atarionline.pl Atari 1050 - gubi pakiety :) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime21 Mar 2013 zmieniony
     
    Hej,
    Mam takie sprzęty spięte razem:

    800XL -> 1050 -> CA-2001 -> 1010 -> Sio2SD

    Zauważyłem, że stacja 1050 wpływa na jakość sygnału. Jak tylko pojawia się ona w zestawie, to "pipczenie" podczas operacji SIO staje się - hmm, nie wiem jak to opisać - jakieś takie nieczyste :) Coś szumi w tle.

    Co ciekawe, zestaw mimo to działa dobrze, pod warunkiem, że podpięte Atari to 800XL lub 65XE. Na 130XE już niestety nie można korzystać z Sio2SD - loader się wczyta, ale nie można zmieniać katalogów, czasem wiesza się na listowaniu zawartości.

    Wyjęcie 1050 z szeregu przywraca wszystko do normy. Bzyczenie SIO czyste jak łza ;)

    Czy domowymi metodami można jakoś poprawić działanie 1050? Dodam, że stacja jako taka mechanicznie działa sprawnie, natomiast ogólnie jest dość mocno dobitym sprzętem z Allegro. Dodatkowo ma jakąś ręcznie dorabianą wajchę z diodą.

    PS. Kable SIO zmieniałem, ale pozostało to bez wpływu na działanie.

    PS2. Z CA-2001 nie chcę korzystać jako ze stacji nr 1, bo boję się, że mi się ten słynny plastik dociskający ułamie :) Wolałbym dobić 1050 :)
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Mar 2013
     
    Ale ten słynny plastik można dokupić :D
  1.  
    Drukujesz takie?
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Mar 2013
     
    może kondenstatorki zdechły...
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Mar 2013 zmieniony
     
    Tak, drukuję :) Polecam topik na atari.org.pl:
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime23 Mar 2013 zmieniony
     
    To ja bym zamówił jeden zestaw z odbiorem na Fortification. A może nawet dwa, bo czaję się na jeszcze jedną CA-2001.

    Jeść nie woła - niech sobie leży i czeka na pęknięcie :)