bo skacze, jakby nie jadł od dawna.
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Mar 2013
     
    Wiaderko zamiast młotka bo płomienie stanowią większe zagrożenie od beczek.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Mar 2013
     
    He he ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    Przypomnę jeszcze źródełka już dawno dostępne, ale może nowi nie wiedzą:

    - gier takich jak Fred, Misja, Robbo, Hans Kloss:
    ->link<-

    - klasycznych gier z różnych platform:
    ->link<-

    - gry Space 1999:
    ->link<-

    - gry Pinball Construction Set:
    ->link<-

    - użytków SIDPlayera i Synthtrackera:
    ->link<-

    - gry Fort Apocalypse:
    ->link<-

    - firmy Newell Engineering:
    ->link<-

    - dema Numen:
    ->link<-

    - polskich słynnych dem:
    ->link<-

    - scenowych użytków:
    ->link<-
    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jan 2021
     
    żródła gry Pinball Construction Set:

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jan 2021 zmieniony
     
    Ciekawy artykuł o zachowywaniu kodów źródłowych gier jako dziedzictwa kulturowego. Wypowiadającego się tam Franka Cifaldiego miałem okazję poznać osobiście w 2019 roku (na zdjęciu po prawej) i pogadać o archiwizacji, w tym na AtariOnline.pl.

    ->link<-



    Frank Cifaldi:

    Unfortunately, games like Monkey Island (where creator Ron Gilbert maintained and generously donated the source code) are the exceptions. For games made before 2000, Cifaldi estimates that the source code is completely gone for over 90 percent of "the games we care about."


    Dlatego zbierajmy, archiwizujmy, chrońmy źródła!
    • 10: CommentAuthormrk
    • CommentTime10 Jan 2021
     
    @Kaz kopara mi opadła, jak zobaczyłem źródła hitów Avalonu kilka postów wyżej. Nie widzę natomiast informacji o licencji na jakiej są wystawione. Wiadomo coś bliżej jak zostały wystawione? Rozumiem że przez autorów? Jak się to ma to dystrybucji binarek tych gier? Pytam w kontekście emulatora - było by mega fajnie dać ludziom legalnie pograć online w te stare hity, ale dostępność źródeł, bez jasnej licencji raczej nic nie zmienia w tym temacie?
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Jan 2021
     
    @Kaz, załóżmy nowy katalog "Źródła programów" i wrzucajmy tam archiwa wraz z odnośnikami, jeśli gdzieś indziej są.

    Nawiasem mówiąc, czy jest jakiś inny serwis archiwizujący, niż archive.org?
    • 12: CommentAuthorEagle
    • CommentTime11 Jan 2021
     
    Tutaj ktos odwalil kawal dobrej roboty z dissasemblacja

    Super Mario Bros
    ->link<-
    • 13: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime11 Jan 2021 zmieniony
     
    .
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2021
     

    mkr:

    @Kaz kopara mi opadła, jak zobaczyłem źródła hitów Avalonu kilka postów wyżej. Nie widzę natomiast informacji o licencji na jakiej są wystawione. Wiadomo coś bliżej jak zostały wystawione?


    Bywa, że każdy przypadek jest inny. Ale zasadniczo albo autorzy albo wydawnictwa.

    mkr:

    Jak się to ma to dystrybucji binarek tych gier? Pytam w kontekście emulatora - było by mega fajnie dać ludziom legalnie pograć online w te stare hity, ale dostępność źródeł, bez jasnej licencji raczej nic nie zmienia w tym temacie?


    Prawo autorskie nie zakłada istnienia domyślnej zgody na rozpowszechnianie, więc tak - za każdym razem trzeba taką zdobyć.

    jhusak:

    @Kaz, załóżmy nowy katalog "Źródła programów" i wrzucajmy tam archiwa wraz z odnośnikami, jeśli gdzieś indziej są.


    Zróbmy :D. Ja zrobiłem tyle co mogłem - otworzyłem wątek na forum i prezentuję linki do takich zasobów. Jeżeli ma być coś więcej to potrzeba a) kogoś kto to zrobi, b) wymyśli jak to ma być) zrobi to, co wymyślił.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2022
     
    Kolega Rosy udostępnił źródła swojej gry "Ping-Pong" dla Atari ST/STE: ->link<- , o której pisałem tutaj: ->link<- .